1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Na które okręty opłaca się przesiąść a na które nie??

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 20 • Strona 1 z 1

Na które okręty opłaca się przesiąść a na które nie??

Postprzez Polo_cpt » 06.08.06, 15:28

mam takie pytanie: czy jest sens np przesiadac sie z VIIB na VIIC??
bo z tego co widze to VIIC ma nawet mniejsza predkosc. jak domyslam sie będę miał nową, niedoświadczoną załogę prawda? wiec wymienić okręt czy nie?a wogole to kiedy zmienia sie baza z Kiel na Briest ( dobrze to napisalem??) ?? bo moze lepiej poczekac na przeniesienie do nowej bazy i tam wskoczyc na IX ? ktory okręt Wy preferujecie? licze na odp. pozdro
Polo_cpt
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 27.07.06, 19:41

Postprzez Fredzio » 06.08.06, 17:13

Witam,

jeśli zmieniasz okręt to załoga przechodzi na niego razem z Tobą. Typ VIIC od VIIBróżni się tym że ma większe możliwości rozbudowy w późniejszym okresie wojny. A co do typu okrętu to zależy czy wolisz długie, samotne rajdy (wtedy IX będzie lepsza) czy walczyć z konwojami (tu VII lepiej się spisze)

Pozdro :wink:
Fredzio
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 24.000 BRT

Dołączył(a): 22.06.06, 18:26

Postprzez dragonfly » 06.08.06, 21:10

Brest i inne francuskie bazy stają się dostępne na jesieni 1940 r. kiedy to po zwycięstwie w kampanii francuskiej zostają przystosowane do bazowania U-Bootów. A z VIIB przesiadam się na VIIC kiedy tylko mam możliwość. Tak jak kolega wcześniej pisał VIIC jest modelem bardziej rozwojowym.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez churchill » 07.08.06, 00:57

no cóż nie powinieneś zakładać nowego tematu skoro masz takie pytanie bo po co "Krzyczeć na forum" :evil: oczywiście chętnie odpowiedział bym ci na to pytanie ale....
churchill
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 05.10.05, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Polo_cpt » 07.08.06, 09:16

hmm no moze masz racje i nie powinienem zakładac nowego tematu, ale skoro już tu zajrzałeś to liczę że jednak udzielisz mi jakiejś odpowiedzi. więc?
Polo_cpt
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 27.07.06, 19:41

Postprzez dragonfly » 07.08.06, 10:07

Sądzę żę wcześniejsze wypowiedzi moje i kolegi Fredzia były wyczerpujące ;) Kolega chruchill ma trochę racji.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Polo_cpt » 08.08.06, 08:49

ok, dzięki wszystkim za odpowiedź.
PS. i przepraszam że założyłem nowy temat....
Polo_cpt
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 27.07.06, 19:41

Postprzez churchill » 08.08.06, 13:01

no wiesz Polo nie to żebym chciał być w stosunku do ciebie złośliwy ale sam zostałem żę tak powiem "objechany" za to że założyłem nowy temat co mnie troche poirytowało to co napisałem w twoim temacie było raczej bardziej demonstracyjne niż złośliwe tak swoją drogą zajrzyj na jeden z poniższych tematów .LOOOOL teraz każdy boi się zakładać nowy temat niezły ubaw swoją drogą :D . a jak już chcesz uzyskać odpowiedź na swoje pytanie to moim zdaniem to na jaki okręt powinieneś wsiąść zależy w dużym stopniu w jakie rejony chicałbyś żeby cię wysłało dowództwo. Jeśli przesiądziesz sie na IX to wywalą cię gdzieś na drugi koniec globu i każą szukać australijskich łodzi rybackich u wybrzerzy indji hehe :wink: natomiast na VII możesz liczyć na patrole na północnym atlantyku i swoją drogą VIIC jest lepszy od VIIB (patrz post Fredzia).
churchill
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 05.10.05, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Polo_cpt » 09.08.06, 17:06

ok, poprostu najbardziej "obawiam" się tego że na IX bede pływał w piz.. daleko, a statków będzie tam jak na lekarstwo. a na atlantyku jest troche inaczej. wiec chyba wybiore VII, dzieki wielkie
Polo_cpt
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 27.07.06, 19:41

Postprzez Crazy_Cat » 09.08.06, 17:20

Polo_cpt napisał(a):ok, poprostu najbardziej "obawiam" się tego że na IX bede pływał w piz.. daleko, a statków będzie tam jak na lekarstwo. a na atlantyku jest troche inaczej. wiec chyba wybiore VII, dzieki wielkie


... coś w tym stylu. Miałem patrolować kwadrat koło wybrzeży Maroko. Rok 1940 - marzec/kwiecień. Transportowce spotykałem... po drodze. Ostatni na wysokości początku Hiszpanii. Z nudów zacząłem sobie polować na niszczyciele w cieśninie Gibraltarskiej, a jest ich tam trochę... Zatopiłem 4, ale mam problem, bo teraz strzelam do Hunt'a 1 (2 ostatnie jakie tam pozostały) i starciłem już 5 torped na jeden ze skutkiem zerowym. Ostatnią podejrzałem na widoku zewnętrznym i okazało się, że odbija się od kadłuba... Co ciekawe torpeda z zapalnikiem magnetycznym ustawiona na głębokość 3m, a Hunt 1 wg. książeczki ma zanużenie 2.5m. Nie za bardzo wiem o co chodzi. :( (Typ statku napewno dobrze rozpoznałem.)
Chcąc pocieszyć jednak tych co będę pływać na IX'tce napiszę, że w poprzednim patrolu koło Gibraltaru natrafiłem na duży konwój, z czego zatopiłem 3 C2 i 2 C3.
Crazy_Cat
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 8.000 BRT

Dołączył(a): 30.06.06, 20:55

Postprzez Dyzurny » 09.08.06, 20:44

Ja przesiadlem sie na IXC i mam ta swobode ze moge sobie plynac np do Trynidadu i spowrotem nie martwiac sie w zasadzie o paliwo. Gorzej z wegorzami bo dosc szybko sie "zuzywaja".
Dyzurny
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 25.000 BRT

Dołączył(a): 08.06.06, 18:17

Postprzez Uapa » 10.08.06, 14:28

Co do przesiadki na VIIB jak zaczynam kariere na II to czekam na C - na B szkoda mi pkt renomy
co do patrolow na IX
W chwili obecnej plywam na IXB i moje patrole sa albo w okolicy Freetown(ostatnim razem bylem tam w styczniu 1941 a potem wypad do Cape Town bo paliwo oszedzam ile sie da) albo Karaiby(tez paliwo oszczedzam wiec patrole trwaja i po 4 miesiace). Co do ofiar" Freetown i okolice- nudno prawie nic nie ma, Cape Town w porcie zawsze sa ofiary an min. 20 tys. BRT, Karaiby tu polecam pln wejscie do Port of Spain, ustawiamy sie w ciesninie i ofiary mamy zapewnione(przewaznie tankowce). IX da sie prowadzic walki konwojowe ale nie sa one tak "komfortowe" jak na VII, za duze z IX krowy

Na chwile obecna polecam przesiasc sie na IXC(ja plywam na IXB poniewaz on zostal mi przydzielony w mojej flotylli)

Co do magnetykow mala rada:
1.5 metra pod kilem i po klopocie...
Uapa
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 289.000 BRT

Dołączył(a): 21.04.05, 19:21
Lokalizacja: Alt Stettin

Postprzez Reaven^ » 13.08.06, 12:43

a ja tam pływam sobie na VII i patroluje wybrzeza a to anglii a to szkocji i na ofiary tez nie narzekam co do wiekszych u-bootow nie lubie czekac "pol dnia" az dopłyne do wyznaczonego kwadratu zreguły zreszta zanim dopływam nie mam juz torped i dlatego właśnie wole poczciwe VII :) moze i przesiadł bym sie na IX ale zapomniałem jak zmienialo sie kompresje czasu np z max 1248 na 2480 czy jakos tak wiem ze grzebało sie w jakims pliku ale juz zapomniałem przy takiej kompresji to całkiem całkiem ale jak mam siedziec i czekac i co 15 min usłysze dzwiek śruby zerkne do peryskopu i okaż sie ze to łodz rybacka to ...... to niech mnie lepiej wichry porwą :)
Reaven^
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 38.000 BRT

Dołączył(a): 11.05.06, 13:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez FarszU » 13.08.06, 12:59

Żeby zmienić kompresje wystarczy wejsc w opcje SH3 Commandera i tam do woli bawić się kompresją czasu :D
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Reaven^ » 13.08.06, 21:27

ile ja sie juz naszukalem na necie tego SH 3 Commandera to szok z rezultatem zerowym jak bys mial jakiegos bezposredniego dzialajacego linka mozesz zapodac ale to napisz mi wiad prywatna bo to nie na temat :) z gory dzieki :)
Reaven^
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 38.000 BRT

Dołączył(a): 11.05.06, 13:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Flysz » 14.08.06, 09:01

Wszystko jest na www.subsim.com w dziale download :)
Flysz
Leutnant zur See
 
Tonaż: 100.000 BRT

Dołączył(a): 17.01.06, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Reaven^ » 14.08.06, 11:08

danke :)
Reaven^
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 38.000 BRT

Dołączył(a): 11.05.06, 13:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Flysz » 15.08.06, 19:52

Ależ bardzo prosze :)
Flysz
Leutnant zur See
 
Tonaż: 100.000 BRT

Dołączył(a): 17.01.06, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kurt Staufmann » 16.08.06, 18:00

Mam pytanie:-- czy IXC jest również bardziej rozwojowy w stosunku do IXB, tak jak to jest z siódemkami??? Mam ochotę przesiąść się na dziewiątkę ale jak na razie dostępna jest tylko wersja B za którą i tak liczą sobie okrągłe 9000 - więc jak wezmę B to na późniejszą ewentualną zmianę na coś innego poczekam sobie pewnie do 45. Tak więc opłaca się już przesiadać czy lepiej poczekać na C????
Z góry dziękuję za odpowiedź

Acha i jak do tego wszystkiego ma się wersja IXD2?
Kurt Staufmann
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 10.08.06, 15:21
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez wibwk » 16.08.06, 22:12

Kurt Staufmann napisał(a):Mam pytanie:-- czy IXC jest również.....
Acha i jak do tego wszystkiego ma się wersja IXD2?

Ponieważ na pierwsze musisz sobie odpowiedzieć sam, odpowiem tylko na drugie, IXD2 to więcej o dwie torpedy w zapasie (ale tylko po odpowiednim modzie) i ogromny zasięg, to "typowy" okręt oceaniczny, powolny pod wodą i mało zwrotny, zbudowany tylko w celu dotarcia z wojną na Ocean Indyjski i Pacyfik.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21


Posty: 20 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości