1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Hmmm....

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 12 • Strona 1 z 1

Hmmm....

Postprzez Raiden » 16.04.16, 20:36

Gdzie tu się można przywitać, jako nowemu )(w cudzysłowie :D )?

Siema, jestem Raiden i jak sama nazwa wskazuje uwielbiam Christophera Lamberta w jego roli oraz SH III.
A teraz zapodałem se SH IV i oczywiście szukam pomocy.

Byłem tu już kiedyś i byłem aktywnym użytkownikiem.
Mam nadzieję, że Myszkin wciąż tu jest i że poprowadzi mnie dalej.
A jeśli nie - to na pewno są tu fajne Chłopaki, którzy mają pojęcie :)
Szacun dla wszystkich podwodniaków :)
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24

Re: Hmmm....

Postprzez Raiden » 16.04.16, 20:43

Korekta:
Mam nadzieję, że Myszkin wciąż tu jest i pamięta, jaki byłem <ciach> w opisie SH III (łącznie ze screenami z kamery).
Nie pamiętam wcześniejszego swego nicka, ale jeśli wspomnę Ostrowiec Św. to myślę, że przypomni sobie.... ;)
Idę poszukać tego, co kiedyś tu zapodałem, a teraz potrzebuję...
Ostatnio edytowano 18.04.16, 20:01 przez Jatzoo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Edycja wulgaryzmów
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24

Re: Hmmm....

Postprzez Raiden » 16.04.16, 22:51

<ciach>.... <ciach> ciężko się do Was dostać.... wpisuję w przeglądarce SH IV i <ciach>.... pokazują się inne strony.
Ale mam <ciach> na te strony ponieważ wiem, że tu jest moje miejsce :)
Pamiętam...
Jatzoo, dragonfly, brodołak, OblitzS....

Pamiętam Was, Chłopaki.... dużo mi pomogliście wtedy i dużo zabawy było :))
Mam nadzieję, że pomożecie mi też teraz, przy okazji SH iV.
Ile to już było/będzie? z 10lat? :D
Myślę, że więcej....

SZACUN dla Was :)

Chodzi o manualne strzelanie.
Kiedyś byłem w tym mistrzem i nawet pokazówki i screeny Wam strzelałem.... (SH III).
Ale teraz jestem noobem :D
Wysokość masztu odpada - neguję,
Jedyną piękną opcją jest prędkość jednostki.
Proszę o pomoc.

Cięzko się rozeznać na tym forum teraz, dlatego piszę tutaj.... przekierujcie mnie, gdzie wolicie.
Na razie płynę 1-wszą misję z Pearl (żałuję) i po drodze zatopiłem 3 statki (jeden w eskorcie, pewnie z żołnierzami).
No ale to było na automacie - a nienawidzę tego, odkąd nauczyłem się strzelać NORMALNIE :D

Mam też kolesia z pracy, który zaczął grać niedawno - może obaj będziemy tu gadać; któż to wie??
:)
Ostatnio edytowano 18.04.16, 19:59 przez Jatzoo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Edycja wulgaryzmów
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24

Re: Hmmm....

Postprzez ObltzS » 17.04.16, 11:06

Witam !

Jak sam piszesz Raiden, byłeś tu już na tym forum dobrych kilka lat temu - za ten czas forum zostało przebudowane i uporządkowane, co wszystkim ułatwia odnalezienie konkretnych wątków tematycznych jak i zabranie głosu.
Owa przebudowa, to najistotniejsza zmiana - ale nie zmieniło się jedno - od wszystkich forumowiczów nie tylko oczekujemy ale wymagamy, by język jak również i słownictwo używane w dyskusji (posty) były na przyzwoitym poziomie i nie zawierały wulgaryzmów.
Mamy nadzieję, że powyższe uwagi dotyczące kultury wypowiedzi będą przez Ciebie uwzględnione w każdych kolejnych postach - przyznasz sam, że przyjemniej jest czytać zredagowany tekst, bez owych niepotrzebnych "dodatków", które nic nie wnoszą i nie mają wpływu na meritum opisywanych zagadnień.

Witamy zatem ponownie i prosimy o przestrzeganie regulaminu - ObltzS.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Hmmm....

Postprzez Jatzoo » 18.04.16, 20:06

Witamy Raiden ponownie. Pozwoliłem sobie "pociachać" Twoje posty, bo jak zauważył ObltzS, staramy się propagować używanie słownictwa bez wulgaryzmów (sama strona i forum niedługo osiągną pełnoletność, więc nawet inaczej nam nie wypada). A Myszkin od czasu do czasu się pojawia więc masz szansę, że może odpowiedniej pomocy Ci udzieli.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Hmmm....

Postprzez Raiden » 22.04.16, 18:05

........
:(
OblItS, Jazooo....

Naprawdę aż tak nasyfiłem?? :(
Nie wydaje misie, nawet na bani (a mam swoje lata) potrafię się zachować....
No ale po Waszych reakcjach wnoszę, że było nieciekawie....
PRZEPRASZAM. Nie chciałem nikogo obrazić....
....pociachaliście moje posty, że nie potrafię się spodziać.... przeklinałem?? Nie sądzę.... No, może misie zdarzyło.... :-o ....zrobiliście, co uważaliście za stosowne; SZACUN :)
PRZEPRASZAM, skoro byłem zły....
Też byłem już adminem na kilku forach i wiem, co to znaczy :)

Potrzebuję Myszkina :D
Ale nie dla samej gierki, tylko po to, żeby Go pozdrowić i zapytać, WTF is going on? ;D
Ten Gość zawsze mnie budował, chociaż nie potrzebuję wsparcia.
PIĘKNIE o SH III pisał; i na podstawie Jego opowieści sam zacząłem się wkręcać i zbudowałem 'swoją' opowieść..... siedziałem miesiącami nad SH III (Grey Wolves) i budowałem swoje opowieści, łącznie z pięknymi screenami z kamery (bo nigdy nie zgodziłem się na to, żeby mój realizm był na 100%.... zawsze zostawiałem kamerę, żeby WAM porobić fajne zdjęcia :) ) I te zdjęcia Wam tu waliłem; i pewnie gdzieś jeszcze tu są :))
SĄ. Muszą być. Za dużo godzin (tygodni) na to wywaliłem - że gdyby zniknęły, to chyba podawałbym Was do sądu.... ;D
I tyle.
Skoro Myszkina nie ma - trudno.
Ale Wy mi pomożecie.
Dziś już nie przeklinałem, Chłopaki - więc zechcecie odpowiedzieć na moje pytania??

W sumie jedno, ponowię...
Nauczcie mnie (albo wskażcie starą szkołę (być może moją, sam Was uczyłem strzelać manualnie - a w tej chwili po prostu nie pamiętam, gdzie; i w którym wątku....)) jak się strzela w SH IV.
Albo wskażcie wątek z SH III -to se poradzę.... ;P
....
Sam mógłbym se poszukać, ale [nie sądzę bym znalazł]
[dlatego potrzebuję Waszej pomocy]
...........pomoże mi ktoś? ;)

Pytam jeszcze raz (bo żaden z Panów nie odpowiedział)....
Odpalanie manualne z SHIV - czym różni się od SHIII??
....myślę, że wystarczy....
Bo żaden z Panów (obydwu, Adminów, nie odpowiedział....)
Dlaczego? :/
To było proste i krótkie pytanie.... jak strzelać manualnie do wrogów.
A Wy się skoncentrowaliście na Bogu ducha winnym użytkowniku, który ledwo do Was przyszedł i prosi o pomoc..................................................
WYBACZCIE, jeśli czymś Was uraziłem..... PRZEPRASZAM :/
Chodziło mi tylko o manualne strzelane torpedami.... Myślałem, że za Waszym znastwem szybko to osiągnę....
Zresztą - na dobrą sprawę, CHŁOPAKI - jest to proste jak Ch. Ale nie grałem w SH od chyba 10 lat i nie pamiętam....
Zechce ktoś mi pomóc, czy dalej będziemy się po rajtuzach nawalać pończochami?? (dla kumatych, myślę, że zrozumieją żart?? <szok> )

A tak na chłopski rozum - nie wiem.... może dla Was nowi ludzie na forum są ZŁEM.
No ja akurat nie jestem, ale może przekonamy sie....
Potrzebuję pomocy :)

....
Szukam opisu na strzelanie manualne w SH IV.
Prędkość jednostki itd - żadnych wysokości masztów!
Żadnych wysokości masztów :)
Poproszę.
Naprawdę cholernie mi na tym zależy..
Nie chcę strzelać automatycznie, bo sama gra wtedy nie ma żadnego sensu.
Tylko manualnie. Ustawiłem se realizm na 100% (minus kamerka na zewnątrz (czyli na jakieś 84/85%??) , bo nie potrafię nie pojechać nią do portu i nie sprawdzić, co tam jest.... albo nie sprawdzić konwoju; co tam w nim płynie.... ;D)
Rozumiem, Chłopaki, że jesteście hardcorami tak jak i ja.... ale który z Was pójdzie bez kamerki na zewnątrz?? ;D
....zaraz tu się odezwie 2 Gości (bo pamiętam mniej więcej) - ale czy taka totalna ściema odpowiadała naprawdę totalnej zabawie?? :)
Zresztą - mój koleś (zielony jeśli chodzi o Silent H) - zaczął od IV - i mówi, że nie da się... musi być podgląd na zewnątrz, bo to jest cała zabawa.... :))



A powracając do Waszych wypowiedzi, Panowie....
....
..........................................
Oprócz tego, że źle podszedłem i tam nawycinaliście moich wpisów
to zechcecie odp na moje pytania??
Naprawdę nie są ciężkie.... :evil:

Jak widzicie - dziś nie przeklinałem.
Ponad godzinę to pisałem.... moglibyście też choć część szacunu zapiąć.... :/ ;D
Miłego weekendu :)
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24

Re: Hmmm....

Postprzez Raiden » 22.04.16, 18:35

Jatzoo i OblItzs....
Sama strona forum osiągnie pełnoletność....
Moje z SH III przygody i z Wami (pamiętam) myślisz, że wiele mniej liczą sobie??
Kumam, szanuję, nie przeklinałem, szukam pomocy - RUSZY SIĘ? ;P
Ktoś mi pomoże w SH IV czy w garniturkach poopowiadamy sobie, jak to rzewiej bywało??
Jak się pisze.... 'żewiej' czy rzewiej'??
....miłego weekendu i przyszłego tygodnia :)
Mam nadzieję, że w końcu pomożecie mi, bo naprawdę źle misie gra bez manuala w SH IV - a opowieści internetowe (filmiki, jak to się robi) jakoś mnie nie bawią....
Pomoże mi ktoś?
Strzelanie torpedami ręczne.
Proszę o pomoc.
Być może za chwilę z Wami zagram online, na razie proszę o podstawy.
Nie tylko dla siebie, także dla mojego kolegi.
No to 3mcie się.... :)
Pamiętam Was wszystkich i akurat Wy dwaj (Jatzoo, OblItzS) nic się nie zmieniliście.... Zawsze mieliście coś z głową.... ;D xD
Żartuje, odpuśćcie sobie.... dobrych adminów zawsze się pamięta i szanuje :)
Chcę pograć w SH IV, ale nie pamiętam strzelania.
Macie tu moje wjazdy nt. SH III- może ktoś wskaże? Screeny, pełna opowiastka, jak to się robi....
Sam bym znalazł, ale nie mam pojęcia, gdzie tego szukać....
Pomoże mi ktoś??
....na razie tak spróbujmy....
Nie sądzę, żeby było to poletko bezdusznych robotów........
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24

Re: Hmmm....

Postprzez Jatzoo » 24.04.16, 16:39

Tak jak odpowiedziałem w innym poście - obecnie, większość osób albo nie gra bo to już mocno leciwa gra, albo może jedynie pomarzyć o wolnych wieczorach które przeznaczyć mogłaby na grę (rodzina, dzieci, praca, itp.).

Przeglądnij tematy w tych forach:
- http://www.ubootwaffe.pl/forum/gry/silent-hunter/sh-iii
- http://www.ubootwaffe.pl/forum/gry/silent-hunter/sh-iv

Dość dużo jest też opisane tutaj:
- http://www.ubootwaffe.pl/forum/gry/sile ... zanie-3354
- http://www.ubootwaffe.pl/forum/gry/sile ... owanie-403
- http://www.ubootwaffe.pl/forum/gry/sile ... al-kt-1719

PS. A co do wulgaryzmów, to inaczej patrzysz na te sprawy jak wiesz, że kiedyś Twój syn wejdzie na forum... i zacznie się ich uczyć ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Hmmm....

Postprzez Raiden » 29.04.16, 16:31

Jatzoo napisał(a):Tak jak odpowiedziałem w innym poście - obecnie, większość osób albo nie gra bo to już mocno leciwa gra...


Ooo, DZIĘKI SERDECZNE, Stary!
Pięknie pięknie jak dla mnie - bo odsyłasz do tutejszych działów a zawsze bardziej szanowałem nasze 'wypociny', niźli innych. Tutaj na pewno szybciej się odnajdę ze swym 'problemem'; czy też znajdę fajniejsze opowieści Waszych patroli 8)

Sorki za moje wcześniejsze wynaturzenia przydługie - wpływ alkoholu... <zawstydzony> 8) Wulgaryzmy tudzież...

Poczułem sentyment do SH pewnego dnia i zacząłem szukać - stąd SH IV. W trójkę tyle się nagrałem, że trza było czegoś nowego. No i jest, w sumie dopiero zaczynam. ...przemyślenia to może w jakimś wątku o SH IV wywalę, bo tu chyba nie miejsce (a będzie tego sporo, myślę :) ).
A co sądzisz o SH V? W necie naczytałem się, że nie warto pływać, bo jakiś badziew... A Twoja opinia? Oraz wszystkich Was?
I może drugie pytanie od razu: mówisz, że to leciwa gra... A są jakieś 'dla nas' nowsze tego typu?

Ogólnie to kolega z pracy zaczął grać namiętnie od jakichś 2 tygodni (w SH IV) i tłumaczy mi klimaty, które doskonale przecież znałem, ale ich teraz nie pamiętam (i to jest strasznie wkurzające :D) Dlatego znów tu jestem - choć pewnie bez ingerencji kolegi i tak bym pewnie był.
W takim razie lecę do 'szkoły manualnej"; a jeśli chodzi o przemyślenia nt. SH IV - założę osobny wątek. Zawsze tak robiłem, bo zawsze było dużo do powiedzenia. Nikt nie miał pretensji (wręcz przeciwnie) - więc mam nadzieję, że nie będzie przeciwwskazań :)

Pozdrawiam wszystkich :)
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24

Re: Hmmm....

Postprzez Raiden » 29.04.16, 16:53

Errata...

Hehehehe... miło powspominać tamte czasy 8)

1) Okazuje się, że chyba nigdy nie założyłem własnego wątku jednak..?? :shock: :D Pierwsze wrażenie takie (po przeglądnięciu). Najwidoczniej pisałem w Waszych.

2) Znam już poprzedni swój nick: The Edge :) Mogłem się domyślić wcześniej - wszak lubię 'na krawędzi', jak i gitarzystę U2 :D

3) Nie trawię celowania 'na wysokość masztu'. Zawsze wystarczyła tabelka prędkości, dodawana do GW SH III chyba... gdzie ją znajdę? :roll:

To tyle, wracam do lektury :)
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24

Re: Hmmm....

Postprzez Jatzoo » 30.04.16, 15:50

Raiden napisał(a):A co sądzisz o SH V? W necie naczytałem się, że nie warto pływać, bo jakiś badziew... A Twoja opinia? Oraz wszystkich Was? I może drugie pytanie od razu: mówisz, że to leciwa gra... A są jakieś 'dla nas' nowsze tego typu?

W SHV nie grałem, tak samo jak w SHIV (które stoi na półce wciąż nawet nie rozpakowane), zaliczam się niestety do tych osób jak poniżej:
Jatzoo napisał(a):(...) może jedynie pomarzyć o wolnych wieczorach które przeznaczyć mogłaby na grę (rodzina, dzieci, praca, itp.).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Hmmm....

Postprzez Raiden » 01.05.16, 11:14

:D 8)

Mam wrażenie, że jesteś dumnym (świeżym w miarę) ojcem i wszystko inne wokół masz w d :mrgreen:
Spoko, Stary - też bym tak miał i też świeciłbym o tym w każdym kierunku :)
....
Jak już odpalisz SH IV - będzie git. Jeśli nie - może znajdą się inne podowdniackie dusze :)
Pogadam ze swoim kolegą z pracy, może coś skrobnie w międzyczasie.
Najbardziej wkurzające jest to, że on poluje manualnie na grupy uderzeniowe (które podobno są o wiele bardziej wypasione niż w SH III, np. kilka lotniskowców :lol: ), a ja wciąż jak ta <cenzura> bawię się z pojedynczymi statkami lub konwojami... No ale dam radę z czasem, wiem to.
Pójdę opisać swoje pierwsze wrażenia z pierwszego patrolu SH IV :)
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24


Posty: 12 • Strona 1 z 1

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron