1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Witajcie

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 5 • Strona 1 z 1

Witajcie

Postprzez łysy » 01.12.04, 19:28

witajcie!jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Zabrałem sie za IXC/40 z Fly Model .Wprawdzie karton ale chciałbym zrobić coś extra.No i mam problemy.Na zbiornikach balastowych są odwitrzniki planuję zrobić je otwierane ,ale nie wiem w jaki sposób się otwierały. Nie mogę trafić żadnego zdjęcia gdzie są dobrze widoczne .Drugi problem to olinowanie . Czy są tam bloczki? Jeżeli tak to jak są rozmieszczone? Tu też nie mam dość dokłodnych matriałów .Prosił bym zatem o pomoc szanownych kolegów.
łysy
 

Postprzez tobruk » 01.12.04, 19:48

Witaj łysy
wg. mojej skromnej wiedzy bloczków nie ma żadnych na zewnętrznym pokładzie. Gdzieś pod nim raczej jest ten wykorzystywany przy przemeblowaniu torped z zasobników na pokładzie do wnętrza, ale jest on montowany tylko ,,chwilowo,,.
W spr. otwierania odwietrzników nie potrafię odpowiedzieć
pozdrawiam
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez amigo » 04.12.04, 00:59

Witaj na pokładzie Łysy, Tobruk ma rację , zaden O.P.nie p[osiadał bloczków na pokładzie jedynie do zurawika ładującego torpedy pod pokład.
To co wygląda jak bloczki, są to izolatory anten radiowych, jak je wykonać w modelu o skali 1:100 najprościej samontowac śrucik- ciężarek wędkarski, lub kuleczke poksiliny.
Myślę, ze to nie o opowietrzniki ci chodzi, poniewaz one znajdują sie pod pokładem i nie widać ich na zewnątrz, zapewne chodzi Ci o otwory przelewowe burt, one nie sa otwierane, tylko wycięte, W kwestii typu iX, proponuję konsultować się z Tobrukiem, to jego działka.
Pozdrawiam i prosze o fotki modelu na forum
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez ŁYSY » 13.12.04, 14:54

PISZĄC ODWIETRZNIKI MIAŁEM NA MYŚLI KILKA PROSTOKĄTÓW NA ZBIORNIKACH BALASTOWYCH , NIE WZDŁÓŻ BURT , TE JUŻ WYCIEŁEM .CO DO IZOLATORÓW TO ZNALAZŁEM DOBRE ZDJĘCIE W BIOGRAFI OTTO KRETSCHMERA PT WILK NA ATLANTYKU ,TAM JEST VII ALE WIEM JUŻ O CO CHODZI . PRACE TRWAJĄ , ZDJĘCIA WYŚLĘ ZA JAKIŚ CZAS.[/u]
ŁYSY
 

Postprzez amigo » 13.12.04, 23:11

OK Łysy czekamy na foty
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość