1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Typ VII D - kiosk

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS, SnakeDoc

Posty: 6 • Strona 1 z 1

Typ VII D - kiosk

Postprzez Wojtek Mąka » 26.09.06, 14:16

Witam serdecznie

Pierwszy post i od razu pytanie... no cóż - wybaczcie :D
mam nadzieje, że dział odpowiedni.

Czy znane są fotki pokazujące kioski sześciu stawiaczy min VII D? Chodzi o to, czy po lewej stronie było wyoblenie, czy nie i czy było charakterystyczne dla całej serii. Interesuje mnie zwłaszcza U-214 z czasów działań w 9 Flotylli.
Mam jedno niewyraźne zdjęcie U-218 przy wodowaniu, można się tam dopatrywać wyoblenia, albo i nie. A na zdjęciach wraku U-214 nie widać prawie nic.... http://www.periscopepublishing.com/U214 ... bition.htm

Z góry dziekuję za wszelką pomoc.
pozdr
Wojtek
Wojtek Mąka
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 26.09.06, 10:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez tobruk » 26.09.06, 16:16

Witaj
Na tym zdjęciu nie widać, bo "wyoblenie" było po lewej stronie. Jest to obudowa chowanej anteny, i nie zależy to od typu U-boota, tylko typu kiosku. W czasie budowy VIID już tę antenę montowano
pozdrawiam
tu dobrze widać:
http://www.pbibcalella.com/uboots/tecni ... ts/7/7.htm
jeśli interesuje Cię uzbrojenie - nie sugeruj się "tamtejszymi" informacjami - są prawdziwe ale wg. stanu z późnej jesieni 43
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Wojtek Mąka » 27.09.06, 11:54

Witaj, dzieki, sprawa jasna.... przynajmniej ta :lol:

tobruk napisał(a):jeśli interesuje Cię uzbrojenie - nie sugeruj się "tamtejszymi" informacjami - są prawdziwe ale wg. stanu z późnej jesieni 43


Możesz mniej więcej sprecyzować co to znaczy "uzbrojenie"? w 42 nie mieli na pokładzie 8,8 SK c/35?

przyznam się o co chodzi... mam w łapkach świeży model revella VII D i staram się o jak najpełniejszą informacje o tym typie. a poniewaz do tej pory rozgryzałem V2 i panzerwaffe 44-45, nie mam wielkiego pojęcia o ubootach.

Poza tym - malowania VII D. tu jest instrukcja z modelu, ale w instrukcje juz od dawna nie wierzę. Trzyma sie to realiów? oczywiście nie chodzi o barwy, tylko rozkład plam itd....
http://www.revell.de/manual/05009.PDF

pozdr
Wojtek
Wojtek Mąka
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 26.09.06, 10:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez tobruk » 27.09.06, 13:30

Witaj
W 42 było 8,8 oraz 1 x 20 mm; w 43 w typie VII (również VIID) wymontowywano 8,8 oraz rozbudowywano kioski dodając z tyłu platformę 3,7 ( w VIID kosztem pierwszego za kioskiem szybu minowego) oraz dodając 2-gie działko 20 mm. Potem, od jesieni 43 kolejna przeróbka - zamiast pojedynczych działek 20 mm montowano podwójne, potem jeszcze osłony do nich.
Jeśli chodzi o malowanie:
ja nie trzymałbym się tej instrukcji, raczej polegam na ogólnych zasadach, np - pokład drewniany czarny, z wyj metalowej części dziobowej i rufowej - ciemnoszarej, podobnie jak część poniżej linii wodnej
pozdrawiam

ps
jestem blisko końca prac nad VIID, ale nie ma on niczego wspólnego z Revellem - całkowicie ręczna robota, 1:72, laminat
za jakiś miesiąc będzie gotowy i postaram się zrobić i zamieścić foto
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Wojtek Mąka » 27.09.06, 17:08

bardzo mi pomogłeś, dzięki

tobruk napisał(a):jestem blisko końca prac nad VIID


btw
1. VII D miały na pokładzie wokól 8,8 listwy "antypoślizgowe" jak normalne VIIC?
2. wały śrub wychodzą z kadłuba z takich... "gruszek" :roll: te gruchy były wokół spawane do blach poszycia? widziałem spawy w paru modelach VIIC ale to jakies podejrzane dla mnie

jeszcze prośba - mógłbys zerknac na model i blachy do niego - co tu nie gra , co można poprawić? rzeźbienie detali od podstaw mnie nie przeraża :) oczywiście nie chodzi o te wielkie nity na kadłubie, szpary do szpachlowania itd :wink:

http://www.modelshipwrights.com/modules ... ad&order=0
Wojtek Mąka
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 26.09.06, 10:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez tobruk » 27.09.06, 18:07

ad 1. listwy miały wszystkie VII-ki, również D, oczywiście do czasu likwidacji dział - czyli od lata 43
ad.2 to jest dławica wały U-boota typ IXC, ale śmiało można się wzorować na niej - czyli nitowana:
Obrazek
co do blach i reszty:
producent podkreślając "wierność" zrobił nity, ale one są nieproporcjonalnie duże, moim zdaniem więc więcej szpecą niż dodają uroku;
tuż przed działem jest półokrągły otwierany znak dla własnych samolotów - jest to błąd, w czasie budowy VIID już je zdemontowano ze wszystkich okrętów;
w przedniej części kiosku jest dodawana póżniej osłona - pozioma blacha między peryskopem obserwacyjnym (przednim) a osłoną pomostu - nie powinno jej być, przynajmniej w 42

proponuję abyś, jeśli masz jeszcze pytania, a będę w stanie pomóc, pisał w dziale "modele"
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie


Posty: 6 • Strona 1 z 1

Powrót do Konstrukcja kadłuba i wyposażenie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron