1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Lekki OT: Pompka ciśnieniowa do systemu zanurzania - SZUKAM!

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 1 • Strona 1 z 1

Lekki OT: Pompka ciśnieniowa do systemu zanurzania - SZUKAM!

Postprzez Petros » 17.06.09, 15:25

Dzień dobry,

Zamierzam przetestować system balastowy otwarty z pompą ciśnieniową. Składać się będzie z:
- butli po wodzie pitnej (w kolejnych fazach: 1,5 litra, 5 litrów, 25 litrów)
- podwieszonej pod nią w plastikowym słoju perystaltycznej lub zębatej pompki 12/24 V wraz z zestawem akumulatorków i kontaktronowym wyłącznikiem/przełącznikiem kierunku obrotów.
- zewnętrznego czujnika-macki, po dotknięciu dna przesuwającego magnes znad kontaktronu.

Zadaniem tego ustrojstwa jest z pozycji swobodnego pływania (wstępne wyważenie przez dodawanie wody do butli) zanurzyć się, dotknąć dna basenu, a następnie samodzielnie wypłynąć, radośnie merdając antenką.

Oczywiście, jak się już uda, to pójdzie to dalej, w kierunku autonomicznego batyskafu.

W związku z tym, czy ktoś mi może poradzić gdzie kupić dobrą i tanią pompkę na 12/24 V DC, z ciśnieniem maksymalnym ok. 0,2 MPa (o ile się nie rąbnąłem w wyliczeniach, wystarczy na 50% zmianę wyporu)?

Namierzyłem podobne pompki tutaj: http://www.comfilter.pl/pompki_miniatur ... frames.htm i na razie czekam na odpowiedź na mój mail w sprawie zakupu. Ale może ktoś z Was coś podpowie?

Petros

PS: Podziękowania dla Jakuba za genialny materiał o systemach zanurzania!
PS2: Przepraszam za OT, ale w końcu morze jest jedno...
Petros
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 1.000 BRT

Dołączył(a): 17.06.09, 14:15

Posty: 1 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron