1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Cel.. okręty podwodne?

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 41 • Strona 2 z 21, 2

Postprzez wibwk » 18.02.07, 22:34

Aguero_ napisał(a):
Łata napisał(a):GWX 10 flotylla rok 1944 - na jednym patrolu na pn od Australii zatopilem po 1 OP Balao i Gato, w dzienniku pokladowym elegancko 2 jednostki i ponad 3 tys ton a gdy juz wrocilem do Penangu i dalem dokowanie to ku wielkiemu zdziwieniu gra mi nie zaliczyla obydwu Amerykancow ( a szkoda, w SH4 by byly 2 okrety mniej do wyboru ;) )



Więc jednak można spotkać wrogie OPy??

Aha, pod Lorientem zatopiłem jedną S-Class, brak wpisu w logu.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez Aguero_ » 19.02.07, 13:08

eh, to szkoda....
Aguero_
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 20.000 BRT

Dołączył(a): 13.02.07, 11:34
Lokalizacja: bardzo daleko od morza

Postprzez churchill » 19.02.07, 14:46

Marzec 41 rówinież zatopiłem S class mam wpis i do tego pare screenów ale nie wiem czy będe je potrafił tutaj wkleić pokombinuje może sie uda...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 19.02.07, 17:54 przez churchill, łącznie edytowano 2 razy
churchill
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 05.10.05, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez wibwk » 19.02.07, 17:01

churchill napisał(a):Marzec 41 rówinież zatopiłem S class mam wpis i do tego pare screenów ale nie wiem czy będe je potrafił tutaj wkleić pokombinuje może sie uda...

O, o, czyli będę musiał poszukać czemu u mnie nie zapisuje takich zatopień, chyba że ktoś zna przyczynę.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez Tootenhamon » 20.07.07, 11:25

Odświeżę stary temat, a jednocześnie wykorzystam okazję i przywitam się, bowiem nowy jestem na forum ;). Jeżeli o GWX idzie, to pod względem innych op jest on moim zdaniem strasznie przegięty. 42 Rok, płynę na patrol, no i akurat przechodziłem z Bergen na północ od Scapa Flow. Sztorm, wiatr 15 metrów na sekundę, okręt telepie się we wszystkie strony i ledwie rusza się naprzód. W tym momencie jak coś nie rąbnie... Awaryjne zanurzenie. Przez peryskop nic nie widać (sztorm plus noc skutecznie pozbawiają widoczności). No więc jako że SH III dla mnie nie działa jako symulator życia marynarza tylko rozrywka, to przełączam się na widok z zewnątrz. Płynę w kierunku z którego wcześniej nadlatywały pociski, patrzę a tam płynie sobie okręt podwodny. "Co jest?" myślę. Dopiero później doszedłem do wniosku, jako, że było to bodaj jedyne wyjaśnienie, że ten okręt podwodny programiści ustawili jako jednostkę morską i dlatego może używać dział w standardzie jak niszczyciel. Szczęście, że nie miał bomb głębinowych, bo mogłoby być krucho :|
Tootenhamon
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 1.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.07, 07:28

Postprzez piechcik » 20.07.07, 14:41

Małe niedopracowanie mi też się kiedyś zdażyło, że inny okręt podwody otworzył do mnie ogień...
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55

Postprzez Wojtek15 » 06.10.07, 13:21

Ja kiedys widzialem, stal w porcie St. Nazaire chyba (aczkolwiek jest to druga baza VII Flotylli). Byl to typ VIIC wiec nie strzelalem. Dzisiaj wyplyne na patrol moze znow bedzie i zrobie screena. Jakby co to mam oryginala 1.4b + dodatek Seawolves.
EDIT// I znowu sie na niego natknalem :) Macie pare fotek.
http://img120.imageshack.us/img120/2428 ... 468pd0.png
http://img510.imageshack.us/img510/7306 ... 250co3.png
Na moim dodatku nie ma WROGICH podwonikow. Jak chcecie sprawdzic czy u was sa, to obczajcie w enu glownym do muzeum.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez turbokrecik » 30.11.07, 21:04

Jak chcecie mieć op wroga to zainstalujcie GWX TA. Ja wczoraj spotkałem op klasy S jak szedł w konwoju koło Gibraltaru. Niestety nie miałem okazji go topnąć.
turbokrecik
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 61.000 BRT

Dołączył(a): 30.11.07, 20:59

Postprzez Azrael Valedhel » 08.05.08, 00:06

Temat stary, a i odświeżany parokrotnie, więc chyba nikt nie obrazi się jeżeli dorzucę swoje trzy grosze ;)
Kod: Zaznacz cały
http://img180.imageshack.us/img180/4141/sclassbf6.jpg

Rok 1939, mniej więcej szósty września. Harwich, port na angielskim wschodnim wybrzeżu. Kilka statków transportowych, jeden niszczyciel i dwa najwyraźniej głuche, choć nie ślepe jak się miałem później przekonać - okręty podwodne. Zatopiłem torpedą okręt, który był mniej więcej pod kątem prostym, ten drugi nie zareagował w żaden sposób. Do czasu, kiedy postanowiłem sprawdzić czy załoga ma sprawne lornetki. Miała. Działo pokładowe też miała sprawne. Kiedy opuszczałem port tylko ten jeden okręt został cało, stwierdziłem, że na te marne kilka ton nie warto marnować cennej torpedy. ;) [Za zatopiony okręt dostałem wpis i "renomę"]
Swoją drogą, w tym porcie jeszcze jedna ciekawa sytuacja miała miejsce... Ustrzeliłem torpedą niewielki trałowiec, obok niego stał jego bliźniak. Zatonęły obydwa, ale mnie przypisano tylko jeden, ten który trafiłem ;)
Azrael Valedhel
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 05.05.08, 20:36

Postprzez evan82 » 08.05.08, 01:16

Czy ktoś z Kolegów ma działający niszczyciel japoński, lub inny okręt państwa wschodzącego słońca który nie gryzie się z plikami podstawowej wersji gry. Potrzebuję do zapełnienia wód "japońskich" Może jakieś większe dżonki. Mam ale dwie. Pozdrawiam. :)
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez misiak0509 » 09.08.08, 17:25

można spotkać:) ja na morzu północnym spotkałem brytyjski OP;)
misiak0509
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 58.000 BRT

Dołączył(a): 20.07.08, 20:05

Postprzez thantos » 02.09.08, 12:43

We wrześniu 39 natchnąłem się na konwój. Ochrona to jeden niszczyciel, który z resztą zatopiłem przypadkowo. Ponieważ pogoda cudna, postanowiłem skorzystać z działa. Wynurzenie i do akcji, a tu nagle ktoś do mnie strzela. "Niszczyciel"-myślę i wachtowy wrzeszczy: "AAAAALLLLAAARRRRMMMM". Po chwili dałem peryskopową, oglądam wszystkich uważnie i co dostrzegam? Podwodną, angielską ZERO: Podpływam na peryskopowej i ciahh elektryczną. Od razu poszła na dno, ja potem wynurzenie i skończyłem z większością konwoju.
thantos
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 25.08.08, 10:22
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Emes » 14.09.08, 11:52

Ja zatopiłem S-Class, który stał w porcie w Blyth - było to gdzieś koło 3 nad ranem, nie wiem czy jest tam w innych godzinach ;)
Emes
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 21.000 BRT

Dołączył(a): 24.08.08, 08:19

Postprzez kriss » 21.09.08, 09:31

Między czerwcem z pażdziernikiem 1941 u wybżerzy francji w pobliżu Lorient puściłem juz na dno 3 op klasy S co wypłyne na patrol to jakiś czaji się pod bazą niestety zachowują się doś dziwnie bo zamiast z peryskopowej przywalic mi torpedą, walą z działa i działka plot. Niestety moja IXB ma większą siłe ognia :D pozatym jedno, dwa trafienia w kiosk i i jego działa są zmiatane za burte, nawet kiedy nie ma sie juz czym bronić nie próbuje się zanurzyć :? i zostaje wtedyd tylo dokończyć egzekucje z najbliższej odległości 8). Widziałem też ze dwa konwoje osłaniane przez op typu S niestety po pierwszych trafieniach we frachtowce dzieli angielscy podwodniacy zaczynają manewrować jak szaleni i ciężkawo ich trafić, w bazach można też spotkać statki zaopatrzeniowe a przy ich burcie op typów S i T niestety gdy już szykowałem się do odpalenia torped chłopaki z Luftwaffe przerobili baze razem z większością stojących tam okrętów w kupe g... przy okazji serią bomb wyrzycając mnie ( a raczej to co sie ze mnie zostało) na powierzchnie prosto pod lufy artyleri nabrzeżnej i auf wiedersehen U-64 :evil:

P.S. takie mecyje na GWX 2,1 :D
kriss
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 24.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.08, 09:57
Lokalizacja: z ciemnej otchłani

Postprzez uboocik » 24.10.08, 14:10

wibwk napisał(a):O rany, okręty, okręty to już ustaliliśmy, a od kiedy ta terminologia funkcjonuje? wiecie? jeszcze w czasach WW2 używany był termin "łódź".


Pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze moi Panowie .Termin łódz podwodna nie funkcjonuje w nazewnictwie od 24 września 1934 ( lub 1936 nie pamiętam dokładnie ) roku.Zostało wycofane z "użytku" przez PMW.I co Wy na to???A to ,że mówi się łódż podwodna to jak ze słowem "wyłancza" wszyscy tak mówią chociaż mówi się wyłącza.
uboocik
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 24.10.08, 12:20

Postprzez sOnar » 27.10.08, 14:20

Nie można dopóki ich nie wsadzisz do gry. Wiem że w GWX można spotkać pływające suby ale są to Latające Holendry... czyli duchy bez AI...

Walczyć z subem nie będziesz walczył bo nie ma takiej możliwości. Nie napisano combat AI do SH3 więc nie zaatakuje Cię - no chyba, że z działa coś klasy S

W Silent Hunter II była taka opcja. Pamiętam to dziś jak aliancki Clyde próbowało uśpić moich II virtualnych kompanów w u-bootach. To była andrenalina. Podkradał się, wystawiał peryskop i atakował... i to całkiem sprytnie. Czasem się wynurzał - chował i znów rozpoczynał szukanie. Cała magia ataku polegała na tym że SH2 nawet na max realu kalkulował sam. Dlatego też ataki Clyde były nawet niebezpiecznie celne. Fajna sprawa. Szkoda że tego nie dali do SH3 ech a sam nie wiem jak miałbym to skodzić. Sądzę, że to wina silnika gry a sępy nie dadzą źródła - choć powinni - ponieważ powstałby lepszy SHIII już dawno. Tak czy tak rumuni ściemniali że to ich własny engine. Guzik prawda. Wykryłem w nim setki śladów że jest to engine TrueSpace3D za sto dolarów z pełną licencją ech...
sOnar
Leutnant zur See
 
Tonaż: 148.000 BRT

Dołączył(a): 26.01.07, 05:02
Lokalizacja: www.wardc.890m.com

Poprzednia strona

Posty: 41 • Strona 2 z 21, 2

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości