1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

U-552

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 5 • Strona 1 z 1

U-552

Postprzez Raven » 29.12.04, 07:43

Hejka
Oto mój U-boot
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następne zdjęcia po Nowym Roku.
Mile widziane komentarze.
Raven
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 29.12.04, 07:37
Lokalizacja: Kalisz

uboot

Postprzez DAreus » 30.12.04, 21:58

WITAJ

po prostu zaczynam popadac w kompleksy.
Dla mnie bomba. :!:
POZDR
Dareus
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez amigo » 30.12.04, 23:43

Witaj Raven, bajerek, składanka z Revela?, czy robiłeś sam od podstaw??
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez tobruk » 31.12.04, 18:07

Piękny, jak przystało na U-boota, szczególnie wracającego z patrolu - rdza, spawy. I jakie ciekawe tło: masa sprzętu pływającego, nawet latający. Zdradź trochę stoczniowych tajemnic nt. wykonania, i tła też.
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Raven » 01.01.05, 21:45

A więc po kolei.
Model to wyrób Revella(skala 1/72). Model prawie prosto z pudełka, z nielicznymi poprawkami. Malowany emaliami Model Master, jednak inaczej niż to podaje instrukcja. Błędem(wg mnie jest malowanie zbiorników U-552(wczesny)), gdyż na nielicznych zdjęciach, któe posiadam wyraźnie widać iż zbiorniki te są całe ciemnoszare, a nie do połowy jak chce producent. Nie jestem pewny także co do koloru pokładu, gdyż spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat. Jakby co ja pomalowałem go na taki sam kolor jak burty. Ślady eksploatacji wykonałem różnymi metodami. Rdzę, zabrudzenia i przetarcia na ciemnych powierzchniach wykonałem pastelami, natomiast na jasnych emaliami olejnymi metodą suchego pędzla. Następnie całość prysnąłem lakierem półmatowym. Po tych czynnościach wykonałem naciągi(radzę je wykonać po werniksie, gdyż lakier znacznie je pogrubi) przy pomocy żyłki wędkarskiej o średnicy 0,08 mm, którą następnie pokryłem czarnym akrylem(emalia znacząco pogrubia wszelkie linki). Bandera z zestawu, jednak sfastyka z własnych zbiorów(brak jej w zestawie). Co do tła to pierwsze zdjęcie jest z zawodów w Kielcach. Widoczne w tle okręty to kartonówki(niektóre były świetnie wykonane). Natomiast dwa pozostałe są z zawodów u naszych południowych sąsiadów(Czechy-KADEN Cup - Model Nachod). Na razie tyle. Jak będę miał możliwość(idę do woja :( ), to zamieszcze kolejne zdjęcia.


Pozdrawiam
Raven
Raven
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 29.12.04, 07:37
Lokalizacja: Kalisz


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości