1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Forum i co dalej

Moderator: Jatzoo

Posty: 105 • Strona 4 z 51, 2, 3, 4, 5

Postprzez ObltzS » 03.11.07, 13:32

Witam !
Bardzo liczę na głos i opinię Tobruka w kwestaich "Technikalia" i uważam, że powinien zabrać głos w tej sprawie - do czego gorąco poprzez ten post Go namawiam - jako jeden z pierwszych, ponieważ jest na Forum niemal od początku [to po pierwsze] zatem może jak najbardziej skorzystać z tzw. pierszeństwa głosu, a poza tym w kwestiach technicznych jak wszyscy wiemy nie "strzępi języka" [to po drugie i bez obrazy dla pozostałych Kolegów z Forum] tylko zawsze dokłada starań, by jego posty na ten temat były rzeczowe i merytoryczne.
Poza tym w tych kwestaich ["Technikalia"] mile będzie widziany głos każdej zainteresowanej tą tematyką osoby, ponieważ każdy z nas może zgłosić swój punkt widzenia - ja troszeczkę poczekam ze swoimi propozycjami.
Pzdr.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez tobruk » 04.11.07, 23:48

Witam
Widzę że powyborcze zmiany już i tu docierają :lol:
Już przy poprzednich zmianach liczyłem na powstanie działu "technicznego" - więc cieszę się że nareszcie będzie. A czy podzielić go wg typów U-bootów (np VII, IX i "reszta"), czy też wg tematów (np "typy", "wyposażenie", "napędy", "uzbrojenie" itp) nie wiem - tak czy inaczej, tematy będą się "zazębiać" i stnieje możliwość powstania chaosu. Ale na zapas nie warto się martwić, pamiętając że istnieją moderatorzy i zawsze mogą... :lol:
ObltzS - dzięki za wyróżnienie, ale czym ja Ci podpadłem ?
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez ObltzS » 05.11.07, 18:52

Witam !
Tobruk napisał :
Już przy poprzednich zmianach liczyłem na powstanie działu "technicznego" - więc cieszę się że nareszcie będzie. A czy podzielić go wg typów U-bootów (np VII, IX i "reszta"), czy też wg tematów (np "typy", "wyposażenie", "napędy", "uzbrojenie" itp) nie wiem - tak czy inaczej, tematy będą się "zazębiać" i stnieje możliwość powstania chaosu.

I tu warto się zastanowić, by jak pisał Tobruk, tematy nie "zachodziły" na siebie a my sami nie mieliśmy niepotrzebnych dylematów, gdzie umieścić nowy temat lub posty, które mogłyby zostać zamieszczone równie dobrze "i tu i tam".
Moja skromna propozycja to podział jak najbardziej ogólny, by mógł być zarówno czytelny jak i prosty.

Bez względu na to, jaki ostaecznie będzie podział i jak ukształtują się podtematy - ważne będzie to, aby każdy, kto zechciałby zabrać głos i wypowiedzieć się na dany temat, przestrzegał żelaznej niemal zasady by posty były tematyczne, czyli ściśle związane z omawianą tematyką, inaczej trudno będzie nam wszystkim się w tym połapać i odszukać wiadomości na dany temat a zwłaszcza tym wszystkim, którzy po raz pierwszy trafią na to Forum w poszukiwaniu odpowiedzi na te zagadnienia [techniczne].

Główny temat "Technika" podzielony na subfora :
1. Dział "Konstrukcja kadłuba i wyposażenie" rozumiany jako kadłub okrętu wraz z wyposażeniem takim jak napędy [mechaniczny i elektryczny, przekładnie, śruby], wszelakimi instalacjami [elektrycznymi - baterie i nie tylko, paliwowymi, smarnymi, wentylacja, hydraulicznymi, wodnymi itp.], system balastowania okrętu [temat ciekawy sam w sobie], urządzenia kotwiczne i cumownicze i podobne.
2. Dział "Uzbrojenie" rozumiany jako wszystkie systemy uzbrojenia U-Boota : torpedy, miny, armaty morskie, działka p.lot., amunicja i jej przechowywanie oraz przeładunek, peryskopy, UZO itp., zewnętrzne zasobniki torped i systemy ich przeładunku i załdunku itp.
3. Dział "Inne" rozumiany jako omówienie systemów łączności wewnętrznej i zewnętrznej okrętu, systemy radarowe, nawigacyjne i inne.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 08.11.07, 20:46

Witam po krótkiej przerwie ;-)

Jeśli nie ma zastrzeżeń co do podziału, to w najbliższych dniach wprowadzę odpowiednie zmiany.... Zobaczymy w praniu jak to będzie :)

Proponowałbym ObltzS i Tobruka jako moderatorów tego działu (bardziej na zasadzie przenoszenia postów do odpowiednich subfor - wtedy nie będzie problemu, że coś jest nie tam gdzie powinno ;)).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tobruk » 08.11.07, 21:42

dzięki, ale ja nie mam żadnych papierów, certyfikatów, itp, itd :wink:
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jatzoo » 08.11.07, 21:46

Wystarczą dobre chęci ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez ObltzS » 09.11.07, 15:20

Witam !
dzięki, ale ja nie mam żadnych papierów, certyfikatów, itp, itd

U mnie podobnie jak u Tobruka [mam jedynie certyfikat UDT związany z moją pracą zawodową, ale ten się nie liczy :) ] - jeśli mogę być ministrantem Mietka to służę pomocą.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez tobruk » 09.11.07, 23:27

ObltzS napisał(a):mam jedynie certyfikat UDT związany z moją pracą zawodową, ale ten się nie liczy :)


Lepszy rydz niż nic. I chyba obaj będziemy ministrantami u Jacka :D
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jatzoo » 31.12.07, 18:28

Główny temat "Technika" podzielony na subfora :
1. Dział "Konstrukcja kadłuba i wyposażenie" rozumiany jako kadłub okrętu wraz z wyposażeniem takim jak napędy [mechaniczny i elektryczny, przekładnie, śruby], wszelakimi instalacjami [elektrycznymi - baterie i nie tylko, paliwowymi, smarnymi, wentylacja, hydraulicznymi, wodnymi itp.], system balastowania okrętu [temat ciekawy sam w sobie], urządzenia kotwiczne i cumownicze i podobne.
2. Dział "Uzbrojenie" rozumiany jako wszystkie systemy uzbrojenia U-Boota : torpedy, miny, armaty morskie, działka p.lot., amunicja i jej przechowywanie oraz przeładunek, peryskopy, UZO itp., zewnętrzne zasobniki torped i systemy ich przeładunku i załdunku itp.
3. Dział "Inne" rozumiany jako omówienie systemów łączności wewnętrznej i zewnętrznej okrętu, systemy radarowe, nawigacyjne i inne.

W związku z powyższymi zmianami - przez najbliższe dni Forum będzie porządkowane (niektóre tematy przenoszone do bardziej odpowiednich dla nich działów) - więc jeśli ktoś nie znajdzie jakiegoś tematu, to nie oznacza to, że został usunięty - tylko, że należy skorzystać z opcji 'Szukaj' ;-) aby go odnaleźć w jego nowym dziale :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez evan82 » 31.12.07, 18:47

Dział techniczny? Jasny gwint. No z tymi 4 gwiazdkami to muszę jakoś nadrobić wiedzę! :roll:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ObltzS » 19.08.08, 22:03

Witam !
Czy szanowne Koleżeństwo Forumowiczów kojarzy taki fakt, że za 3 dni - 22.08.2008 minie równo 6 lat, jak wśród tysięcy adresów internetowych pojawił sie oto i ten : www.ubootwaffe.pl i w tym samym dniu rozpoczeło swoją działalność Forum U-Bootwaffe.
Przez te lata "przewinęła" się [głównie przez Forum] całkiem spora gromadka osób, w różnym wieku, o różnych zawodach, w tym także uczni, studentów itp., itp. Minione sześć lat to efekt blisko 22 tysięcy postów zaszeregowanych w ponad 2 tys. tematów, które są wytworem "pisarskiej fantazji" :D ponad 900 zarejestrowanych użytkowników. Ale nie tylko ci "zaksięgowani" :lol: [chociaż prawdopodobnie najczęściej] tutaj zaglądają - można chyba zaryzykować stwierdzenie, że ta witryna cały czas staje się i popularna i rozpoznawalna - jak pokazuje licznik na stronie głównej, witryna miała już ponad 980 tys. odsłon a wkrótce ilość ta przekroczy jeden milion ! Czy Jatzoo z tej okazji szykuje szampańskie przyjęcie, podobne w tonie do przyjęcia w kasynie oficerskim, które jest jedną z pierwszych scen kultowego dla nas wszystkich filmu "Das Boot" ?! :D
Prawdopodobnie sześć lat temu, Ci, którzy zaryzykowali ten pomysł nie przypuszczali, że tematyka ta - U-Booty i wszystko co z nimi związane - będzie się cieszyła sporym zainteresowaniem a sama strona jak i Forum znajdzie swoich zwolenników i sympatyków, którzy przynajmniej co dwa dni muszą tutaj zaglądnąć, gdyż bez "tego" - dzień stracony :D .
Zatem pomysłodawcą, sympatykom i zwolennikom tej strony kolejnych udanych sześciu lat !
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez piechcik » 19.08.08, 22:15

no dobra to kiedy impreza ?? tak ze 100 osób na początek a potem na poprawiny tak ze 150 i biba do białego rana :D:D
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55

Postprzez evan82 » 20.08.08, 02:08

Dwa dni to zbyt rzadko.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 20.08.08, 09:22

(...)


Ja bym się tej daty trzymał jako oficjalny początek istnienia 8)


Już miałem coś napisać i skorygować pewne fakty... ale poczekajmy z tym jeszcze trochę :P
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez driver134 » 20.08.08, 11:00

Chodźmy na Vodke albo Piwo
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ObltzS » 22.08.08, 18:06

Witam !
Driver - Vodka musi byc dobrze zmrożona a Piwo odpowiednio schłodzone, to pierwszy i podstawowy warunek rozpoczęcia imprezy.
Choć są i tacy, którzy ... lubią ciepłe piwo i spocone kobiety :shock: :lol: .
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 22.08.08, 19:26

ObltzS napisał(a): Czy Jatzoo z tej okazji szykuje szampańskie przyjęcie, podobne w tonie do przyjęcia w kasynie oficerskim, które jest jedną z pierwszych scen kultowego dla nas wszystkich filmu "Das Boot" ?!


ObltzS, odpowiadając również na Twoje pytanie z ShoutBoxa: akurat dziś jestem 'słomianym wdowcem' więc korzystam z okazji i wieczorem (a raczej późną nocą) króluje 'Das Boot' - w wersji oczywiście jedynej wchodzącej w grę - czyli 6-odcinkowej :wink:

Taki to malutki filmowy maraton robię sobie z okazji 6-lecia istnienia Forum :P

....a żeby nie było, że tylko ja świętuję - już dziś zacznijcie szukać prawdziwej daty powstania witryny 'Die U-Bootwaffe' (ta podana przez ObltzS jest nie do końca prawdziwa :roll:) - wiedza ta może się okazać dla Was bardzo cenna, więc radzę póki co jej nie wyjawiać 8)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez ObltzS » 22.08.08, 19:47

Witam !
A ja zrobiłem Jatzoo taki numer - właśnie 22.08. przypada kolejna [...dziesta] rocznica mojego [i Żonusi] ślubu. Dwa dni temu Szanowna Małżonka dzwoniła i sprawdzała, czy pamiętam i kojarzę jeszcze tę datę, pytając, czy wiem, co przypada w piątek [czyli dzisiaj] - a ja tymczasem "odpaliłem" do słuchawki bez zastanowienia, że ... w tym dniu ulubione Forum o U-Bootach będzie miało juz 6 lat :lol: .
Przez ok. 15 sek. cisza w słuchawce, a potem tylko stwierdzenie, że te całe U-Booty to już mi chyba na "mózg padły" :shock: - szybko jednak poprawiłem się i udzieliłem spodziewanej i właściwej odpowiedzi :D .

To był z mojej strony taki "mały test", ale Żona wie od lat, że wszystko, co związane jest z morzem funkcjonuje u mnie na prawach tzw. priorytetu i za to, że stara się być w tym względzie wobec mnie wyrozumiała - mam dla Niej ogromny szacunek.
P.S. Jeśli je macie [żony] - to szanujcie je i doceniajcie.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez driver134 » 23.08.08, 00:51

Jatzoo napisał(a):już dziś zacznijcie szukać prawdziwej daty powstania witryny 'Die U-Bootwaffe' bardzo cenna


ObltzS napisał(a):Witam !
Driver - Vodka musi byc dobrze zmrożona a Piwo odpowiednio schłodzone, to pierwszy i podstawowy warunek rozpoczęcia imprezy.


1. 18.12.2004..................

2. jnesatem tak napity że to bez ruznicy m,i
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 23.08.08, 01:57

Widać że piłeś ;) Ja też piłem, ale nie napisałbym "rużnicy" przez U otwarte :D Co to dzisiaj się dzieje? Zlot pijanych forumowiczów? 8)

Dzisiaj w moich głośnikach króluje Goran Bregović - Kalashnikov :twisted:
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Jatzoo » 23.08.08, 09:14

ObltzS napisał(a):Przez ok. 15 sek. cisza w słuchawce, a potem (..)


Rozumiem, że to tylko takie 'ekscesy' przez telefon ;) Bo pewnie gdyby stała obok Ciebie, to bez dwóch zdań, po jednej sekundzie leżałbyś już połamany na ziemi :lol:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Forum i co dalej

Postprzez kimano-u96 » 23.08.08, 13:29

Ha Ha Ha no pewnie.U mnie było by tak samo
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez Myszkin » 28.08.08, 14:42

ObltzS napisał(a):A ja zrobiłem Jatzoo taki numer - właśnie 22.08. przypada kolejna [...dziesta] rocznica mojego [i Żonusi] ślubu. Dwa dni temu Szanowna Małżonka dzwoniła i sprawdzała, czy pamiętam i kojarzę jeszcze tę datę, pytając, czy wiem, co przypada w piątek [czyli dzisiaj] - a ja tymczasem "odpaliłem" do słuchawki bez zastanowienia, że ... w tym dniu ulubione Forum o U-Bootach będzie miało juz 6 lat :lol: .
Przez ok. 15 sek. cisza w słuchawce


:D :D Właśnie zleciałem z fotela w robocie.... :D :D :D :D

Niezłą wpadkę zaliczyłeś, ObltzS...grunt, że jesteś wierny miłości do U-Bootwaffe ;)

pozdrowienia dla Ciebie i Małżonki ! :)
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez ObltzS » 28.08.08, 20:11

Witaj Myszkin !!!!!!!!!!!!!!
Wczoraj zaliczyłem kolejny całodzienny wyjazd służbowy do Kielc i dopiero dzisiaj "wchodzę" na Forum a tu - patrzcie mili państwo - kto się odezwał po długim czasie :)
P.S. Dziękujemy za pozdrowionka.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Forum i co dalej

Postprzez SnakeDoc » 05.11.09, 00:05

Witam

Chciałbym zgłosić mały problem z Forum - podejrzewam, że w wyniku prowadzonych prac przestało
działać logowanie do Forum w przeglądarce Operze - wygląda na to, że chwilę po zalogowaniu następuje
automatyczne wylogowanie.

W Firefoxie wszystko działa.
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 105 • Strona 4 z 51, 2, 3, 4, 5

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości