1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Resupply - czyli dotankować i dozbroić :)

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 22 • Strona 1 z 1

Resupply - czyli dotankować i dozbroić :)

Postprzez Ravcik » 31.05.06, 13:36

Witam serdecznie,
Panowie !!! jak to w końcu jest z tym dozbrojeniem i dotankowaniem w czasie misji ? czy mozna np. podpłynąc do przyjaznego portu w trakcie trwania misji gdzie bedzie mozna się dozbroic i dotankować ??

Obecnie jak zaczynam patrol z Wilhelmshaven mam wytyczne np. dopłynąć do BF21 - okolice Irlandii - gdy już odbębnie patrol i osiagne ten punkt w zbiornikach 60 % paliwa mniej, zostaje jakies 40 %, to troche mało, druga sprawa w poprzedniej misji miałem podobny segment do zbadania, torpedy poszły wczesniej bo w Kanale Le Manche mialem spotkanie 3 - stopnia z destroyers-ami :) zostały mi 2 torpedy, po ośiągnięciu celu napotkałem pokaźny konwój, przewga frachtowców, T2,C3 i tylko 2 statki strzegące - Niszczyciel - poszedł na dno po 1 salwie no i Uzbrojony Crawler tez po 1 salwie, w tym momencie zaczołem się śmiac sam do siebie ponieważ luki torpedowe puste, na górze sztorm - nie było jak nawet postrzelac z działa :/ - MUSIAŁEM ZAKOŃCZYĆ MISJE GRRRRRR :)


Posiadam zainstalowanego gołego SH III + Patch 1.4 PL, także proszę forumowiczów o naświetlenie sprawy czy możliwy byłby owy manewr :)?
Może tego typu sprawa rozwiązana jest w jakimś modzie ??


ZA wszelką pomoc z góry dzięki i pozdrawiam
Ravcik
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 31.05.06, 12:53

Postprzez Myszkin » 31.05.06, 14:35

Powiedz mi jakim okrętem płynąłeś do sektora i z jaką prędkością a powiem Ci...co dalej :wink:
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez The Edge » 31.05.06, 15:02

....się pierwszy raz zatankowałem wczoraj - i lekkie zdrzaźnienie wystąpiło: że to na zasadach przebywania w bazie po patrolu :?
Poczytałem później wszystkie opisy (wszystkich składowych modów GW) i tam znalazłem moją ulubioną angielską wersję :D opisu - również dla "krówek"... Kolega w tym opisie podpowiada, żeby przed tankowaniem wyjśc z SH, zmienic ustawienia w Commanderze dla "dni przebywania w bazie" - i z głowy... No ale znowu: normalnie mam ustawione "randomize" dla ilości dni, bo myślę, że:
a) jak trzeba - to trzeba. Ustawiając np. 1 dzień tylko: oszukuję :D i nijak ma się to do realiów wojny;
b) przebywając za każdym razem 28 dni (najmniej) - również "wpadamy" w lekki bezsens.. Skoro nic np. nie wymieniam i nie miałem uszkodzeń: to po co mam tkwic w bazie pełny miesiąc?
....to jak jest z tymi punktami karnymi? ;) Bo skoro jest napisane "zawile" i to po angielsku - to mogę czytac po 5 razy readme a i tak nie znajdę :D ....w sumie sam mogłem sprawdzic.... Przy kolejnej takiej sytuacji - policzę, co mi wyszło i zapodam.
A ta krówka (niżej) - moze wreszcie znalazła swoją łączkę..? :D
Pozdro :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 31.05.06, 15:57 przez The Edge, łącznie edytowano 1 raz
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jaxa » 31.05.06, 15:21

Ustawienie 1 dnia w porcie poprzez SH3Commander przed tankowaniem z mlecznej krowy to żadne oszustwo - słyszałeś o tankowaniu przez 28 dni?
Po prostu przed tankowaniem ustawiasz 1 dzień, a po zatankowaniu znowu "random".
jaxa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 06.05.05, 18:10

Postprzez The Edge » 31.05.06, 15:45

jaxa napisał(a):słyszałeś o tankowaniu przez 28 dni?
Nie... ale słyszałem o tankowaniu i jednoczesnym ładowaniu 20 torped.
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ravcik » 31.05.06, 16:15

Myszkin napisał(a):Powiedz mi jakim okrętem płynąłeś do sektora i z jaką prędkością a powiem Ci...co dalej :wink:



VII B, prędkość różna od Full po half no i prawie cały La Manche w zanurzeniu na akumulatorach :/
Ravcik
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 31.05.06, 12:53

Postprzez Ravcik » 31.05.06, 16:22

The Edge napisał(a):....się pierwszy raz zatankowałem wczoraj - i lekkie zdrzaźnienie wystąpiło: że to na zasadach przebywania w bazie po patrolu :?
Poczytałem później wszystkie opisy (wszystkich składowych modów GW) i tam znalazłem moją ulubioną angielską wersję :D opisu - również dla "krówek"... Kolega w tym opisie podpowiada, żeby przed tankowaniem wyjśc z SH, zmienic ustawienia w Commanderze dla "dni przebywania w bazie" - i z głowy... No ale znowu: normalnie mam ustawione "randomize" dla ilości dni, bo myślę, że:
a) jak trzeba - to trzeba. Ustawiając np. 1 dzień tylko: oszukuję :D i nijak ma się to do realiów wojny;
b) przebywając za każdym razem 28 dni (najmniej) - również "wpadamy" w lekki bezsens.. Skoro nic np. nie wymieniam i nie miałem uszkodzeń: to po co mam tkwic w bazie pełny miesiąc?
....to jak jest z tymi punktami karnymi? ;) Bo skoro jest napisane "zawile" i to po angielsku - to mogę czytac po 5 razy readme a i tak nie znajdę :D ....w sumie sam mogłem sprawdzic.... Przy kolejnej takiej sytuacji - policzę, co mi wyszło i zapodam.
A ta krówka (niżej) - moze wreszcie znalazła swoją łączkę..? :D
Pozdro :)



To jak to jest w końcu z tym tankowaniem i dozbrajaniem ?
Można czy nie można ? czy trzeba wpierw zapodać jakis mod zeby to było mozliwe ?
Jeśli macie jakies odnosniki do stron gdzie to jest wyjasnione to chętnie poproszę, wiecie taki patrol który opiera się na całkowitym wystrzelaniu torped i opróżnienia zbiorników z paliwem i niemożności zaopatrzenia się nie kończąc patrolu to tak SUX :/
Ravcik
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 31.05.06, 12:53

Postprzez The Edge » 31.05.06, 16:57

Ravcik napisał(a):Można czy nie można ?
Można, po modzie, znajdującym się w pliku Part 2 WIELKIEGO MODA GW :D
Ale więcej na ten temat mogę powiedzec tyle, co Ty - wczoraj był mój pierwszy raz :shock: :D Pozdro.
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jaxa » 31.05.06, 18:37

Uzupełnianie paliwa i torped jest możliwe albo przy użyciu Grey Wolves albo Harbour Traffic 1.47 (w wersji standalone lub dla RUb 1.45) Rubini'ego.
jaxa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 06.05.05, 18:10

Postprzez Ravcik » 31.05.06, 19:14

jaxa napisał(a):Uzupełnianie paliwa i torped jest możliwe albo przy użyciu Grey Wolves albo Harbour Traffic 1.47 (w wersji standalone lub dla RUb 1.45) Rubini'ego.


thx za odpowiedź
Ravcik
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 31.05.06, 12:53

Postprzez dragonfly » 31.05.06, 19:24

Pytałem się kiedyś, ale nikt mi nie odpowiedział - czy to uzupełnienie zapasów nie spokowduje wyzerowania renomy, tak jak to jest przy zawijaniu do portów innych niż macirzysty?
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Kapitan Łukasz » 31.05.06, 19:28

Jak zawaijasz do innego portu todostajesz medale i odnaczenia no i renome oczywisciie w kazdym razie ja tak mialem,ale nie mozesz modernizowac okrętu i kwadrat jak niw wypeliles musisz zapamietac na pozniej :wink:
Kapitan Łukasz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 97.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 31.05.06, 19:30

Jeśli wpływam do innego portu, to renoma mi się zeruje, a kwadratu nie mam przydzielonego (w briefingu jest NULL). Przynajmniej tak jest u mnie.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Kapitan Łukasz » 31.05.06, 19:32

hmmm to dziwne możliwe że tak jest tylko bez modów bo ja mam tylko wmw02

aha i kwadrat tez mam null(dlatego jak nie wypelnisz musisz zapamietac na potem przed dokowaniem)
Kapitan Łukasz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 97.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 31.05.06, 19:53

Ja gram na RUB 1.45. Z tego co pamiętam to renoma też leci do zera.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez marv » 02.06.06, 09:30

Przeczytac, przetestowac a moze sie okazac ze problem rozwiazany:)


f you still have doubts about the milk cow mod just read this section carefully:

HOW THE DAYS IN BASE ISSUE WORKS?
================================

- This is not more a problem:
Just play the game as it is (daysinbase=28) and only when you dock at a milk cow unit changes the "days in base" for 1 via SH3Cmdr, then restart and play the game. Later when you dock at home base just set the "days in base" to 28 again (using SH3Cmdr). Restart and play the game (via SH3Cmdr). Make this every time you docked at a milk cow unit (15 to 30% of an entire career).


WHAT WILL HAPPEN WITH MY CREDITS/RENOWN/AWARDS WHEN I USE THE MILK COW MOD?
===========================================================================

-Nothing, all will run exactally as the stock game.

In the stock game if you don't use your crew awards (medals, promotions and qualifies) you will lose them even if you are in home base. They are not accumulate for the next time (when you dock again at your home base). But your log, tonnage, renows and credits are always accumulate. So this is the same whith the milk cow mod.
The only things you will lose are your crew's medals/promotions and qualifies, but only if you don't use them at the milk cow base. Your renown, logs and credits will stay there when you return to home base. Just open your log on home base and notice your renown/credits and tonnage (look at Patrol1, Patrol2, etc...): they will be all with you!

So no more doubts: use yours crew awards (medals/promotions/qualifies) in the milk cow base if you want (or you will lose them). And don't hurry about your renown/credits/tonnage and log. They will be with you when you dock at your home base.

Your personal medals (like Uboat Front Clasp, for example) will be carry with you too.



USE OR NOT THE MILK COW MOD?
============================

-In my opnion this is a must have mod. If you use it correctly your game experience will be increase a lot. But if you really don't want it then just ignore it and never docked at a milk cow unit. All will goes well.
marv
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 54.000 BRT

Dołączył(a): 08.02.06, 20:53

Postprzez Ravcik » 02.06.06, 15:12

marv napisał(a):Przeczytac, przetestowac a moze sie okazac ze problem rozwiazany:)


f you still have doubts about the milk cow mod just read this section carefully:

HOW THE DAYS IN BASE ISSUE WORKS?
================================

- This is not more a problem:
Just play the game as it is (daysinbase=28) and only when you dock at a milk cow unit changes the "days in base" for 1 via SH3Cmdr, then restart and play the game. Later when you dock at home base just set the "days in base" to 28 again (using SH3Cmdr). Restart and play the game (via SH3Cmdr). Make this every time you docked at a milk cow unit (15 to 30% of an entire career).


WHAT WILL HAPPEN WITH MY CREDITS/RENOWN/AWARDS WHEN I USE THE MILK COW MOD?
===========================================================================

-Nothing, all will run exactally as the stock game.

In the stock game if you don't use your crew awards (medals, promotions and qualifies) you will lose them even if you are in home base. They are not accumulate for the next time (when you dock again at your home base). But your log, tonnage, renows and credits are always accumulate. So this is the same whith the milk cow mod.
The only things you will lose are your crew's medals/promotions and qualifies, but only if you don't use them at the milk cow base. Your renown, logs and credits will stay there when you return to home base. Just open your log on home base and notice your renown/credits and tonnage (look at Patrol1, Patrol2, etc...): they will be all with you!

So no more doubts: use yours crew awards (medals/promotions/qualifies) in the milk cow base if you want (or you will lose them). And don't hurry about your renown/credits/tonnage and log. They will be with you when you dock at your home base.

Your personal medals (like Uboat Front Clasp, for example) will be carry with you too.



USE OR NOT THE MILK COW MOD?
============================

-In my opnion this is a must have mod. If you use it correctly your game experience will be increase a lot. But if you really don't want it then just ignore it and never docked at a milk cow unit. All will goes well.


Ciekawe :) gdzie to znalazłeś ?

pozdroo
Ravcik
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 31.05.06, 12:53

Postprzez zulu » 30.06.06, 20:33

The Edge napisał(a):.
... przebywając za każdym razem 28 dni (najmniej) - również "wpadamy" w lekki bezsens.. Skoro nic np. nie wymieniam i nie miałem uszkodzeń: to po co mam tkwic w bazie pełny miesiąc?


Choćby dla tego by załoga wypoczeła, przeszła dodatkowe szkolenia, dokonała przeglądow i drobnych napraw - nic nie jest wieczne
zulu
Leutnant zur See
 
Tonaż: 113.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.05, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 30.06.06, 21:01

No i urlopy dla załogi ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Artur Rzepka » 11.10.07, 16:48

A można skądś zassać same pliki, które zmieniają parametry gry by móc zaopatryć się od krówki? Wolę nie instalować mega modów gdyż nie chce mieć jakiś większych laggów (już sobie wyobrażam co by było np. po zainstalowania GWX)
Artur Rzepka
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 12.09.07, 07:41
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Łata » 11.10.07, 20:14

The Edge napisał(a):b) przebywając za każdym razem 28 dni (najmniej) - również "wpadamy" w lekki bezsens.. Skoro nic np. nie wymieniam i nie miałem uszkodzeń: to po co mam tkwic w bazie pełny miesiąc?


a urlopy dla zalogi :?: :wink:

co do lagowania gwx - wylacza sie ruch statkow w portach i gra bryka haraszo
Łata
Leutnant zur See
 
Tonaż: 109.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 15:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Artur Rzepka » 11.10.07, 20:34

osobiście mam wgranego moda, który powoduje ruch statków w portach (nie tnie się, bo może ruch jest mały :wink: ), ale ja mam pewne wątpliwości co do samych tekstur itd. (mój komputer nie jest aż tak wypasiony, może będzie lepiej jak powoli zaczne go podkręcać do 2Ghz i zmienie parametry mojego GF 6200 na takie jak ma GF 6600)
Artur Rzepka
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 12.09.07, 07:41
Lokalizacja: W-wa


Posty: 22 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron