1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Plany kiosku uboot'a II b pilnie szukam.....

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 3 • Strona 1 z 1

Plany kiosku uboot'a II b pilnie szukam.....

Postprzez hanys » 12.07.05, 06:46

Witam wszystkich!!
Ponieważ obecnie projektuję model w/w uboot'a, pilnie poszukuję wyglądu kiosku właśnie typu IIb... . W posiadanej obecnie przeze mnie literaturze (Ubootwaffe Trojcy, Uboat in action Sterna ,vOzM type II i plany z drednought.org) niestety nie ma dobrych planów kiosku, a chciałbym to zrobić perfect. Czy moglibyście mi pomóc? Będę zobowiązany... .
Acha i jeszcze jedno pytanie a właściwie dwa - czy w 1940 r. typ II boryginalnie nie posiadający flaka 2 cm na pokładzie był w niego wyposarzany?Szczególnie interesuje mnie U-9... . Oraz jakim RAL-em była malowana część nawodna? Wielkie dzięki za pomoc!!
hanys
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 17.03.05, 08:42
Lokalizacja: Libiąż

Postprzez tobruk » 12.07.05, 20:09

Witam
Najlepiej w spr. typu II zwróć się na priv do Amigo - on gustuje w niewielkich ( obecnie przebywa w zanurzeniu :) , ale zapewne jest na peryskopowej i odbierze sygnał ).
Kretschmer na swoim U 23 miał 2 cm, ale nie wiem czy U 9 też.
pozdrawiam
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Glasisch » 13.07.05, 07:08

Witam,
Według dostępnych mi źródeł pojedyncza armata plot kal. 20 mm została zainstalowana na U 9 dopiero kiedy jednostka operowała w składzie 30. Flotylli Ubootów na Morzu Czarnym, kiedy w tym celu odpowiednio poszerzono tylną część kiosku (Wintergarten, co miało miejsce w sierpniu 1943 r. Dotyczy to również pozostałych jednostek bliźniaczych.

Pozdrowienia
Michał
Glasisch
Leutnant zur See
 
Tonaż: 191.000 BRT

Dołączył(a): 15.06.05, 19:56
Lokalizacja: Bytom


Posty: 3 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron