1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Forum i co dalej

Moderator: Jatzoo

Posty: 105 • Strona 3 z 51, 2, 3, 4, 5

Postprzez majama » 08.04.06, 21:39

Miałem okazje być w rodzinnych stronach wiec zapytałem kogo mogłem o tego wspomnianego człowieka z ubootów. Jego samego nie udało sie spotkac, a głupio mi byłó iśc i pukac do niego do drzwi jako że sie w zasadzie znamy tylko z widzenia i to wiele lat temu gdy jeszcze byliśmy sąsiadami.
Na pewno jego nazwisko pisze sie przez "ch", czyli Bloch i na pewno był w czasie wojny w marynarce wojennej i coś mógl miec wspólnego z rakietami V1 V2. Jego wnuk i sąsiedzi więcej nie wiedzą, ale obiecali mi zapytać i mam zadzwonić za jakiś czas. Jak sie dowiem to Wam przekażę, powiem mu o spotkaniu weteranów w maju 2007 to może sobie pojedzie (jeśli faktycznie potwierdzi sie jego historia z ubotami).
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

U-2540

Postprzez Deusmax » 13.09.06, 20:04

Jatzoo napisał(a):Wydaje mi się, że U-2540 było czynne cały rok, ale najlepiej poszukać w sieci - przy okazji polecam mapkę, nam trochę zajęło odnalezienie okrętu

Na terenie muzeum znajduje się też część jednostki Waltera oraz jakaś miniaturka U-Boota (niestety nie pamiętam już jaka ).

U-2540 nie jest otwarte caly rok otwieraja go od 1. kwiecietnia - 31. pażdziernik godz. 10:00 - 18:00 bardzo polecam.
Nie dziwie się ze nie mogliscie sie tam dostac w samym miescie praktycznie nigdzie niema o nim napisane nawet na stronie Bremerhaven prawie nic niema, moze niemcy wstydza sie swojej historii?
P.S. Tam się zaczeła moja historia z u-bootami :wink:
Deusmax
Leutnant zur See
 
Tonaż: 134.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.06, 22:13
Lokalizacja: Toruń

Re: U-2540

Postprzez Myszkin » 13.09.06, 20:21

Deusmax napisał(a):moze niemcy wstydza sie swojej historii?


A niech się wstydzą - w końcu mieszkają w kraju, którego obywatele kilka dekad temu zgotowali niewyobrażalną rzeź całej Europie.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Deusmax » 13.09.06, 21:37

Co do techniki to może i nie muszą się wstydzić ale co do reszty masz w 100% racje a nawet tego powinni sie wstydzić bo kto wynalazł komory gazowe i tym podobne wynalazki
Deusmax
Leutnant zur See
 
Tonaż: 134.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.06, 22:13
Lokalizacja: Toruń

Postprzez driver134 » 11.02.07, 20:11

panowie w sprawie zjazdu 3-6 maja 2007r to nie długo macie jakieś konkretne zamiary
?????
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 11.02.07, 20:58

driver134 napisał(a):panowie w sprawie zjazdu 3-6 maja 2007r to nie długo macie jakieś konkretne zamiary
?????

Hmm... albo jakieś przecieki ;) albo coś mi umknęło, albo jakaś konkurencja za moimi plecami? ;)

Co masz na myśli driver134..?
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez driver134 » 11.02.07, 22:13

A więc będzie międzynarodowa parada okrętów podwodnych i nie tylko, spotkania żyjących weteranów, wieńce, apele,defilady i cała masa innych atrakcji towarzyszących. Jest wszakże jeszcze do tego rok czasu, bo odbędzie się to od 3-6 maja 2007r. w Kiel.
Pewnie taka okazja już się nie powtórzy

JECHAĆ TAM!!!!!!
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 11.02.07, 22:55

A więc przecieki za moimi plecami ;)

Powiem tak, coś ;) tam się szykuje w tym temacie - ale to jeszcze 'rozmowy wstępne'. Jak już wszystko zostanie ustalone, pojawi się odpowiedni temat na Forum :)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez driver134 » 12.02.07, 13:42

rozumiem i czekam
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 22.03.07, 09:56

Pytanie do zainteresowanych - ma powstać dział SH4?

(Jakby nie było - to niezbyt związany jest on z U-Bootami, ale ja wierzę, że za kilka tygodni pojawią się już pierwsze patche z U-Bootami :))
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez driver134 » 22.03.07, 16:04

Zdecydowanie uważam że tak SH4 zasługuje na swój dział :!:
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Adi Cherryson » 24.03.07, 13:03

Pewnie. :roll:
Najlepiej utworzyć już działy dla SH dla wersji od numeru V do X. Niechybnie się ukażą.

Jestem przeciw działaniom wspierającym komercję, wspomaganie producentów wypuszczających buble w wersji beta do testowania przez naiwnych nabywców. Szkoda zaśmiecać tak szacowne forum pisaniną, że coś tam nie działa, szwankuje etc.

Jak będą mody o ubootach (ciekawe mody), gra zostanie dopracowana to można utworzyć dział.

Dla namiętnych graczy są przecież fora producenta, polskiego wydawcy czy subsim...

Pozdrawiam
A
Adi Cherryson
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 71.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 18:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Rabed » 24.03.07, 18:19

Jatzoo napisał(a):Pytanie do zainteresowanych - ma powstać dział SH4?


Jak najbardziej powinien powstać :)
Rabed
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 80.000 BRT

Dołączył(a): 27.10.06, 20:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez driver134 » 24.03.07, 18:38

Adi Cherryson napisał(a):Pewnie. :roll:
Najlepiej utworzyć już działy dla SH dla wersji od numeru V do X. Niechybnie się ukażą.

Jestem przeciw działaniom wspierającym komercję, wspomaganie producentów wypuszczających buble w wersji beta do testowania przez naiwnych nabywców. Szkoda zaśmiecać tak szacowne forum pisaniną, że coś tam nie działa, szwankuje etc.
A

1 Jasne to powieśmy ich z jaja bo niebyło zadnego opóżnienia a nie jak Pt boats Knights of the sea które robi sie chyba z 5 lat albo i lepiej a jak tak walczysz z komercją to zrób coś dla innych tylko pamiętaj ma to być za darmo
Adi Cherryson napisał(a):Szkoda zaśmiecać tak szacowne forum pisaniną, że coś tam nie działa, szwankuje etc.

2 po to jest forum!
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 20.08.07, 10:16

Jak zapewne było widać :( przez pewien czas Forum i witryna były niedostępne... Niestety, podczas mojego urlopu jakiś spamer próbował używać witryny do rozsyłania śmiecia po całym świecie, i admin głównego hosta zablokował konto...

Póki co, Forum działa - mogą jedynie występować problemy z główną witryną...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Brodołak » 20.08.07, 10:20

Ktoś chyba ma za dużo czasu i mu się nudzi :evil:, dorwał bym takiego i przeciągnął go pod kilem :twisted: :twisted: .
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez rico31 » 20.08.07, 11:16

Ja to się wystraszyłem że to koniec tej strony, na szczeście nie. :D :D
rico31
Leutnant zur See
 
Tonaż: 135.000 BRT

Dołączył(a): 20.07.05, 19:26

Postprzez Brodołak » 20.08.07, 12:00

Nie powiem ja też się przeraziłem
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez driver134 » 21.08.07, 11:26

Witam po przerwie zerknijcie tu http://www.yachtworld.com/boats/Submarine/1
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 21.08.07, 12:32

Będzie trzeba zbierać już niedługo składki na utrzymanie witryny, więc z resztek kupimy ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Adi Cherryson » 21.08.07, 23:28

A nie zostało już nic z ostatniej zbiórki? Na ten najtańszy Piccard powinno nam wystarczyć. :wink:

Na poważnie: przez jakiś czas myślałem, że przyczyną zamknięcia strony była jej niezgodność z aktualną linią polityki zagranicznej naszego rządu. Już chciałem poczytać tego tygryska z recenzji Jatzoo i usunąć podejrzane tytuły z mojej biblioteczki...

Prawie paranoja. :lol:
Adi Cherryson
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 71.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 18:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Marriano » 22.08.07, 06:36

A ja myślałem, że znów jakiś "życzliwy" doniósł z wielką satysfakcją i dumą, że znalazł w sieci stronę promującą i fascynującą się nazizmem, rasizmem itp. Znam już takie przypadki z innych stron, bądź forów, które miały charakter czysto historyczny, a przez pseudointeligentów z góry nazywane zostały stronami promującymi faszyzm, rasizm albo inne takie tam. Potem były donosy i tłumaczenia adminów ów serwisów, ze tematyką strony jest historia II wś.
Swoją droga to w Polsce niektórzy są dość przewrażliwienie na tym punkcie. Dobrze historii nie znają, ale do oceniania byle stron w sieci krzyczą pierwsi i to najgłośniej ze wszystkich.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Jatzoo » 22.08.07, 07:23

Już chciałem poczytać tego tygryska z recenzji Jatzoo i usunąć podejrzane tytuły z mojej biblioteczki...


Autorem recenzji jest Brodołak, ja tylko jestem autorem niusa o tym na głównej stronie ;-)

To tylko tak mianem wyjaśnienia :)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez ObltzS » 02.11.07, 14:34

Witam !
Cieszą wprowadzone przez Moderatorów zmiany - nowy temat "Recenzje", który zarówno chyba ośmieli i jak i zachęcie wielu z nas do napisania krótkich, własnych spostrzeżeń dotyczących tak przede wszystkim książek jak filmów a z pewnością nie tylko nich.
Również w dziale "Historia U-Bootów" dla poszukujących zaczyna się tworzyć nowa jakość - każdy poszukujący ma bardzo ułatwione zadanie odnalezienia intersujących go danych o okręcie o konkretnym nr taktycznym - może wkrótce powstanie podobny ogólny podział w danych typach z wyszczególnieniem tzw. podtypów - np. w typie VII podtypy VII A, VII B itp. i podobnie w tzw. "dziewiątkach" - to już całkiem pozowliłoby na "swobodne buszowanie" w U-Bootach.
Myśłl, że z czasem powstanie także wspólna, ogólna tablica zbiorcza z podaniem tylko nr U-Boota i otworzy się odpowiedni link - ale jak wiadomo wszystko wymaga czasu i przemyślenia, jak najlepiej to zrobić.

P.S. Oboje z Tobrukiem [i nie tylko my] liczymy bardzo, że na tzw. fali pozytywnych zmian i nowej jakości, która niewątpliwie bardzo podnosi atrakcyjość samej strony i możliwości poruszania się po niej powstanie dział np. technikalia lub ogólnie technika, gdzie nie tylko będzie można przenieść dotyczczasowe posty o wybitnie technicznej tematyce, jak również zakładać nowe tematy mające charakter ściśłe techniczny, które jak wykazały dotyczczasowe ilości otwarcia tego typu tematów, cieszą się niezmiennie zawsze dużą popularnością i zainteresowaniem.
Panowie Moderatorzy - dziękujemy za już i prosimy o więcej.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 02.11.07, 15:16

ObltzS już napisał co i jak ;) ale dodam kilka słów od siebie 8)

1. 'Historia U-Bootów' - obecnie jest możliwość dodania tylko jednego poziomu Subfor - czyli tylko i wyłącznie np. Typ VII, bez możliwości zagłębiania się dalej. Ze względu na pewne ograniczenia Forum, inaczej nie będzie. Jeśli ktoś szuka konkretnego typu bądź konkretnego okrętu - to jest główny spis aktualizowany na bieżąco przez Brodołaka, który bez problemów umożliwi szukającemu odnalezienie się w takiej olbrzymiej ilości opisanych U-Bootów.

2. 'Recenzje' i ogólnie dział 'Komentarzy' - będzie zlinkowany z wszystkimi tekstami jakie są opublikowane na ubootwaffe.pl, i każdy będzie mógł dodać własny komentarz, aby zjechać autora bądź go pochwalić ;) Chociaż wolałbym aby komentarze były merytorycznym dodatkiem do artykułów ;) P.S. Dział 'Nowości i zapowiedzi' - wydaje mi się, że można go zostawić w starym miejscu, a jak pisałem w innym poście, stworzyć nowy (np. Pre-Recenzje (nie wiem jak to nazwać) - w dziale Recenzje-> Książki), w którym użytkownicy Forum będą mogli podzielić się swoimi uwagami do książek jeszcze nie zrecenzowanych w dziale Recenzji.

3. Chciałbym aby dział 'Silent Hunter' również został podzielony na subfora dla poszczególnych części - ale tutaj czekam na Wasza opinię, i w szczególności Dragonfly'a, który moderuje jako główny tamten dział.

4. 'Technikalia' - ja to widziałbym tak, że powstałby główny dział, który zawierałby subfora (np. budowa okrętu, silniki, itp. - nie może być tego zbyt wiele aby się 'Forum' nie rozjeżdżało) - to co się nie będzie kwalifikować trafi ogólnie pod główny dział 'Technikalia'. Tutaj też czekam na Wasze propozycje - co i jak chcecie, a ja Wam powiem, czy się da ;-)

5. W związku ze zmianami na Forum, gdyby coś się wywalało albo działało w nieprawidłowy sposób - proszę o info.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 105 • Strona 3 z 51, 2, 3, 4, 5

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości