1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Plany okrętów typu VIIC

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 2 • Strona 1 z 1

Plany okrętów typu VIIC

Postprzez Pawełkomandos » 30.04.08, 21:40

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Na wstępie chciałbym pogratulować autorowi tej strony i tym którzy przyczynili się do jej rozbudowy bo naprawdę jest to wielka skarbnica wiedzy na temat niemieckich okrętów podwodnych, którą mam nadzieję będę mógł powoli zdobywać dzięki Wam.
Głupio zaczynać od prośby ale chyba tylko tutaj mogę uzyskać pomoc, mianowicie chodzi mi o plany jednostek typu VIIC. Posiadam plany okrętu U-570, które zostały opublikowane parę lat temu w Modelarzu. Mam zamiar te plany zeskanować, przerysować na komputerze i uzupełnić je o jak najwięcej szczegółów (w 2D). Głównie zależy mi o strukturę poszycia, czyli gdzie kadłub był nitowany a gdzie spawany, jaki był rozkład blach poszycia itp.(mniej więcej wiem jak to wygląda ale nie na tyle dokładnie żeby opracować plany). Jeżeli nic się nie znajdzie to same rozmieszczenie nitów odwzoruję z modelu Revella, jednak przeglądając nieliczne zdjęcia tych jednostek jakie posiadam widzę że nitowanie w modelu Revella jest nieco uproszczone. Chciałbym na podstawie tak przygotowanych planów zbudować model U-96.

Pozdrawiam
Pawełkomandos
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 1.000 BRT

Dołączył(a): 26.04.08, 11:00
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Kamil Zoszak » 01.05.08, 10:33

Proponowałbym Ci zakupić książkę Encyklopedia Okrętów Wojennych nr 47 autorstwa Marka Krzyształowicza... Jest ogólnie dostępna w sklepach internetowych i niektórych księgarniach... A jeśli pochodzisz z Rumii to nie będzie problemu ze znalezieniem tej pozycji w Gdańsku...

P.S. Mam jedną koleżankę w Rumii... Ładna dziewczyna, ma na imię KARINA:roll:
Kamil Zoszak
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 48.000 BRT

Dołączył(a): 13.10.06, 21:19
Lokalizacja: Opole


Posty: 2 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości