1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Robimy Skiny dla U-Bootów i okrętów do SH III.

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 314 • Strona 1 z 131, 2, 3, 4, 5 ... 13

Robimy Skiny dla U-Bootów i okrętów do SH III.

Postprzez evan82 » 01.12.07, 15:18

Doszedłem do wniosku że warto poświęcić osobny temat robieniu skinów. Z resztą to świetna zabawa zrobić samemu skin dla swojego okrętu podwodnego , czy kilku jednostek nawodnych.
Muszę tutaj dodać, że wiem iż na forum jest temat "Malowane U-Booty - Skiny", ale nie jest powiedziane i sprecyzowane że to my je robimy.
Chciałbym po prostu by był osobny temat traktujący wyłącznie o naszej pracy, gdzie można by było podzielić się uwagami, lub (oczywiście bez przesady) screenami wykonanych skinów. Dowiedzieć się co myślą ludzie itd. itp.
Wiem że wygląd grafiki dla jednych liczy się bardziej a dla drugich mniej, ale przecież wszyscy z niej korzystamy w tej chyba jednej z najlepszych gier jaką jest Silent Hunter III. Tak więc zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem do wspólnej zabawy. Wcale nie trzeba tworzyć przecież cudów. Cuda czasem są "przesłodzone".

A teraz informuje wszystkich (oczywiście tych których interesuje dłubanie przy skinach ), że tu będę już kontynuował wątek traktujący o moim skinie dla typu XXI, który dotychczas był pod tematem "Co z Fubarami dla typu XXI". Tak więc część skreenów z tamtego wątku niedługo usunę.
Może ktoś zechce podzielić się swoimi dziełami - świetna zabawa.
:D

A teraz na temat czyli.....

Udało mi się zrobić ten okręt bez linii zanurzenia w mirę tak by7 nie było widać łączenia tekstur w 3D.
Aby tego dokonać użyłem jednak tekstur ,bądź łatek bardziej wpadających w kolor żółty, co było bardzo fajne ale stwierdziłem że miało pewne wady. Przy zachodzie słońca okręt stawał się tak strasznie czerwony jak rak. Zawsze powinno tak być, ale bez przesady. :roll:
Poza tym brakowało mi tego lekkiego odcienia szarości charakterystycznego dla niemieckich okrętów podwodnych, tak więc musiałem coś jeszcze z tym zrobić więc pobawiłem się odcieniami ogólnymi.

To wszystko na razie. Niebawem się odezwę. Pozdrawiam! :mrgreen:
Ostatnio edytowano 14.12.07, 18:01 przez evan82, łącznie edytowano 2 razy
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wojtek15 » 01.12.07, 20:23

Hmm... Ciekawy wątek i fajny skin Karl. Mógłbyś zamieścić jakiś mini-poradnik traktujący o tworzeniu skinów? Chodzi mi tu głównie o nazwy plików, które mamy modyfikować i jakiego programu użyć. Jeżeli jest już takie coś to niech ktoś podrzuci linka, bo kurde nie mogę tego nigdzie znaleźć ;(.
Z góry dzięki za pomoc, kto wie... może odwdzięczę się fajnym skinem? Od razu zacznę w tym dłubać :).
Pzdr 4 all.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez evan82 » 01.12.07, 23:36

Cześć! Witam Wojtek15. Oczywiście zaraz postaram sie troszkę powyjaśniać wszystkie problemy związane z tworzeniem skinów, i ciesze się że kogoś to interesuje, bo to super sprawa! Skończyłem już skin dla typu XXI :D
Obrazek
Obrazek

[Skin już niedostępny] :idea:
Ostatnio edytowano 14.07.08, 23:18 przez evan82, łącznie edytowano 11 razy
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 01.12.07, 23:52

OTO CO TRZEBA WIEDZIEC BY ZROBIC SKIN DLA DANEJ JEDNOSTKI W SH3
[Czytajcie uważnie, bo instrukcja będzie sie z czasem powiększać w obrębie tej wypowiedzi].

(Dlaczego osobna wypowiedź? Ponieważ zostałem poproszony o wyjaśnienie paru problemów związanych z tworzeniem skinów dla gry Silent Hunter 3.
Zawartą instrukcję jak działać i co robić by stworzyć fajny skin np. dla U-Boota , będę rozwijał już tylko w tej wypowiedzi. :D)

GARSC INFORMACJI PODSTAWOWYCH (dla mniej zorientowanych)

Pliki w jakich są zapisane tekstury w grze SH3 to pliki formatu graficznego Tga (Targa). To po prostu inny format od Jpeg.
Można je bezpośrednio obrabiać w np. Photoshopie. Dobrze jest mieć także program, który umożliwi nam przeglądanie ich bezpośrednio w Windowsie, ponieważ łatwiej wówczas je rozpoznać. :idea:

Jest parę miejsc w folderze gry Silent Hunter 3 gdzie są pliki Tga, a oto parę lokacji:

Silent Hunter 3/:

1. Data/Texstures/TLowRes/tex
W tym miejscu nie warto nic dodawać. Są tu pliki które potrzebne są w grze, i nic tu nie warto robić. Ten folder potraktować natomiast można jako bazę dla naszej przeróbki pewnych zawartych w nim tekstur które potem możemy dodać do folderu :Data/Texstures/TNormal/tex., wówczas po przerobieniu i dodaniu ich do tego folderu automatycznie zastąpią one te z TLowRes/tex. Ważne jest abyśmy pobierając teksturę (dany plikTga), robili to przez kopiowanie a nie przez przenoszenie. Oryginalne tekstury powinny zawsze być w tym folderze. Z resztą radze zapamiętać sobie zasadę kopiowania wszystkich zmienianych plików, by potem je w razie potrzeby odzyskać!

2.Data/Texstures/TNormal/tex.
Do tego folderu dodajemy te wszystkie tekstury które pozmienialiśmy, bądź całkiem nowe. Gracze grający po kolei od wersji podstawowej do GWX, wiedzą dobrze jak wiele tekstur dochodziło do tego folderu.
Tak więc tutaj zrzucamy nasze pozmieniane tekstury bądź nowe dzieła!

Teraz podam pare lokacji z innymi plikami tga oprócz wymienionych wyżej. Lokalizacje folderów:

Data/Menu/:

/Gui - tutaj np. są tekstury dla widoku przez Uzo , peryskop itp.
/Data - tutaj takie rzeczy jak tekstury podkładów np do ładowania misji czy wszystkie tekstury u-botów które widzimy w momencie wyposażania okrętu przed każdą misja.

W skrócie folder Data/Menu/, zawiera bardzo dużo tekstur ale nie tych które są skinami dla U-Botów czy okrętów.

PROGRAMY DO OBRóBKI GRAFICZNEJ PLIKóW TGA

Co do obróbki graficznej to polecam po prostu Photoshopa.
Do przeglądania w Windowsie może być ACDsee9Photomenager.

Np. aby wykonać swój skin dla typu VIIB, najlepiej pobrać pliki Tga do obróbki w np. Photoshopie z folderu Data/Texstures/TLowRes/tex, lub Data/Texstures/TNormal/tex. i to jest 1 sposób, lub pobrać bezpośrednio z pliku Dat, czyli dla typu VIIB z pliku NSS_UBoat7b.dat
lokalizacja: Data/Submarine/NSS_UBoat7b i to jest drugi sposób.

Niestety, aby pobrac pliki Tga z pliku Dat, do którego zostały wcześniej weksportowane trzeba mieć odpowiedni program za pomocą którego możemy je wyciągać z plików Dat , lub chować je w nich.
Program ktory polecam, z reszta poleca go Fubar to:
CM Dat Texture Extractor :mrgreen: a oto link:

Dodam go jak znajdę, ale oto link do alternatywnego programu:
http://www.delraydepot.com/tt/sh3.htm#unpacker

SH3 Unpacker pozwoli wam wyciągać pliki Tga z plików Dat i odwrotnie jednak ja z niego nie korzystałem

No niestety na razie nie mogę jakoś znaleźć linku do tego Cheesmastera dat Textures extractor. Na Subsim .com jest jeden, ale wywala w kosmos i tyle.

No niestety. Przy zwyklej metodzie trzeba więc odnaleźć w grze tekstury oryginalne w folderach:Data/Texstures/TLowRes/tex, lub Data/Texstures/TNormal/tex. i potem je obrobić , lub całkowicie pozmieniać w programach graficznych to wszystko. Potem podstawiamy do folderu: Data/Texstures/TNormal/tex., i to wszystko. Pozdrawiam! :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez boch » 04.12.07, 15:53

Pieka robota, skin ktory prezentuje Karl ma w sobie wszytko co miec powinien i ani kropki wiecej, cudowna mieszanka rdzy i odbarwienia. Bosko to wyglada, uwielbiam takie skiny. CZEKAMY NA SKIN DO IX :D
boch
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 49.000 BRT

Dołączył(a): 25.10.07, 07:59

Postprzez evan82 » 04.12.07, 16:19

Dziękuję.Cieszy mnie że sie podoba, no i że działa! Powiem prawdę, że też myślałem nad IX, choć sam z niej nie korzystam, to jednak. Co do dziewiątki to myślałem o nieco przebarwionym, lecz czerwonym dnie bo często spotykałem sie z takim malowaniem IX. W każdym razie nie będzie to morze skin tworzony od samego początku, ale przynajmniej nie będzie "Plastikowy". Pozdrawiam. :mrgreen:

A myślałem że ktoś pobrał. Gdybyście pobrali skin to piszcie czy wszystko gra, albo lepiej piszcie jakby coś było nie tak, ale nie powinno. :D
[Skin już niedostępny] :idea:
Ostatnio edytowano 14.07.08, 23:17 przez evan82, łącznie edytowano 7 razy
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez boch » 04.12.07, 23:45

Tak ja tez spotkalem sie pare razy z malowaniem dna dziewiatki czerwona minia!! bylo by super jakbys cos tam dla kolego wysmerfowal.
boch
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 49.000 BRT

Dołączył(a): 25.10.07, 07:59

Postprzez Wojtek15 » 05.12.07, 08:46

No więc tak. Pobrałem pliki typ 21_hull.tga oraz typ 21_deck.tga z pliku NSS_Uboat21 z folderu data\submarine\nss_uboat21 i wstępnie je pozmieniałem w Photoshopie (wiesz, narazie tylko żeby zobaczyć jak to działa). Otwieram folder data\textures\tnormal\tex i co widzę? Folder jest pusty! Trochę, a właściwie bardzo mnie to zdziwiło ale mimo to i tak skopiowałem tam pliki. Po włączeniu gry nadal widziałem starą skórkę. Próbowałem także pozmieniać pliczki w folderze tlowres\tex ale wciąż dzieje się to samo!
Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź i jeśli to możliwe rozwiązanie mojego problemu.
Z góry dzięki:)
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez boch » 05.12.07, 09:07

nie jestem takim fachowcem jak Karl, ale robilem ta metoda co ty i mialem takie same efekty, prawdopodobnie dlatego ze pliki sa zle nazwane, sciagnij z netu jakies skiny i zobacz doklad nie nazwy plikow na konkretne czesci kadluba, tak przerob nazwy i wrzuc do katalago textures/tnormal. On jest dlatego pusty, jak wydedukowalem iz jest stworzony wlasnie na wszelkiego rodzaju przerobki i dodatkowe skiny, jakbys instalowal jakies grafczne mody to wlasnie tam beda wrzucane (przynajmniej czesc) pliki, potem zawsze mozna latwo oczyscic katalog poprzez usuniecie zawartosci. Inne rozwiazanie to poszukaj sobie skiny w necie do twojego okretu, najbardziej odpowiadajace oczekiwania i te zassane skorki pprzerob wedle uznania, potem zapisz i wrzuc do textures/tnormal. Drugie rozwiazanie bedzie zdecydownie latwiejsze, gdybys nie wiedzial gdzie sa skiny do pobrania to pisz.
Mam nadzieje, ze troche naswietlilem sprawe.

Pozdrawiam serdecznie
boch
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 49.000 BRT

Dołączył(a): 25.10.07, 07:59

Postprzez Wojtek15 » 05.12.07, 10:33

Zastosowałem się do zaleceń bocha, pobrałem jeden ze skinów fubara (tego z SubSim) dokładnie sprawdziłem nazwy plików, zgadzały się. Skopiowałem więc skinek Fubara do katalogu tnormal\tex (tak jak było w paczce ze skórką) i oczywiście nie działa :evil: :twisted:
Jakąś mam śmieszną gierkę chyba 8) :lol:
Może jakieś inne propzycje?
Może powinienem to zrobić mod enablerem?
Pozdrawiam
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez boch » 05.12.07, 11:26

teraz mnie zszokowales, nie mam za bardzo pomyslu. Czy na pewno wgrales skiny do okretu, ktorym odpaliles misje?
boch
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 49.000 BRT

Dołączył(a): 25.10.07, 07:59

Postprzez evan82 » 05.12.07, 13:31

Cześć. Z tego co widzę i piszecie to zabraliście się za robienie skinu dla typu XXI. Skin dla typu XXI robimy tylko poprzez wyciąganie i chowanie plików Tga w plikach dat. Co do typu XXI, nie da się zrobić skinu tylko podstawiając tekstury do folderu textures. Musimy gotowe to znaczy przerobione przez nas tekstury pochować później czyli zaimplementować do pliku Dat (NSS_UBoat21.dat) i osobno kolor działek do pliku z folderu Data/Libary GUNS_SUB.dat. inaczej to przecież nie wyjdzie. :D
Panowie koledzy! Jeżeli macie jakieś tekstury w folderze TNormal, to nigdy ich nie kasujcie tylko zawsze przed zmianami róbcie kopię. Niektóre tekstury z TNormal szczególnie w dodatkach takich jak GWX są jak najbardziej potrzebne.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wojtek15 » 05.12.07, 14:28

Rozumiem. Czyli mam przerobić pliki typ 21_hull.tga oraz typ 21_deck.tga z pliku NSS_Uboat21, potem spowrotem spakować go do pliku NSS_Uboat21 i podmienić je w folderze data\submarine\nss_uboat21? Z działkiem sobie poradzę. Spróbuję teraz i po krótce zrelacjonuje efekty.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez evan82 » 05.12.07, 14:53

Tak jest. Tylko napisz czy udało ci sie to zrobić tym programem do którego podałem link i czy działa. Ja z tego programu nie korzystałem. Nie mogłem znaleźć linku do Chesmastera tex. extractor, choć wiem że na pewno Fubar podawał to na Subsimie. Jeszcze tam poszperam.Pozdrawiam. :D

Poza tym jak znasz trochę Angielski to radziłbym poczytać ten temat:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=120320
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wojtek15 » 05.12.07, 15:22

Karl Fenchel napisał(a):Poza tym jak znasz trochę Angielski to radziłbym poczytać ten temat:
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=120320

Spoko nawijam po angielsku, a co do tematu to już go widziałem :).

Ten programik co dałeś linka działa i to dobrze. Udało mi się zrobić eksperymentalną wersję skórki i tu sie rodzi inne pytanie:
Czy jak chcę zrobić skina do innego okrętu to wystarczy zmodyfikowany plik .tga wkleić do katalogu data\textures\tnormal\tex?
Co do skina: Pracuje nad tym i planuje zrobić nowoczesny kamuflaż, coś stylu seavolf.
Dzięki wielki za rady Karl i Boch :)
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez evan82 » 05.12.07, 15:26

Tak. W przypadku takich typów jak VII to na pewno możliwe. Najlepsze jest to że można wyciągać też skiny i zmieniać je np. z plików dat pancerników i statków. Ciekaw jestem tego modern skinu i czekam! Pozdrawiam! :mrgreen:
A to moja wersja pewnego emblematu panowie! (Komp automatycznie w grze dostosowuje wielkość do kiosku) Dostępne na File Front.com.
Ostatnio edytowano 11.12.07, 19:33 przez evan82, łącznie edytowano 2 razy
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 05.12.07, 16:52

Ale tutaj nie, więc jeśli możesz wstawiaj ciut mniejsze, bo nie wszyscy mają 39" monitory ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez evan82 » 05.12.07, 17:04

Jatzoo napisał(a):Ale tutaj nie, więc jeśli możesz wstawiaj ciut mniejsze, bo nie wszyscy mają 39" monitory ;-)


OK! Na razie usuwam a potem dodam mniejszy! :D
No. Jest mniejszy. Pozdrawiam. :mrgreen:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wojtek15 » 05.12.07, 21:35

Najnowsze okręty podwodne są po prostu pomalowane na czarno lub na jakiś inny ciemny kolor, dlatego jak narazie zmierzam w tym właśnie kierunku. Ale boję się, żeby nie wyszło to zbyt prostacko...
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez evan82 » 06.12.07, 12:05

Kolor czarny jest z natury kolorem bardzo wbrew pozorom intensywnym. Trochę odpowiednich odcieni, no i sprawdzić jak to chodzi w grze i ok.

A oto fotka mojego nowego emblematu He he. Jak ktoś zna te legendę to będzie wiedział o co chodzi! Tak. Biały kaszalot.
Ostatnio edytowano 11.02.08, 23:05 przez evan82, łącznie edytowano 1 raz
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 10.12.07, 17:22

Cóż. No i zacząłem prace nad kolejnym skinem, ale do VII. Wiem że parę osób będzie zawiedzionych że nie do IX, ale trudno, siła wyższa. Jako bazę wyjściową wybrałem jeden ze skinów Fubara (ha ha, ale by się wkurzył gdyby wiedział), ale to nie plagiat, bo przerabiam zupełnie po swojemu. Sporo przebarwień i tak dalej, ale ciągle klasyczna zasada ciemno-szarego dna i jasno-szarej góry. Tak, tylko w moim stylu czyli nieco wyeksploatowanym w walce. :wink:
Na razie jeszcze nie warto prezentować, bo sporo pracy. Skin jest w większej rozdzielczości, więc pracując nieraz w obrębie 10 pikseli, to musi z jasnych powodów potrwać. Oczywiście nigdy nie ręczę za efekt końcowy. To się dopiero okaże, ale warto spróbować. Przy okazji nauczyłem się korzystać z paru dodatkowych narzędzi w Photoshopie :D. Na razie "gryzę " tylko Hull, bo to najbardziej pracochłonne, potem dojdą detale. Pozdrawiam! :mrgreen:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 12.12.07, 21:32

Nie chcę spamować. Piszę osobny post, choć jest połączony tematycznie z powyższym ponieważ inaczej nikt by może nawet nie zauważył, że coś tu jest nowego. ( Wszyscy są zajęci GWX 2.0, to normalne).

:D Tak jak pisałem zacząłem pracować nad skinem dla typu VII, ale w większej rozdzielczości. Pracowałem jakieś 3 dni.
Mój poprzedni skin dla typu VII miał fajne odcienie ale jednak mniejszą rozdzielczość. Użyłem jako podkładu skinu Fubara (ale wszystkie odcienie i malowania pozmieniałem malując i nakładając rdzę i przebarwienia od zera).
Traktuję więc ten skin jako swoje dzieło.
Dodałem dość sporo drobiazgowych przebarwień. Tu i ówdzie nieco rdzy i odłupanej farby, tak by gralo to jakoś jako całość (Uwzględnilem działo i P.Lot.

Dobra żeby nie przynudzać wklejam parę fotek jak to wyszło. (wszystkie starsze fotki będę usuwał). :!: Fotki wykonałem podczas lekkiej mgły i nie najlepszej pogody na swojej wersji GW (Stąd troszkę inne kolorki podwodne od tych z oryginalnego GW):
Udostępnię na pewno, tym bardziej, że skin instalować można nie ingerując w pliki DAT. Muszę tylko jeszcze sprawdzić jak prezentuje się o innych porach dnia. Pozdrawiam! :mrgreen:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez driver134 » 12.12.07, 23:03

Karl Fenchel napisał(a):Wszyscy są zajęci GWX 2.0, to normalne

Pociesze cie że ja nie nie jestem zajęty GWX 2.0 o ile dobre widze to coś ci się wkleiło po podstawy działa (pierwszy screen) jakby mundur??
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 12.12.07, 23:07

driver134 napisał(a):
Karl Fenchel napisał(a):Wszyscy są zajęci GWX 2.0, to normalne

Pociesze cie że ja nie nie jestem zajęty GWX 2.0 o ile dobre widze to coś ci się wkleiło po podstawy działa (pierwszy screen) jakby mundur??


Tak masz rację. Teksturę do działa robiłem na bazie tej do U Flacka. Tej jej części pliku TGA nie obrabiałem (czyżby Fubar.....), ale to się zmieni. Nic nie umyka twej uwadze. Nieźle!
No widzisz dla tego jeszcze chcę wszystko posprawdzać zanim skończę całkiem. Pozdrawiam. :D

Ps. Widać że znasz sie na skinach. Jakby coś to wstawiaj.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shalashaska » 12.12.07, 23:33

Zrobiłbyś lepiej morze takie jak jaest w SH4 albo poprawił to obecne i zapodał na filefront :P
shalashaska
Leutnant zur See
 
Tonaż: 127.000 BRT

Dołączył(a): 21.03.07, 18:32

Następna strona

Posty: 314 • Strona 1 z 131, 2, 3, 4, 5 ... 13

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron