1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

ORP Dzik

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 6 • Strona 1 z 1

ORP Dzik

Postprzez Sebek » 16.10.05, 13:42

Witam!

Chciałbym zaprezentować Wam Model ORP Dzik w skali 1:100.
Model pochodzi z wydawnictwa Andrzej Haliński - sc. Kartonowy Arsenał nr 9/1995.

Jest to mój drugi model lecz nie w pełni zakończony, pierwszym był U-boot IXC/40 który wylądował w koszu ponieważ nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Osobiście uważam że nawet najgorzej wykonany model pozostawia po sobie jakieś doświadczenie. W końcu uczymy się całe życie.

Kadłub i usterzenie wykonane zostały z forniru a pokład i kiosk z papieru brystol. Dziurki w pokładzie wykonane za pomocą igły. Malowanie pędzelkami.

Ze względu na kiepski papier z którego wykonałem kiosk, posiada on zapruszenie i drobne włoski.
Po wykonaniu kadłuba doszedłem do wniosku że ciężko jest wykonać model z forniru. Owszem poszpachlowałem go szpachlą do drewna ( tylko łączenia poszczególnych sekcji, nie całość ) ale ze względu że szpachla jest mokra to cała wilgoć została wchłonięta przez fornir. Trochę się porozklejał, brzegi się zwichrowały i ogólnie myślałem że to już koniec prac nad modelem. Zostawiłem go w takim stanie na noc. Rano niespodzianka. Po wyschnięcu wszystko powróciło na swoje miejsce. Tak więc po wielkich trudach przyszedł czas na malowanie. Istna mordęga. Kto ma okazję niech kupi aerograf, koszt niewielki a radość na lata - nie licząc kompresora. Po za tym malowanie pędzelkiem pochłania mnóstwo farby. Zużyłem cały słoiczek Model-Mastera. A malowanie aerografem pochłania 1/3 lub połowę. Liczy się także czas i swoboda dostępu do zakamarków.

To była pierwsza próba z tym materiałem i wiele się nauczyłem. Niestety uważam że model nie wyszedł najlepiej. Poszedł w odstawkę być może na zawsze. Planuję wykonać go w przyszłości z laminatu w skali 1:50.

Przepraszam ale zdjęcia nie są najlepszej jakości.

Zapraszam także do śledzenia budowy U25 z której relacja będzie zamieszczana na bieżąco.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 17.02.06, 18:10 przez Sebek, łącznie edytowano 6 razy
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

ORP Dzik

Postprzez Sebek » 16.10.05, 13:48

C.D.

Otwory na dziobie w dnie zostały wypalone za pomocą rozgrzanej szpilki, w burcie wypalone i wycięte żyletką.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 17.02.06, 17:18 przez Sebek, łącznie edytowano 1 raz
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

ORP Dzik

Postprzez Sebek » 16.10.05, 13:54

C.D.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 17.02.06, 17:20 przez Sebek, łącznie edytowano 1 raz
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Losiek » 02.11.05, 17:59

Robótka śliczna, gratuluję cierpliwości.

pozdro,

Losiek
Losiek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 01.11.05, 20:52
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Pablo » 08.11.05, 21:18

Jak na drugi model to jest to naprawdę świetna robota.
Pablo
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 25.000 BRT

Dołączył(a): 18.04.04, 17:57
Lokalizacja: Gdynia

ORP Dzik

Postprzez Sebek » 08.11.05, 23:42

Dzięki!

Jak każdy modelarz uczyłem się wszystkiego od początku. Przed nim były dziesiątki papierowych na których doskonaliłem swoje umiejętności. Tak więc naprawdę to nie jest drugi. Niestety większość moich modeli ląduje w koszu w różnym stadium budowy. W końcowym etapie pracy nad modelem dochodzę do wniosku że jakość jest nie najlepsza, widocznie czerpię radość z samej pracy nad modelem. W każdym następnym jaki robię staram się wykorzystać doświadczenie z tych poprzednich. Stosuję nowe materiały i techniki, wprowadzałem wszelkiego rodzaju innowacje i udoskonalenia z nadzieją że to już będzie ten właściwy, najlepszy.
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska


Posty: 6 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość