1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Propozycje...

Moderator: Jatzoo

Posty: 50 • Strona 2 z 21, 2

Postprzez LCovS » 01.04.05, 20:48

Ja jestem za.
Oczywiście ze w INNE, ale taki dzial bardzo by sie przydał.
Praktycznie nie ma forum o tematyce OP, a przeciez przeciwnicy i sprzymierzeńcy Ubootow tez mają zwiazek z tymi tematami.
Przynajmniej w mojej opinii...
LCovS
 

Postprzez Korvettenkapitan » 02.04.05, 19:52

Popieram propozycję Jatzoo odnośnie działu "Inne".

Taki dział powinien powstać, żeby przyciągać ludzi zainteresowanych innym okresem lub teatrem działań i żeby witryna pozostała przy głównym założeniu: U-bootach.

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Tomo55 » 23.07.05, 23:52

Jak dla mnie najpierw powinien powstać dział o okrętach podwodnych sojuszników Niemiec. W pierwszej kolejności chyba Włoch. W końcu był okres kiedy ich działania były w pewnym sensie powiazane i pływali nawet razem na tych samych okrętach w ramach szkolenia. Z samych baz Francuskich zatopili 500.000 brutto. Do tego działania w akwenie M.Środziemnego. Jest jakaś nasza strona odnośnie Włoskich OP w II W.Ś. ?
Tomo55
Leutnant zur See
 
Tonaż: 182.000 BRT

Dołączył(a): 27.04.05, 23:45
Lokalizacja: Orzesze/Katowice

Propozycje

Postprzez ObltzS » 03.08.05, 23:26

Witam !
Do kol. moderatora Jatzoo.

Czy można zaproponować powstanie w dziale : INNE > WITRYNA bloku tematycznego o nazwie VARIA [łac. rzeczy różne, rozmaitości]. Prawdopodobnie każdy z nas posiada w swoich prywatnych zbiorach [głównie zdjęcia i skany w formacie np. jpg] różnorakie rozmaitości nie związane ściśle z U-Bootami, ale stanowiącymi tło i otoczkę dla całej U-Bootwaffe - np. zdjęcia pocztówek okolicznośćiowych z tamtego okresu, znaczków pocztowych, ciekawe i rzadkie zdjęcia osób, przedstawionych sytuacji, baz U-Bootów, itp. Blok ten mógłby służyć jako forum wzajemnej wymiany kolekcjonerskiej różnorakich ciekawostek - ale pod jednym warunkiem : niepisanym dobrym obyczajem powinno być podanie krótkiego opisu prezentowanego zdjęcia [z szacunku i poważnego wzajemnego traktowania się Kolegów Forumowiczów]. Blok ten mógłby również "odchudzić" inne fora, przejąć z nich i uporządkować je z rzeczy które generalnie mają inny charakter.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 05.08.05, 11:51

ObltzS --> Raczej odpada, chyba, że w postach byłyby tylko linki do fotek na innych serwerach. Mimo że tak mało dzieje się na Forum, to dość szerokie grono ludzi tutaj zagląda - a co za tym idzie, jest pożerany miesięczny limit transferu - w zeszłym miesiącu jeden dzień witryna była z tego powodu już 'zdjęta' za jego przekroczenie - a gdyby jeszcze w jednym z działów Forum zrobić pseudo galerię z fotkami na serwerze witryny - pewnie i po 2 tygodniach byłby koniec :(


PS. Ale pomysł dobry, i coś będzie trzeba się w tym temacie poważniej zastanowić.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Tomo55 » 05.08.05, 22:05

Nie możemy jakoś zwiększyć tego limitu?
Ile wyszedłby płatny serwer bez ograniczeń?
Tomo55
Leutnant zur See
 
Tonaż: 182.000 BRT

Dołączył(a): 27.04.05, 23:45
Lokalizacja: Orzesze/Katowice

Propozycje

Postprzez ObltzS » 05.08.05, 23:44

Witam !
Dziękuję kol. Tomo 55 za wyrazy zainteresowania i poparcia - czyżby z wolna zawiązywała się mała koalicja ?
Nadal mam nadzieję, że możliwość załączania materiału ilustracyjnego lub np. wykresów, tabel, zestawień tabelarycznych - w przypadku różnorodnych tematów, nie tylko proponowanego działu VARIA, mogłaby wzbogacić i uatrakcyjnić ogólnie całe Forum. Zamieszczanie linków, jak proponuje kol. Jatzoo też jest rozwiązaniem, ale wszyscy wiemy jak nieraz otwierają się adresy, jak obszerne są linki i w którym miejscu strony szukać [a czasem strony bywają bardzo rozbudowane] - potwierdza to niejako dotychczasowa wymiana uwag między Kolegami typu : proszę podać jeszcze raz adres lub adres się blokuje lub nie chce się otwierać. Inaczej byłaby sprawa z jednym lub kilkoma zdjęciami, planami itp. - dołaczamy tylko to, co jest istotne. Być może Administracja rozezna możliwości stałego i nieskrępowanego dołączania materiału ilustracyjnego w różnorodnej postaci [a mamy już przecież XXI wiek] - czego Wszystkim nam życzę.
Administracjo, w Tobie nasza nadzieja !!!!!!!!
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 09.08.05, 19:52

możliwość załączania materiału ilustracyjnego lub np. wykresów, tabel, zestawień tabelarycznych

Inaczej byłaby sprawa z jednym lub kilkoma zdjęciami, planami itp. - dołaczamy tylko to, co jest istotne

Wszystko pięknie - ale pamiętajmy o prawach autorskich :?


Nie możemy jakoś zwiększyć tego limitu?
Ile wyszedłby płatny serwer bez ograniczeń?

Limit obecnie wynosi 6,5 GB na miesiąc - można go zwiększyć, ale to jak łatwo się domyśleć, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które ktoś musiałby ponieść - ja niestety nie jestem w stanie dosponsorować tych dodatkowych kilku GB. A Serwer bez ograniczeń po prostu nie istnieje (albo istnieje przez jakieś kilkanaście tygodni, po czym jest zamykany).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Tomo55 » 09.08.05, 22:38

Jakie to koszta? Ile wyszła by opłata roczna?
Tomo55
Leutnant zur See
 
Tonaż: 182.000 BRT

Dołączył(a): 27.04.05, 23:45
Lokalizacja: Orzesze/Katowice

Postprzez Jatzoo » 10.08.05, 22:10

Opłata roczna za transfer np. w granicach 10-20 GB miesięcznie zaczynałaby się mniej więcej od 300 zł (plus VAT).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Myszkin » 10.08.05, 22:16

Pytania:

1) jak podzielić powyższą kwotę?
2) Czy jej uiszczenie miałoby być obligatoryjne?
3) Jeśli tak to czy obligatoryjne dla wszystkich członków Forum (także dla tych co nigdy go nie odwiedzili ani razu, a przecież są tacy)?
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Jatzoo » 10.08.05, 22:27

Nikt przecież za nic obecnie nie płaci - chcecie bym to zmienił..? :twisted:


PS. Choć uczciwie przyznam, że Tobruk partycypował w ostatnich opłatach za utrzymanie witryny i domeny - oby więcej takich sponsorów ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Tomo55 » 11.08.05, 22:31

Nie można nikogo zmuszać ani żądać opłaty za forum. Możesz jednak Jatzoo zorganizować wolny datek na serwer. Podać tylko numer konta gdzie moglibyśmy wpłacic wolną kwote jaką moglibyśmy wyszperać z domowego budżetu. Kto chce i ile może. Wiadomo jaką mamy sytuacje w kraju. Cześć ludzi tutaj pracuje cześć się uczy. Nie wszyscy będą mogli wspomóc forum. Myśle jednak że z tymi 370zł za rok opłaty serwera powiniśmy dać rade. To tylko 30 osób po 10zł lub np. 15 osób po 20zł.
Dwie paczki mniej fajek na miesiąc to raczej dam rade :)
Tomo55
Leutnant zur See
 
Tonaż: 182.000 BRT

Dołączył(a): 27.04.05, 23:45
Lokalizacja: Orzesze/Katowice

Postprzez Jatzoo » 11.08.05, 22:40

Ja tam się nie będę sprzeciwiał ;)

Jeżeli ktoś chce dosponsorować utrzymanie witryny, jestem jak najbardziej chętny - dodatkowy transfer i miejsce na pewno się nie zmarnują. Niestety, tak się jakoś złożyło, że opłaty za domenę i witrynę wychodzą dokładnie w tym samym miesiącu, i mimo tego że kwota wydaje się niezbyt wielka, to wyłożenie około 400 zł tak nagle z nienacka ;) jest jak dla mnie odczuwalna po kieszeni.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Tomo55 » 11.08.05, 22:48

Może zrobic osobny topic gdzie osoby mogące wesprzeć witryne zadeklarowałyby chęć wpłaty oraz kwote. Może w ten sposób zabaczymy czy nazbieramy na konkretny serwer. Datek byłby oczywiście wolny i nieobowiązkowy.
Tomo55
Leutnant zur See
 
Tonaż: 182.000 BRT

Dołączył(a): 27.04.05, 23:45
Lokalizacja: Orzesze/Katowice

Postprzez ObltzS » 12.08.05, 01:08

Witam !
Pomysł Kolegów z założeniem konta z możliwością wpłat tzw. wolnych datków wydaje się sensowny - pytam, ponieważ nie jestem tak dokładnie zorientowany jak kol. Jatzoo, czy w początkowym okresie, tytułem próby, można zwiększyć tzw. transfer o podaną wcześniej wartość tj. 10 - 20 GB np. co kwartał i wówczas kol. Jatzoo, jako moderator, ogłaszałby [informował] np., że uzbierane wolne środki pozwalają, by w m-cu takim a takim, można było zamieszczać fotografie, plany, skany dokumentów itp. rzadkie kolekcjonerskie zdjęcia [są wśród nas modelarze, którym można w ten sposób pomóc w pozyskaniu zdjęć interesujących ich detali i szczegółów] do woli, tytułem wzajemnej, koleżeńskiej wymiany itp. Jest to jedynie tzw. luźna propozycja, w dyskusji dotycz. ewentualnych nowych możliwości i rozwoju witryny. Być może, gdy z czasem uda się stworzyć np. uporządkowaną galerię foto [podzieloną na działy tematyczne, foto wyłącznie z pełnymi opisami], zainteresowanie naszą witryną wzrośnie, a wielu odwiedzających ją do tej pory sporadycznie nabierze pewnośći i przekonania, że zawsze trafiając tu znajdzie nie tylko możliwość wymiany poglądów, ale również ciekawe i rzadkie rzeczy do swojej kolekcji - nie każdemu chce się szukać po adresach [a tych o
U-Bootwaffe są setki], nie zawsze "od razu" można znaleźć to, czego się szuka, a czasami do tego dochodzi tzw. bariera językowa [strony angielsko-, niemiecko-, włosko-, fracusko- cz hiszpańskojęzyczne] a witryna i jej stali "wpółpracownicy" mogliby, tak jak jak do tej pory robili to zawsze, służyć nadal poszukującym i wątpiącym swoją pomocą dodatkowo wzbogaconą o np. materiał ilustracyjny z komentarzem.
Pozdrowionka.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 13.08.05, 12:42

Według mnie zakładanie nowego konta bankowego tylko dla tego celu mija się raczej z celem - te drobne wpłaty pewnie nawet nie pokryją kosztów jego utrzymania :? Jeżeli ktoś chciałby wpłacić jakiś datek, niech po prostu da mi znać privem, to przekażę mu odpowiednie dane z kontem. Oczywiście na Forum znajdzie się odpowiedni topic o darczyńcach :-D

Co do wcześniejszych propozycji - żeby nie było żadnych niedomówień - nie mam nic przeciwko trzymaniu wszystkiego w jednym miejscu, ale nie będę tolerował jakiegoś bezpardonowego łamania praw autorskich.

Co do limitów transferów, to cóż, są to limity miesięczne stałe - jak również i opłata roczna z góry, więc lepiej nie korzystać z opcji dopłacania miesięcznie dodatkowej kasy tylko za dodatkowy transfer, bo zbyt dobrze na tym się nie wyjdzie.

Ze względu na to, że na przełomie września/października kończy się opłata roczna, więc do tego czasu trzeba by sprawę już zaklepać, by w przypadku powiększania transferu/migracji na inny lepszy serwer fundusze były już zebrane.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez U-boot » 15.02.06, 09:51

Witam

Mam małe pytanie

Czy istnieje techniczna mozliwosc dodania pod recenzjami książek, filmow, gier (zawartych na głównej stronie) swoich uwag ?? Cos na kształ np. ksiegi gosci, lub tak jak jest na innych stronach dodaj swoja recenzje.

Pozdrawiam
U-boot
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 15.02.06, 12:54

Jest możliwość.. ale jej nie będzie ;-)

Jak się komuś nie podoba recenzja - niech powie mi to wprost ;-)
(oczywiście to żart :) )

Wiem Ubi, że chciałbyć 'zweryfikować' moją recenzję 'Rycerzy głębin' :-D


A funkcjonalność taka niestety nie będzie włączona, gdyż zbyt dużo spamu i śmieci przez coś takiego się generuje :(
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez U-boot » 15.02.06, 14:01

Jatzoo --> nie mam zastrzezen do Twojej recenzji :-)

Natomiast polemizowałbym z recenzją dotyczącą książki pt:

Na stanowiska startowe

Pozdrawiam

U-boot
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 15.02.06, 14:48

Jatzoo --> nie mam zastrzezen do Twojej recenzji

A w drodze do Cuxhaven mówiłeś coś innego ;-)

Natomiast polemizowałbym z recenzją dotyczącą książki pt:
Na stanowiska startowe

Mogę podać Ci maila do autora recenzji :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez U-boot » 15.02.06, 21:35

Jatzoo --> Cuxhaven bylo tak dawno, czasem wydaje sie, iz to nie prawda :-)

Dziękuje za adres na skrzynkę autora, chodziło mi o pisanie na żywo, przeczytałem, nie zgadzam sie pisze co myślę zaraz po przeczytaniu.

Pisanie na skrzynkę raz, ze jest nie jawne dla ogółu, a dwa powstaje najczęsicej po zastanowieniu, analizie kazdego słowa a więc traci swój autentyzm.

Pozdrawiam
U-boot
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 15.02.06, 21:40

Zawsze możesz napisać na gorąco wprost na Forum :-)

Jeśli ktoś zaglądał do Księgi-Gości kiedy wpisy do niej nie były jeszcze weryfikowane hasłami, zrozumie moją niechęć do dodawania takiej funkcjonalności do działu recenzji - codziennie musiałem kasować po kilkadziesiąt spamowych wpisów :-(

Zatem proponuję pisać Ubi na Forum - każdy przeczyta, każdy się zastanowi, każdy napisze co myśli ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 17.12.07, 20:31

Chciałbym, aby na www.ubootwaffe.pl powstał nowy dział - powiedzmy 'Archiwa' by się zwał - w którym publikowane byłyby różnego rodzaju stare dokumenty, książki, gazety w wiadomym temacie i z wiadomego okresu ;-)

Forma publikacji, to np. w przypadku starej książki, spis treści i parę skanów z książki.

Ponieważ sam posiadam niezbyt wielką ilość w/w pozycji, czy mógłbym liczyć na Waszą pomoc? Na pewno wielu z Was posiada jakieś stare gazety (np. 'Die Kriegsmarine') czy też widokówki/pocztówki z U-Bootami...

Dzielmy się tym co mamy.. Święta idą ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Otto Von Yosarian » 17.12.07, 20:48

Jatzoo napisał(a):Chciałbym, aby na www.ubootwaffe.pl powstał nowy dział - powiedzmy 'Archiwa' by się zwał - w którym publikowane byłyby różnego rodzaju stare dokumenty, książki, gazety w wiadomym temacie i z wiadomego okresu ;-)

Forma publikacji, to np. w przypadku starej książki, spis treści i parę skanów z książki.

Ponieważ sam posiadam niezbyt wielką ilość w/w pozycji, czy mógłbym liczyć na Waszą pomoc? Na pewno wielu z Was posiada jakieś stare gazety (np. 'Die Kriegsmarine') czy też widokówki/pocztówki z U-Bootami...

Dzielmy się tym co mamy.. Święta idą ;-)


Miałem gdzieś parę numerów "Morze i Kolonie" z okresu przed wojennego. Pamiętam, że w jednym z nich można było odnaleźć zdjęcia z wodowania jedynego niemieckiego Lotniskowca Graff Zeppelin oraz trochę informacji o japońskiej flocie. Niestety o OP nie było tam nic. Mimo wszystko poszukam.
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Posty: 50 • Strona 2 z 21, 2

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron