1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Nowości i Zapowiedzi....

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 855 • Strona 11 z 351 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35

Postprzez ObltzS » 12.08.07, 17:23

Witam !
Jest jeszcze taka opcja, że każdy wydawca inaczej sobie tłumaczy tytuł pod którym publikuje swoje wydanie, nie chcąc aby się dublował z innym lub kojarzył w sposób łudząco podobny do np. wydawnictwa konkurencyjnego [a dobie tzw. gospodarki rynkowej zarówno Finna jak i Bellona mogą siebie tak nawzajem postrzegać]. Ale tylko tytuł oryginału może wszystko wyjaśnić.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Brodołak » 20.08.07, 10:54

Według informacji podanej w dniu 14 sierpnia przez stronę internetową L&L na dniach ma pokazać się w księgarniach interesująca nas ubociaży książeczka autorstwa Michaela Gannona "Operacja Paukenschlag"
Oto link do tego newsa:
http://www.ll.com.pl/aktualnosci/277
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez Brodołak » 29.08.07, 20:54

Od 07.09.07 w do nabycia będzie Operacja Paukenschlag :D
poniżej link do niusa na temat tej książki:
http://ksiegarnia-ll.pl/product_info.ph ... ts_id/4714
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez Adi Cherryson » 29.08.07, 21:00

632 strony. Jakieś dwie noce... :D
Adi Cherryson
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 71.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 18:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Brodołak » 30.08.07, 06:39

No mam tylko nadzieję, że tłumaczenie będzie dobre, bo na targach książki w W-wie pan na stoisku L&L/Finny wspominał, że mieli oni problemy z tłumaczeniem paru książek m.in. nieszczęśnej wydawanej już od chyba z trzech lat biografi Toppa.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez tobruk » 29.09.07, 22:58

Witam
Właśnie rozpakowuję.
Już na wstępie, w podziękowaniach faux pas: "Traditionsarchiv Unterseeboote w Westerland ..."
Nie to, żebym podchodził złośliwie :)
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Marriano » 02.10.07, 20:45

Jeśli już się zaczytałeś i znajdziesz trochę czasu to opisz wrażenia z "Operacji Paukenschlag".
W jakiej formie pisana jest ta książka? Więcej opisów, dialogów, rozbudowanej narracji?
Noszę się z zamiarem zakupu tej książki. Dziś byłem w Empiku, ale niestety nie było już/jeszcze tej pozycji i nie mogłem się w ogóle z tym zapoznać.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Brodołak » 03.10.07, 06:59

Ja już widziałem tę pozycję w Empiku w Jankach k. Wawy i cenna trochę mnie zszokowała 69 zyla :shock: .Niestety nie miałem możliwości przejrzeć książki, bo była dokładnie zafoliowana.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez Adi Cherryson » 03.10.07, 14:42

Przeczytałem na razie ponad 300 stron w dwa dni. Gdybym tylko miał więcej czasu... :D Bardzo wciągająca lektura. Naprawdę warto wydać 69 zł.

Dawno czegoś tak ciekawie napisanego nie czytałem. Operacja Pukenschlag przypomina mi połączenie wspomnień Cremera, Wernera z Okrętem i Okrutnym morzem. Rewelacyjna mieszanka treści historyczno - dokumentalnych z literaturą marynistyczną, napisana bardzo rzetelnie. Dużo cytatów i odnośników, wiele fachowych terminów i żargonu Ubootwaffe. Autor wykonał ogromną pracę w dotarciu do źródeł. Poza tym naprawdę doskonale umie przelać myśli na papier.

Co ciekawsze jego podejście wydaje się być bardzo obiektywne. Nie gloryfikuje żadnej ze stron. Po opisie ataku torpedowego widzianego oczami załogi U-123, mamy zazwyczaj to samo wydarzenie widziane oczami ocalałych rozbitków oraz ich losy po storpedowaniu. Jest to bardzo wymowne świadectwo o tej wojnie.

Trochę mało zdjęć. Ale starannie dobrane i unikatowe.

Polecam. Lektura obowiązkowa. 8)
Adi Cherryson
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 71.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 18:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Pitt35 » 03.10.07, 17:35

Adi Cherryson napisał(a):Przeczytałem na razie ponad 300 stron w dwa dni. Gdybym tylko miał więcej czasu... :D Bardzo wciągająca lektura. Naprawdę warto wydać 69 zł.

Dawno czegoś tak ciekawie napisanego nie czytałem. Operacja Pukenschlag przypomina mi połączenie wspomnień Cremera, Wernera z Okrętem i Okrutnym morzem. Rewelacyjna mieszanka treści historyczno - dokumentalnych z literaturą marynistyczną, napisana bardzo rzetelnie. Dużo cytatów i odnośników, wiele fachowych terminów i żargonu Ubootwaffe. Autor wykonał ogromną pracę w dotarciu do źródeł. Poza tym naprawdę doskonale umie przelać myśli na papier.

Co ciekawsze jego podejście wydaje się być bardzo obiektywne. Nie gloryfikuje żadnej ze stron. Po opisie ataku torpedowego widzianego oczami załogi U-123, mamy zazwyczaj to samo wydarzenie widziane oczami ocalałych rozbitków oraz ich losy po storpedowaniu. Jest to bardzo wymowne świadectwo o tej wojnie.

Trochę mało zdjęć. Ale starannie dobrane i unikatowe.

Polecam. Lektura obowiązkowa. 8)


Również kończę ową książkę. Moje zdanie o niej jest takie samo jak kolegi Adiego. Imponująca lektura. Polecam ją bo to książka warta tych 70 zł.
Pitt35
Leutnant zur See
 
Tonaż: 161.000 BRT

Dołączył(a): 31.10.05, 23:13

Postprzez Marriano » 03.10.07, 19:00

To teraz już wiem, że warto kupić. Dzięki za odzew.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez tobruk » 03.10.07, 21:42

Ja też uważam że jest to książka "z górnej półki", z braku czasu utknąłem po kilkudziesięciu stronach; są błędy w tłumaczeniu, ale na tle innych wypada b. dobrze. Wielkim plusem są cytaty weteranów.
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Operacja Paukenschlag

Postprzez Franz Vuttke » 13.10.07, 11:55

Panowie przegladalem w ksiegarnie te ksiazke i jestem po duzym wrazeniem. Na koncu w jednym z dodatkow znajduje sie prawdziwy rarytas. Jest tam opisany sposob dzialania i obslugiwania UWAGA... toalety!
Super tekst.
Franz Vuttke
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 26.01.07, 08:46
Lokalizacja: U-702 gdzies na Morzu Srodziemnym

Postprzez ObltzS » 14.10.07, 14:25

Witam !
Oto link do informacji o najnowszym numerze 9/2007 "Nasze Morze" :
http://www.portalmorski.pl/caly_artykul.php?ida=7218
gdzie m. in. o tematyce związanej z U-Bootwafee :
Walczący z U-bootami
Pocztówka z morza. Dzisiaj bohaterem tekstu jest weteran naszej Marynarki Wojennej – niszczyciel Burza. W czasie wojny odznaczył się w walkach z hitlerowską U-bootwaffe. Po wojnie omal nie pozostał w Wielkiej Brytanii, ale ostatecznie na ponad 15 lat stanął jako muzeum przy gdyńskim Skwerze Kościuszki.

oraz inna ciekawa zapewne informacja - kolejna pozycja znanej nam wszystkim oficyny FINNA :
Cała prawda o Marynarce Wojennej
Morze książek. Piszemy o wspomnieniach Stanisława Wielebskiego, które pod tytułem „Inżynierowie okrętów” ukazały się właśnie nakładem gdańskiego wydawnictwa Finna.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Brodołak » 17.10.07, 18:32

witam
Nowa książka Finny "Ostatni U-boot" Wolfganga Hirschfelda
link do newsa
http://ksiegarnia-ll.pl/product_info.ph ... ts_id/4848
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez tobruk » 17.10.07, 20:20

Dzięki, z góry zakładam że będzie to wyjątkowo ciekawe
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Marriano » 17.10.07, 23:03

Hmmm... Porównanie do "Żelaznych trumien" zachęciło mnie.
Pewnie zakupię, ponieważ proponowana treść, jak i cena wydają się być atrakcyjne.
Po pierwszym obczaję Empik. Może już będzie i z okazji Matki Boskiej Pieniężnej sprawię sobie prezent-czytankę.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Jatzoo » 19.10.07, 13:13

Ukazał się drugi numer 'U-Boot im Focus':
http://www.luftfahrtverlag-start.de/UBo ... utsch.html
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tobruk » 19.10.07, 20:16

A propos okładek: w "Operacji Paukenschlag" świetnie prezentuje się... VII-ka. Przypadek? W "Ostatni U-boot" też...
Widocznie pan Wróbel wyspecjalizował się w VII-kach :D
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez ObltzS » 26.10.07, 21:04

Witam !
Zapowiedź Bellony na koniec listopada br. - Admirałowie Hitlera, oto link
http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=2837&page=1

Pod koniec II wojny światowej wywiad marynarki brytyjskiej przekonał niektórych admirałów niemieckich, przetrzymywanych jako jeńcy wojenni, aby spisali swoje uwagi dotyczące przygotowań Niemiec do wojny, ich początkowych zwycięstw i ostatecznej klęski. Komentarze admirałów zalegały w brytyjskich archiwach niezauważone przez badaczy do chwili, gdy dwóch historyków marynarki, ojciec i syn, doceniło ich wartość i napisało tę książkę. Bennettowie przedstawili je dokładnie tak, jak zostały wyrażone w latach 1945-1946,
umieszczając je w ramach chronologii wojny i podając uporządkowane źródła.

Książka jest ułożona według wątków tematycznych, od czasów Republiki Weimarskiej do kapitulacji, dzięki czemu Czytelnicy mogą porównać opinie wyrażane przez admirałów różnych rang, których odpowiedzialność dotyczyła różnych sfer. Te opracowania świadczą wyraźnie o ich gruntownej wiedzy na temat każdego aspektu wojny morskiej i procesów podejmowania decyzji, określających sposób prowadzenia wojny przez Niemcy.



TERMIN WYDANIA KSIĄŻKI: 29.11.2007
cena det. 29,00 zł
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Pitt35 » 29.10.07, 20:17

Brodołak napisał(a):witam
Nowa książka Finny "Ostatni U-boot" Wolfganga Hirschfelda
link do newsa
http://ksiegarnia-ll.pl/product_info.ph ... ts_id/4848


Czyżby nikt nie czytał jeszcze tej książki? Ja na razie przeczytałem 70 stron i jestem pod wrażeniem. Moim skromnym zdaniem nawet "Żelazne trumny" wysiadają przy tej książce, przynajmniej na razie. Mam nadzieję że tak będzie do końca.
Słuchy chodzą, że Aj-Press ma wydać Niemiecką artylerię okrętowa vol. 3 w której wkońcu będzie o uzbrojeniu artyleryjskim montowanym na U-Bootach.
Pitt35
Leutnant zur See
 
Tonaż: 161.000 BRT

Dołączył(a): 31.10.05, 23:13

Postprzez ObltzS » 29.10.07, 20:54

Witam !
Kol. Pitt35 napisał :
Czyżby nikt nie czytał jeszcze tej książki? Ja na razie przeczytałem 70 stron i jestem pod wrażeniem. Moim skromnym zdaniem nawet "Żelazne trumny" wysiadają przy tej książce, przynajmniej na razie. Mam nadzieję że tak będzie do końca.

Jest to typowy przykład krótkiej recenzji wspominanej pozycji - takich podobnych informacji na temat różnych tytułów [o których to wydaniach informujemy się nawzajem] jest tutaj wiele - czy byłoby zatem zasadne, aby w dziale "Nie związane..." zamieścić nowy ogólny off topic pod nazwą np. "Recenzje", gdzie każdy - kto chciałby i czułby się na siłach - mógł zamieszczać swoje spostrzeżenia nie tylko związane z nowościami, ale także z "okrzepniętymi" już tytułami.
Aby poszukać niektórych linków do już uprzednio wydanych tytułów, trzeba - jak na razie prześledzić już 11 stron, a z pewnością będzie ich przybywało, choć samych informacji sensu stricte związanych z tzw. zapowiedziami byłoby tylko kilka stron, ponieważ pozostałe to nasze różne uwagi i spostrzeżenia, które w np. szerszej formie mogłyby być umieszczane w owych "Recenzjach".
Ale wszyscy musieliby być zatem konsekwentni - gdyby takowe zmiany wprowadzić - i ograniczyć się do niezbędnego minimum, czyli podania samej suchej informacji [linku] o zapowiedziach i nowościach [w off topicu : "Nowości i zapowiedzi"], natomiast ewentualne wrażenia z już przeczytanej książki np. w "Recenzjach".
Co szanowna Społeczność i Moderatorzy na te zapatrywania ?
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Marriano » 29.10.07, 21:57

Myślałem już kiedyś o takiej propozycji rozwiązania. Jestem za.
To byłoby wygodne.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Jatzoo » 30.10.07, 11:25

W niedługim czasie, planowane jest 'ukazanie' się na Forum działu Recenzje, który będzie podlinkowany z recenzjami ze strony ubootwaffe.pl - każdy będzie mógł napisać własny komentarz do danej recenzji.

Pewnie powstanie też dział 'Pre-recenzje' - jako recenzje do książek nie opisanych jeszcze na witrynie - ale to się jeszcze ustali jak już dział powstanie.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Brodołak » 03.11.07, 13:50

Witam w Empiku w Warszawie widziałem biografię Ericha Toppa "Płomienie na Atlantyku (wreszcie :) ) koszt 49,99 zł, str. ca 300-400 + wkładka ze zdjęciami (około 25 zdjęć) wydana na papierze identycznym jak m.in książka U 38. Z pobieżnego przeglądnięcia będzie to trochę inna biografia jak Kretschmera, bardziej przypominająca Ali Cremer U 333.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 855 • Strona 11 z 351 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość