1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Historia poszczególnych U-Bootów

Moderator: Jatzoo

Posty: 35 • Strona 2 z 21, 2

Postprzez tobruk » 14.10.05, 09:11

Witam
Proponuję ( i to raczej niezwłocznie ) przyjąć taki system: dział "historia u-bootów" podzielić na typy I, II, itd ( ew. szerzej: np VIIA, VIIB, itd ) i kolejne historie dodawać sukcesywnie. W przeciwnym wypadku zrobi się bałagan, i po jakimś czasie odszukanie niczym w archiwum będzie koszmarem - przecież powinno uzbierać się tego conajmniej kilkaset.
Ponadto proponuję w tym dziale nie zamieszczać żadnych postów ( komentarzy ). Jatzoo będzie miał tylko robotę z poukładaniem tego wg. numerów.
Natomiast wszelkie inne posty zamieszczajmy jak dotychczas - np I-sza lub II-ga wojna, ew. dot systematyzowania - tu
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Grom » 14.10.05, 09:22

To jest standardowa instalka forum phpBB, więc nie ma funkcji subfor itd. Gdyby było phpBB by Przemo moznaby zrobić podkategorie poszczególnych typów okrętów i odpowiednie subfora.
w związq z tym mam pytanie do Jatzoo.
Czy będziesz to wszystko wsadzał na strone główną ?
Jeśli tak to problem z głowy bo można to sobie samemu posortować w mySQL.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jatzoo » 14.10.05, 10:34

Ze względu na zaistniałą potrzebę, możliwe że dodam moduł subfor (ale nie całe phpBB by Przemo). To zależy od wolnego czasu :(

Zgadzam się natomiast całkowicie z Tobrukiem, że powinien panować porządek - czyli w dziale 'Historia U-Bootów' jak jest topic U-xxx, to pisać teksty tylko związane z U-xxx. Na witrynie ubootwaffe.pl powstanie tożsamy dział 'Historia U-Bootów', do którego będę kopiować teksty o poszczególnych jednostkach - a im mniej bałaganu, tym większa szansa że skopiuję z Forum odpowiednie dane ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Grom » 04.12.05, 10:47

Swoją drogą zauważyłem, że jakoś wiele się tego nie pojawia szkoda Panowie naprawdę szkoda.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jatzoo » 04.12.05, 11:06

Nie mów hop ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Grom » 04.12.05, 11:09

Jatzoo napisał(a):Nie mów hop ;-)

Broń mnie Panie Boże. ;)
Mój udział jest teraz o wiele mniejszy ze względu tak na sensacyjne dokumenty Orła jak i problemy osobiste. Mam ndzieję, że przynajmniej część osobistą uda mi się jak najszybciej załatwić. Tak bym miał więcej czasu na pracę twórczą.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jatzoo » 04.12.05, 17:37

To jest zadanie na lata ;-)
Damy wszyscy jakoś radę :-D
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Historia poszczególnych U-Bootów

Postprzez ObltzS » 05.12.05, 21:40

Witam !
Prawdopodobnie zestarzejemy się przy tym opracowywaniu :D , ale tak właśnie wygląda praca amtorska, bo przeciez jesteśmy pasjonatami-amatorami. Nie piszę specjalnie "historykami" by nie urazić historyków zawodowych [z pewnością zawodowcy patrzyliby na nas z góry oraz żądali podawania źródeł, bibliografii, archiwaliów itp.] - ich przewaga polega na tym, że wykonują to co lubią w godzinach pracy plus w nadgodzinach [płatnych oczywiście], nam pozostaje tylko czas po tzw. pracy zarobkowej, czyli późnopopłudniowe lub późnowieczorne przechodzące w nocne godziny "wykradane" naszym rodzinom. Zatem stosunek czasu poświęcony tym sprawom zawsze będzie przemawiał na naszą niekorzyść, ale po 2 m-cach pracy mamy już opisanych blisko 12 U-Bootów i mnie osobiście to bardzo cieszy. Kol. Jatzoo napisał :
To jest zadanie na lata. Damy wszyscy jakoś radę

I to właśnie jest clou naszej pracy, a ja cały czas mam przekonanie, że z czasem dołączą do nas inni. Jeśli ktokolwiek myślał, że zajmie to kilka miesięcy, to współczuję ... Jako www.ubootwaffe.pl jesteśmy jedną z nielicznych polskojęzycznych witryn, która podaje systematycznie - i tak z pewnościa będzie nadal - historie U-Bootów, już przetłumaczone i opracowane do zapoznania się i ewentualnego wykorzystania. Dajemy po raz pierwszy chyba "na talerzu" innym to, co jeszcze do niedawna trzeba było szukać po wielu różnojęzycznych stronach a świadomość tego faktu [a to chyba nie zabrzmiało zbyt patetycznie] może i powinna sprawiać przyjemność z tej pracy. Życzę tego wszystkim, oprócz wytrwałości, którzy zechcą się przyłaczyć do tego zadania.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Historia U-Bootów

Postprzez guzek » 24.04.06, 18:49

Witam. Mam pytanko,
> jak tam postępy w zbieraniu materiałów ?
> Czy U-Booty można podzielić pod względem wielkości/zasięgu pływania (myślę, że napewno, były przecież okręty przybrzeżne, średnie i oceaniczne), ale co tak naprawdę oznaczają te typy (II, VII, IX itd.) ?
> Czy w historii U-Bootów istnieją jakieś linie pokrewieństwa (coś w rodzaju drzewa genealogicznego), typu poprzednik-następca, jak to ma miejsce np. w historii rozwoju okrętów radzieckich ?
Pozdrawiam i jeśli akcja jest nadal aktualna, oraz jeśli tylko uda mi się coś zgromadzić to podeślę.
guzek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 03.02.06, 10:18
Lokalizacja: Chełm

Historia poszczególnych U-Bootów

Postprzez guzek » 25.04.06, 21:51

:oops: Sorki nie zauważyłem, że z tematem charakterystyk poszczególnych modeli już się uporaliście.
guzek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 03.02.06, 10:18
Lokalizacja: Chełm

Poprzednia strona

Posty: 35 • Strona 2 z 21, 2

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości