1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

ŚP Maciek Florek (SnakeDoc)

Moderator: Jatzoo

Posty: 5 • Strona 1 z 1

ŚP Maciek Florek (SnakeDoc)

Postprzez Jatzoo » 05.08.17, 21:24

Z olbrzymim żalem przekazuję informację, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz forumowy kolega oraz twórca wielu artykułów na stronie, Maciek 'SnakeDoc' Florek.

ds.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: ŚP Maciek Florek (SnakeDoc)

Postprzez ted » 05.08.17, 21:59

Bardzo smutna wiadomość.

To wielka strata dla nas...

Maciek do końca dzielił się koleżeńsko z innymi swoją wiedzą, a mało kto taką posiadał.
Pozostanie w Mojej Pamięci i na pewno wszystkich kolegów z tego forum.
ted
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 06.10.13, 20:35

Re: ŚP Maciek Florek (SnakeDoc)

Postprzez Brodołak » 06.08.17, 10:18

Wiadomość o śmierci Maćka jest dla mnie szokiem ... to duża strata dla naszej społeczności.

Ja zawsze będę pamiętał Maćka z jego artykułów i .... anielskiej cierpliwości w ciągłym odpowiadaniu na moje zapytania o pomoc w tłumaczeniu zwrotów i terminów z technicznego niemieckiego na polski.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Re: ŚP Maciek Florek (SnakeDoc)

Postprzez Jatzoo » 06.08.17, 17:41

Motto które umieścił na swojej stronie (http://www.tvre.org), najlepiej opisuje jego samego:
Knowledge not shared is knowledge wasted

MaciekFlorek_SnakeDoc.png

PS. Poniżej informacja za SKPB (http://www.skpb.waw.pl/263-wiadomosci/3 ... a-653.html):
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 9. sierpnia na cmentarzu północnym w Warszawie.
12:15 - pożegnanie w domu pogrzebowym, sala C
13:15 - msza w kościele pw. św. Ignacego (ul. Kazimierza Wóycickiego 14a)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: ŚP Maciek Florek (SnakeDoc)

Postprzez ObltzS » 07.08.17, 19:49

Z olbrzymim niedowierzaniem i żalem przyjąłem tę nadzwyczaj smutną informację o śmierci ś.p. Maćka – otrzymałem ją dzisiaj po powrocie z Dolnego Śląska zarówno od Jego Szanownej Małżonki jak i Jacka – trudno uwierzyć w to, że nasz sympatyczny Kolega Maciek już nigdy nie opublikuje swoich spostrzeżeń, ani też nigdy już nie podzieli się z nami swoją olbrzymią wiedzą dotycząca zwłaszcza niemieckiej broni podwodnej z obu światowych wojen.

To, co Go wyróżniało nie tylko na na naszym forum – bo ś. p.. Maciek swoją wiedzą dzielił się także z innymi, którzy Go o to prosili na innych forach jak : fow.pl, forummarinearchiv.de, uboat.net/forums, Accurate Models Parts, dws.org.pl czy wreszcie uboatarchive.net, które współtworzył, publikując tłumaczenia techniczne w dziale „German Technical Documents” oraz własny projekt tve.org.pl - że robił to bezinteresownie, szczerze dzieląc się z innymi i mając radość z tego, że może być pomocny innym – lubiłem śledzić wątki dyskusji ś. p. Maćka na wyżej przywołanych forach, gdzie cierpliwie tłumaczył zawiłe zagadnienia techniczne, które stawały się proste i zrozumiałe. Maciek często też podawał w swych odpowiedziach pomocne linki, które zainteresowanym z pewnością pomagały i lepiej i pełniej zrozumieć nurtujące ich zagadnienia. Sam wiele skorzystałem dla swojej własnej wiedzy z zamieszczanych tam przez Maćka podpowiedziach.

Doskonała znajomość angielskiego i niemieckiego (zwłaszcza języka technicznego) w połączeniu z olbrzymią wiedzą, pozwoliła by szybko Maciek dał się poznać, jako osoba niezwykle kompetentna, rzetelna i godna zaufania w tym, co pisał.

Pozostaje olbrzymi żal, że odszedł od nas tak młody człowiek , pełen życia, energii i wiedzy, któremu nie będzie już dane zrealizować swych pomysłów i projektów … żegnaj Maćku !
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość