1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Uwagi dotyczące moderowania Forum

Moderator: Jatzoo

Posty: 32 • Strona 1 z 21, 2

Uwagi dotyczące moderowania Forum

Postprzez dragonfly » 18.09.07, 10:47

Na początek chciałbym poinformować, że w wyniku dyskusji dotyczącej moderowania działów związanych z grami, Jatzoo przyznał mi moderatorskie uprawnienia w dziale "Gry". Chciałbym zamieścić tutaj sugestie na temat zakresu moich praw i obowiązków. Liczę na rzeczową dyskusję.

Głównym moim zadaniem, będzie zapobieganie powstawaniu dublujących się tematów które zaśmiecają forum. Funkcjonować będę w działach "Silent Hunter III" oraz "Silent Hunter IV", gdyż nie czuję się na tyle kompetentny, aby moderować pozostałe.

Oto moje propozycje.

Krótkie pytania zadawać się będzie w przyklejonym dziale FAQ. Użytkownik który założył zdublowany temat, bądź założył nowy chcąc zadać zaledwie jedno pytanie, zostanie poinformowany linkiem do tematu już istniejącego. Jego topic zostanie zamknięty, a pytanie/wypowiedź przeniesione do odpowiedniego tematu.

Nie wiem jak rozwiązać kwestię dyskusji o modach. Z jednej strony istnieje przyklejony temat o modach, z drugiej - wywiązało się już sporo dyskusji w innych tematach. Tutaj czekam na ewentualne sugestie.

Jeszcze jedna sprawa - nie mam zamiaru bywać upierdliwy, ale jeśli ktoś udzieli wypowiedzi zmasakrowanej stylistycznie i/lub ortograficznie, wtrącę się do wypowiedzi, prosząc o czytelniejsze posty.

Co o tym wszystkim sądzicie?
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Jatzoo » 18.09.07, 11:10

Jeśli mogę, to chciałbym poszerzyć ten temat jako ogólna książka 'skarg i zażaleń' na moderatorów tego Forum ;-)

Więc miałbym prośbę o podawanie dla jakiego działu, i do kogo kierowane są pretensje ;)


PS. Mam nadzieję Dragonfly, że zbytnio nie zaśmieciłem Ci Twojego postu...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez driver134 » 18.09.07, 17:52

Jatzoo napisał(a):PS. Mam nadzieję Dragonfly, że zbytnio nie zaśmieciłem Ci Twojego postu...

Ha ha.
Co do tematów o modach to ja myśle że niech każdy ważny mod ma swój temat i tyle
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 27.09.07, 10:12

Pytanie.... czy zamknięte tematy kasować, czy zostawiać dla następnych osób zadających pytania 'nie tak jak trzeba' ;-)

Porządek (kasowanie po pewnym czasie), czy też nauka (następni zobaczą, że nie ma sensu zakładać np. kolejnych takich samych tematów)?
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez driver134 » 27.09.07, 10:39

Może kasuj po 2 tygodniach od zamknięcia ?
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 27.09.07, 10:41

To dobry pomysł, sam uważam podobnie.

[UPDATE]
Ponieważ wczoraj wynikły kontrowersje związane z moim moderowaniem, proszę o kontynuowanie dyskusji tutaj. Najlepiej byłoby przenieść posty z tamtego tematu, niestety jeszcze nie mamy takiej technicznej możliwości[/UPDATE]
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez zulu » 11.10.07, 19:51

Temat o uwagach dotyczących moderowania jest tutaj: http://ubootwaffe.pl/forum/viewtopic.php?t=1927

No to teraz wiem gdzie wieszać psy na moderze :wink:
ps. cos mi emotionek nie zaskoczył.
zulu
Leutnant zur See
 
Tonaż: 113.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.05, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rabed » 11.10.07, 20:52

Ja uważam, że Dragonfly robi naprawdę dobrą robote starając się zaprowadzić tu porządek :)
Rabed
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 80.000 BRT

Dołączył(a): 27.10.06, 20:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Jatzoo » 11.10.07, 22:46

Proponuję aby w pierwszym poście odnośnie FAQ dla SH3 znalazła się lista poruszanych w FAQ tematów (przynajmniej tych najważniejszych, do których ciągle tworzone są nowe tematy) - będzie od razu wiadomo, czy dany temat był już poruszany.... Listę aktualizować będzie... moderator ;-)

Uniknie się wtedy sporów czy komuś chciało się szukać rozwiązania, czy też nie.... Będzie miał wszystko podane na tacy ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez wibwk » 11.10.07, 23:19

driver134 napisał(a):Może kasuj po 2 tygodniach od zamknięcia ?


Sam robię podobnie podając to jako wiadomość w wątku jeśli nie ma żadnej możliwości połączenia wątków (jestem moderatorem dużej strony tematycznej), lista wątków w FAQ'u jest niezłym pomysłem ale chyba za późno (za długi wątek) może zróbcie osobny przyklejony i zamknięty z listą.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez dragonfly » 11.10.07, 23:35

OK, zajmę się tym, ale dopiero po weekendzie, bo wyjeżdżam się wyluzować po robocie ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Raff » 19.11.07, 18:09

A ja mam pytanie, może nie jest to uwaga do moderatorów, ale naprawdę nie miałem gdzie tego umieścić, bo nasze forum nie ma regulaminu, a zakładać nowy temat zakrawa na przesadyzm.

Czy prawdą jest iż:

nie pisanie polskich znakow jest wporzadku.
?
Bo jeśli tak to hulaj dusza :P.
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez dragonfly » 19.11.07, 18:17

Nie, no nie bądźmy upierdliwi. Mi tam nie przeszkadza że ktoś nie stosuje polskich znaków. Ale to tylko moja prywatna opinia. Niemniej jednak przykładanie się do pisowni jest wskazane, dla samej kultury tylko 8)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Wojtek15 » 19.11.07, 18:33

Moim zdaniem wystarczy tylko poprawnie napisac post, a polskie znaki nie sa az tak wazne.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Re: patch

Postprzez amigo » 27.03.08, 13:15

Widzę, ze moder surową ręką napomina i poucza zupełnie jak Ojciec Dyrektor i widzę że lubi to czynić-
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Re: patch

Postprzez amigo » 27.03.08, 21:45

błąd??
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jatzoo » 27.03.08, 23:15

O co Ci chodzi Amigo??? Dragonfly robi to, co do niego należy - proszę uszanuj reguły i prawa które tutaj są stosowane. Jakoś wszyscy potrafią się do nich stosować, tylko akurat Tobie nie pasują.. no sorry...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez dragonfly » 28.03.08, 00:10

Forum nie jest od tego żeby wszystko podawać jak na talerzu. Czasem wystarczy trochę poszukać i do tego namawiam innych użytkowników. Kompletnie nie rozumiem Twojej reakcji. Notatki moderatora są po to by wyjaśniać, upominać, kierować na właściwe tory. Co w tym złego? Poza tym forum bez kontroli moderatoskiej szybko staje się śmietnikiem z dziesiątkami zdublowanych tematów.

Obowiązuje też regulamin - może gdybyś go przeczytał, to oszczędziłyś sobie takich uszczypliwości? Notatki moderatorskie nie są wzięte "z kosmosu" - mają na celu zwrócenie uwagi, po to żeby następnym razem użytkownik stosował się do zasad regulaminu. Poza tym w przeważającej większości przypadków notatki te mają treść serdecznej porady, a nie "upierdliwego napominania". To drugie stosuję tylko wobec "upiedrliwie niereformowalnych" 8)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez amigo » 28.03.08, 14:37

dragonfly napisał(a):Forum nie jest od tego żeby wszystko podawać jak na talerzu. Czasem wystarczy trochę poszukać i do tego namawiam innych użytkowników. Kompletnie nie rozumiem Twojej reakcji. Notatki moderatora są po to by wyjaśniać, upominać, kierować na właściwe tory. Co w tym złego? Poza tym forum bez kontroli moderatoskiej szybko staje się śmietnikiem z dziesiątkami zdublowanych tematów.

Obowiązuje też regulamin - może gdybyś go przeczytał, to oszczędziłyś sobie takich uszczypliwości? Notatki moderatorskie nie są wzięte "z kosmosu" - mają na celu zwrócenie uwagi, po to żeby następnym razem użytkownik stosował się do zasad regulaminu. Poza tym w przeważającej większości przypadków notatki te mają treść serdecznej porady, a nie "upierdliwego napominania". To drugie stosuję tylko wobec "upiedrliwie niereformowalnych" 8)

dragonfly Gdy ja zapoznawałem się z regulaminem tego forum, to Ty nawet nie miałeś pojęcia o jego istnieniu!!!! to tak gwoli ścisłości,
tez moderowałem na innych forach, ale nigdy nie pozwoliłem sobie na podobne, pisane na czerwono uwagi, czyściłem, robiłem swoje a uwagi wymieniałem na priva.
cYT >>>upierdliwego napominania". stosuję tylko wobec "upiedrliwie niereformowalnych" >>> wyluzuj facet ponoć jesteś nauczycielem, dlatego notatki moderatorskie piszesz czerwonym kolorem??? , nikt Ci nie zwrócił uwagi, ze Twój styl napominania jest wkurzający????a czy kryterium "upiedrliwie niereformowalny" odnosisz także w stosunku do siebie.
bawcie się dobrze Panowie
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez amigo » 28.03.08, 14:48

Jatzoo napisał(a):O co Ci chodzi Amigo??? Dragonfly robi to, co do niego należy - proszę uszanuj reguły i prawa które tutaj są stosowane. Jakoś wszyscy potrafią się do nich stosować, tylko akurat Tobie nie pasują.. no sorry...

jakoś nie wszyscy potrafią, dobrze wiesz, ze zawsze, na gorąco poruszałem rzeczy, które mnie bulwersują. Pomyśl Jatzoo ilu starych wartościowych użytkowników tego forum odeszło w cholerę, pomimo, ze wpakowali tu masę swojej pracy???? nigdy nie próbowałeś sie zastanowić nad powodem?????
jest to Twoje prywatne forum, więc Ty tu rządzisz...
cYT <<<uszanuj reguły i prawa które tutaj są stosowane>>>> , nie da rady!!! nie w tej formie!!!
do widzenia bardzo !!!!
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez evan82 » 28.03.08, 16:04

Cholera. Chyba moje napomknienie wywołało bitwę.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 28.03.08, 16:23

amigo napisał(a):
dragonfly napisał(a):Forum nie jest od tego żeby wszystko podawać jak na talerzu. Czasem wystarczy trochę poszukać i do tego namawiam innych użytkowników. Kompletnie nie rozumiem Twojej reakcji. Notatki moderatora są po to by wyjaśniać, upominać, kierować na właściwe tory. Co w tym złego? Poza tym forum bez kontroli moderatoskiej szybko staje się śmietnikiem z dziesiątkami zdublowanych tematów.

Obowiązuje też regulamin - może gdybyś go przeczytał, to oszczędziłyś sobie takich uszczypliwości? Notatki moderatorskie nie są wzięte "z kosmosu" - mają na celu zwrócenie uwagi, po to żeby następnym razem użytkownik stosował się do zasad regulaminu. Poza tym w przeważającej większości przypadków notatki te mają treść serdecznej porady, a nie "upierdliwego napominania". To drugie stosuję tylko wobec "upiedrliwie niereformowalnych" 8)

dragonfly Gdy ja zapoznawałem się z regulaminem tego forum, to Ty nawet nie miałeś pojęcia o jego istnieniu!!!! to tak gwoli ścisłości,
tez moderowałem na innych forach, ale nigdy nie pozwoliłem sobie na podobne, pisane na czerwono uwagi, czyściłem, robiłem swoje a uwagi wymieniałem na priva.
cYT >>>upierdliwego napominania". stosuję tylko wobec "upiedrliwie niereformowalnych" >>> wyluzuj facet ponoć jesteś nauczycielem, dlatego notatki moderatorskie piszesz czerwonym kolorem??? , nikt Ci nie zwrócił uwagi, ze Twój styl napominania jest wkurzający????a czy kryterium "upiedrliwie niereformowalny" odnosisz także w stosunku do siebie.
bawcie się dobrze Panowie

Primo!
Regulamin wprowadził Jatzoo kilka miesięcy temu po słynnej akcji z Melonem. Przedtem nie było ściśle okreslonych reguł, po prostu wszyscy liczyli na wysoki poziom użytkowników.

Secudno!
Notatki moderatosrskie wprowadził Jatzoo. Poza tym nie ja jedyny ich używam. Robią to także inni modzi. Kolor czerwony jest domyślnym kolorem w notatkach moderatorskich, więc nie jest to mój pomysł. Jakoś innym to nie przeszkadza.

Tertio!
W dziale "Witryna Forum" istnieje temat "Uwagi na temat pracy moderatorów". Proponuję tam przenieść dyskusję.
amigo napisał(a): dragonfly Gdy ja zapoznawałem się z regulaminem tego forum, to Ty nawet nie miałeś pojęcia o jego istnieniu!!!! to tak gwoli ścisłości,

Radzę przyjrzeć się datom naszego dołączenia do forum. Różnica niespełna dwóch tygodni to naprawdę ogromna przepaść...
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Matey » 29.03.08, 13:26

dolacze sie do dyskusji i powiem to tak obaj macie co do pewnych kwestii racje, Amigo ma poczesci racje gdyz te uwagi czasami psuja wyglad i obnazaja slabe strony tego forum lecz z drugiej strony rozumiem tez Dragonflya by utrzymac wysoki poziom wypowiedzi i ksztalt forum przy duzej ilosc naplywajacych nowych rekrutow terzeba sie posowac do takich metod. Ja czytam to forum od dosc dawna a zarejestrowany jestem od nie dawna :wink: bywam tez na innych forach i chyba na jednym sa stosowane tego typu metody co tutaj ale tam Admin ma chyba manie wielkosci i zadze wladzy :wink:
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Jatzoo » 29.03.08, 14:22

Amigo,

dobrze wiesz, ze zawsze, na gorąco poruszałem rzeczy, które mnie bulwersują.

I tu jest właśnie problem - ochłoń, zastanów się, a dopiero potem odpisz - bo właśnie takie pisanie 'na gorąco' wywołuje najwięcej negatywnych reakcji na Forum - i również tutaj jest przyczyna tego, że ludzie odchodzą z Forum - bo nie potrafią trzymać nerwów na wodzy (a jak już się poobrzucają błotem, polecą wyzwiska... to zamiast powiedzieć przepraszam, najlepiej uciec, i ewentualnie po pewnym czasie zmienić nicka, i jako nowy użytkownik miły dla wszystkich ponownie korzystać z Forum) (to NIE jest uwaga do ostatnich powracających po ostatniej wojnie :))

Pomyśl Jatzoo ilu starych wartościowych użytkowników tego forum odeszło w cholerę, pomimo, ze wpakowali tu masę swojej pracy???? nigdy nie próbowałeś sie zastanowić nad powodem?????
Powód masz powyżej - jeśli komuś się nie podoba to, że chcę aby tutaj panowała kultura i pewne reguły, które dotyczą wszystkich - a nie tylko wybranych - to nikogo na siłę nie trzymam, jest wiele for w sieci, gdzie można od cholery się powyzywać, i poobrzucać błotem - naprawdę dziwi mnie to, jak ktoś rezygnuje z udziału w Forum, bo parę razy zwróciło się uwagę aby nie używał słów k****, d*****, p***** - itd - chociaż akceptując Regulamin Forum, sam się zgadzał, że będzie utrzymał kulturę Forum.

nie da rady!!! nie w tej formie!!!
do widzenia bardzo !!!!
Jesteś adminem na innym Forum - możesz tam moderować i tam się udzielać... tylko na Boga proszę nie ignoruj tam tekstów w stylu ubot, łódź podwodna, itp - czy Ciebie jako 'podwodniaka' z takim stażem to nie mierzi????? Czy chociaż raz spytałeś pewnego usera (przepraszam go z góry, że tutaj o tym piszę) dlaczego milion razy pisze Carl Doenitz? Jeśli nie Karl, tylko Carl, to proszę podziel się tym - bo może od wielu lat żyję w złym przeświadczeniu co do pisowni imienia Donitza :-\ Czy nie czujesz się odpowiedzialny, aby te wszystkie nieporozumienia jakoś wyprostować? Przecież od tego jest moderator.

dragonfly Gdy ja zapoznawałem się z regulaminem tego forum, to Ty nawet nie miałeś pojęcia o jego istnieniu!!!! to tak gwoli ścisłości,
No i postrzeliłeś się w kolano Amigo ;-) Ale pewnie mój żart zaraz obrócisz w wojnę....

PS. A teraz tak na poważnie - gdybyś czytał Regulamin, to byś wiedział, że wszyscy starają się unikać pisania posta pod postem..


Czasami na prawdę sobie myślę, że łatwiej zamknąć Forum - nikt nie będzie narzekał, nikt nie będzie się czepiał.. a ja będę mieć spokojne dni.... a jak mnie najdzie, to wejdę na jakieś inne Forum i tam będę bruździł ;-) A co mi tam ;-)

Żadne zasady w internecie przecież nie obowiązują.............
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez evan82 » 29.03.08, 14:29

Mnie się tu podoba. No właśnie. Ktoś nowy nie wszystko może wiedzieć. Sam taki byłem i pamiętam. Oczywiście z byle powodu uwagi zwracać nie warto.
Przyzwyczaiłem się do tego, że Jatzoo nie uznaje avatarów, choć..., ale dobra. To forum jest jak dobrze zorganizowany U-Boot, naoliwiony, zadbany z dobra załogą w której są czasami małe spory ale ostatecznie ma poziom jak na Forum. Dogadujemy się. Pewien porządek musi także być by wszystko grało ok. Pozdrawiam. :D

Jatzoo napisał(a):a jak już się poobrzucają błotem, polecą wyzwiska... to zamiast powiedzieć przepraszam, najlepiej uciec, i ewentualnie po pewnym czasie zmienić nicka, i jako nowy użytkownik miły dla wszystkich ponownie korzystać z Forum


Hej hej Jatzoo, to nie do mnie mam nadzieje, bo ja prosiłem o zmianę nicka z innych powodów, abym był rozpoznawalny na tym forum jako członek i innych Forów. To właśnie z Karlem było tak jak pisałeś. Na pewnym "Forum" posypała się moja znajomość z pewną Osobą po 8 latach. Nie chciałem tego smrodu wnieść tutaj. Pozdrawiam.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Posty: 32 • Strona 1 z 21, 2

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości