1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

brak reakcji obslugi flaka

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 12 • Strona 1 z 1

brak reakcji obslugi flaka

Postprzez GMac » 10.09.07, 12:38

SHIII + 1.4b + GWX1.03 Patrol1 39r Watch off na stanowisku obserwatora, posadzony na stanowisku flaka marynarz zbija baki zamiast grzac do samolotow. Ustawienia dla flaka sa prawidlowe: strzelac do wszystkiego co tylko nadlatuje.
Ktos ma pojecie dlaczego obsluga flaka nie ostrzliwuje atakujacego samolotu tylko podziwia pieniaca sie wode za rufa ?
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Postprzez wibwk » 10.09.07, 16:15

Za mały "renown" lub zmęczony, daj podoficera :wink:
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez gonsalez » 10.09.07, 19:24

To zalezy, kogo poza tym masz na mostku. Jesli masz oficera wachtowego - tego z buzka ( :) ) obsadzenie dzialek plot powinno zaowocowac od razu otwarciem ognia do nadlatujacych samolotow. Sprawdz tylko czy w rozkazach dostepnych u oficera wachtowego odnoszacych sie do dzialek plot jest zaznaczona opcja fire at will.
Jesli nie masz na mostku oficera wachtowego, niestety bedziesz musial osobiscie wyjsc na zewnatrz i lornetka uchwycic wroga, po czym spacja dajesz rozkaz zeby plot otworzyly ogien.
U mnie to dziala w ten sposob a tez mam SH III 1.4 + GWX 1.03
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28

Postprzez GMac » 12.09.07, 16:57

Oficer buźkowy jest na mostku, we flaku siedział szeregowiec, ustawienia dla flaka jest "fire at will". Patentu z lornetka nie znalem :]

Ciekawią mnie jeszcze dwa detale:
1. Czy w GWx przypadkiem nie przesadzono z mocą działka 20mm ? Ostrzał z Elco lub samolotu zadaje poważne uszkodzenia. W czystym SHIII można było spokojnie zejść w alarmowe zanurzenie bez uszkodzeń w GWx maxymalnie od Elco wyłapałem 27% strat na kadłubie zanim zniknąłem pod wodą.
2. Hurii IIC (wersja z uzbrojeniem 4x20mm, wcześniejsza miała 8x Browning kal. 7,7 mm) pojawił się w dopiero 1940r dopiero więc dlaczego we Wrześniu 1939r takie coś probuje rozstrzelać mi załogę na wachcie ?
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Postprzez gonsalez » 12.09.07, 19:39

No coz w zasadzie sam odpowiedziales sobie na to pytanie w topicu "nagle problemy z SHIII": to tylko gra. 8)
Ludzie, ktorzy tworzyli GWX moze i znali sie na podwodniackim swiatku ale na samolotach juz zupelnie nie.
Stad w 1939 roku Hurrki z dzialkami na pokladzie (bo masz w 100% racje ,ze w tym czasie jeszcze taka wersja uzbrojenia nie istniala. Hurrki 4x20mm weszly dopiero jakis czas po Bitwie o Anglie, kiedy Hurricany ze wzgledu na swoja mocna konstrukcje zostaly przystosowane do akcji ataku naziemnego a mysliwstwo przejely calkowicie Spitki)
Tak na marginesie dodam, ze patrole mysliwskie nad morzem w SH III sa tez mocno naciagane i niezgodne z tym co bylo naprawde w czasie wojny. Samolotow mysliwskich nie stosowano do dlugich i przez to dosc niebezpiecznych (dla malych jednomiejscowych samolotow) patroli morskich a do spotkan z u-boot`ami dochodzilo przypadkowo w czasie wykonywania innych misji.
Za to powinnismy czesciej widywac wieksze bombowce np Wellingtony ktorych chyba w SH III brak. (W Coastal Command lataly rowniez nasze dywizjony bombowe w ramach odpoczynku :) ) Fajnie jest to opisane w ksiazkach J.Meissnera Zadlo Genowefy i L jak Lucy
No ale przecietny amerykanski zjadacz hamburgerow nawet nie kojarzy co to takiego Vickers Wellington a Hurrka rozpoznaja wszyscy i wszedzie. :)
Odpowiadajac wiec na twoje pytanie z pktu 1 : Mysle, ze tworcom bardziej zalezalo na oddaniu faktu, ze samoloty byly naprawde ogromnym zagrozeniem dla u-boot`ow niz na sztywnym trzymaniu sie realiow w tym wzgledzie
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28

Postprzez dragonfly » 12.09.07, 21:15

Jakoś regularnie spotykałem Wellingtony i Sunderlandy, ale dopiero po 1941 r. i też na GWX.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez gonsalez » 13.09.07, 00:14

Wlasnie sam sprawdzalem. Faktycznie Wellingtony sa, o Sunderlandach to wiedzialem ze sa na 100% Moj blad.
Pomijajac jednak kwestie czy Wellingtony sa czy nie ma w GWX (juz wiem ze sa. Wczesniej jakos nie nie sprawdzalem) Chodzilo mi w poscie o to, ze ilosc spotkan z mysliwcami jednomiejscowymi jest ciut przesadzowna w SH III + GWX.
Ja wlasnie prowadze kampanie od 1939 (ciekawe ile dozyje) Mam grudzien, 3 patrol jedyne samoloty do tej pory przed jakimi musialem sie kryc w falach to wlasnie Hurrki. To tyle. Pozdrawiam
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28

Postprzez Wojak » 13.09.07, 20:03

jestem w 42 roku i jakos dopiero teraz sie przytrafily spotkanka z samolotami:D
A dokładnie kiedy płynołem na karaiby ( na wakacje:D) (typ IXC)
i na powitanie USAF wyslala mi 2 cataliny :D ale poszly z dymem (jedna zestrzelilem ja a druga moj podoficer do zadan specjalnych ) :D
A tak to spotykam teraz ich co nie miara (jak leci jakis od rufy to trzeba jakis zwrot wykonac bo sie inaczej nie da) :D

pozdro
Wojak
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 24.000 BRT

Dołączył(a): 08.08.07, 13:49
Lokalizacja: Beuthen/Obersleisen

Postprzez GMac » 17.09.07, 15:40

Jak uciekac przed samolotami jest w Appendix C manuala do GWx'a.
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Postprzez evan82 » 24.11.07, 14:49

GMac napisał(a):Oficer buźkowy jest na mostku, we flaku siedział szeregowiec, ustawienia dla flaka jest "fire at will". Patentu z lornetka nie znalem :]

Ciekawią mnie jeszcze dwa detale:
1. Czy w GWx przypadkiem nie przesadzono z mocą działka 20mm ? Ostrzał z Elco lub samolotu zadaje poważne uszkodzenia. W czystym SHIII można było spokojnie zejść w alarmowe zanurzenie bez uszkodzeń w GWx maxymalnie od Elco wyłapałem 27% strat na kadłubie zanim zniknąłem pod wodą.
2. Hurii IIC (wersja z uzbrojeniem 4x20mm, wcześniejsza miała 8x Browning kal. 7,7 mm) pojawił się w dopiero 1940r dopiero więc dlaczego we Wrześniu 1939r takie coś probuje rozstrzelać mi załogę na wachcie ?


Nie rozumiem tego problemu ponieważ możesz sam pozmieniać ustawienia damage i siły ognia jak chcesz, lub tak jak było w realiach wojny. :mrgreen:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GMac » 24.11.07, 16:35

Nie rozumiem tego problemu ponieważ możesz sam pozmieniać ustawienia damage i siły ognia jak chcesz, lub tak jak było w realiach wojny.

Tu nie byl problem tylko spostrzezenia podane na forum bo moze ktos zna rozwiazanie. Moze i da sie zmienic ale nie kazdy wie co i jak dlubac w plikach silenta :]
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Postprzez evan82 » 25.11.07, 15:00

Rozumiem. Możesz sciągnąć program SH3 Mini Tweeker, File Analizer, i SH3 Inspector. Te aplikacje pozwolą ci pozmieniać tak damage poszczególnych pocisków jak i zasięg dział czy hit pointy pojedynczych statków i okrętów.
Bardzo ważne jest byś zanim dokonasz zmian skopiował najlepiej cały swój Folder Silent Hunter 3 do innej lokacji, tak by zawsze móc odzyskać dane.
Podaję linki do programów:
http://www.delraydepot.com/tt/sh3sdk.htm

Gdy już będziesz na tej stronce to oprócz programów pobierz pliki Files zip. dla każdego z nich. :mrgreen:

Można zmienić też takie opcje jak głębokość krytyczna dla U-Bootów, czy głowice torped na bardziej skuteczne. Programy przydają się szczególnie tam gdzie twórcy gry lub takich dodatków jak GWX poknocili parę spraw i trzeba je wyrównać do normy. To przydatne narzędzia, ale jak ktoś nie do końca wie co zmieniają, to radzę być ostrożnym. Pozdrawiam! :mrgreen:

Jak sie sprawdza czy z Silent Hunterem 3 wszystko w porządku?
Uruchom (wejdź) w Muzeum, jeżeli Muzeum nie zadziała i wywali cie do pulpitu to już znak że coś się skopało! :idea:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa


Posty: 12 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron