1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

typ IXc RC

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 4 • Strona 1 z 1

typ IXc RC

Postprzez Artur Rzepka » 03.10.07, 15:55

Osobiście zamierzam zrobić swego pływającego u-boota (narazie zrezygnowałem z typu II) na podstawie tej kartonówki http://www.gomixmodel.pl/produkt.php?id=424&rid=0 aby zaoszczędzić sobie czas na rozrysowanie poszczególnych elementów. I mam pytanie do podwodniaków (jako że robię tylko samoloty i mogę nie widzeć niektórych rzeczy):
-osobiście wycofuje się ze zrobienia całego u-boota z polistyrenu (inaczej plastik-plastyk (?) jak kto woli) i postanowiłem, że zrobie go ze sklejki (pokład), polistyren (drobne elementy, kiosk), oraz to co zostało (poszycie kadłuba) z cienkiej balsy ok 1-2mm (już widzę ile trzeba będzie zrobić wzmocnień przy 1mm)+ może sklejka lub polistyren. I takie pytanie, czy jeśli dobrze zabezpiecze drewno przed wilgocią to czy nic się złego nie stanie i czy trzeba je wogóle zabezpieczać (przewiduje namalowanie aerografem kammo (?) emalią )?????
Artur Rzepka
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 12.09.07, 07:41
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Artur Rzepka » 18.10.07, 16:04

wczoraj przyszła do mnie paczka z modelami kartonowymi (typ VII, IX).
Po oględzinach wydaje mi się, że będę musiał siebie zmusić do zrobienia IX RC w skali 1:100 (nie raczej będę powiększać planów, jeszcze się nad tym zastanowie). Będę musiał przejść się do ksero i odbić kilka arkuszy. Mam kilka pytań, które zamieszczę później (chodzi tu o np. zrobienie własnego regla przy wykorzystaniu rezystorów, później pokaże o co mi chodzi). Narazie to tyle. Narqa
Artur Rzepka
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 12.09.07, 07:41
Lokalizacja: W-wa

Postprzez amigo » 22.10.07, 08:37

Witaj zgłoś się do Tobruka, http://ubootwaffe.pl/forum/profile.php? ... ofile&u=36, on posiada formę do uboota IX, i może Ci wykonać odpłatnie kadłub w skali 1;73 z laminatu
pozdr
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Re: typ IXc RC

Postprzez Alpha213 » 12.07.14, 14:02

Ja teraz robię IXC z Revella. Jest promocja, ale włącznie z farbami zapłaciłem 355,14zł, ajeszcze z 1500zł trzeba będzie wydać na WTC i aparat torpedowy. Poprostu ten Revell to jedno wielkie zdzierstwo.
Alpha213
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.14, 13:21


Posty: 4 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości