1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Kompresorek... Zawor sterowany elek.....

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 21 • Strona 1 z 1

Kompresorek... Zawor sterowany elek.....

Postprzez Pawelroy » 19.09.06, 20:29

Czy ktoś się orientuje gdzie moge dostac bądź z jakiego urządzenia wymontowac?? Z góry dziękuje i pozdrawiam..

P.S wiernie śledze Wasze poczynania i zazdroszcze takich umiejętności manualnych.. nie stety ja takich nie posiadam.. [/code]
Pawelroy
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 19.09.06, 20:22
Lokalizacja: 3City

Re: Kompresorek... Zawor sterowany elek.....

Postprzez tobruk » 19.09.06, 22:02

Pawelroy napisał(a): umiejętności manualnych.. nie stety ja takich nie posiadam.. [/code]

Witaj
chcieć - to móc :wink:
w spr zaworków itp musisz poczekać aż odezwą się koledzy zorientowani; chyba że zainteresuje Cię wygląd jakiegoś zaworka z U-boota :D - wtedy chętnie pomogę
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Pawelroy » 20.09.06, 16:04

Ok dzieki bede czekał.. narazie jestem w trakcie planowania i kombinowania nad łodzią podwodną.. Udało mi sie wykonac jedna taka ale z butelek plastikowych chciałem sprawdzic czy sobie poradze z systemem balastowym napedem itp.. udało mi się.. teraz chcialbym wykonac.. tzn odwzorowac jakas.. nie stety spedzilem juz nie jedna noc na szukaniu planow lini teoretycznych... nie stety są zbyt nie dokładne i jak na moje oko za trudne dla mnie jak na 1 raz.. myślałem nad jakimś prostszym kadłubem... Walcowatym z 1 śrubą typu Akula.. Bede szukał dalej moze uda mi sie jakieś plany wyszperac w necie... Nie powiem troche czasu mi to zajmuje bo nie stety mam go mało.. obowiązki.. nauka.. Ale jak juz wykonam podstawy bede informował na bierząco.. Pozdrawiam..
Pawelroy
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 19.09.06, 20:22
Lokalizacja: 3City

Postprzez FUS23 » 20.09.06, 20:35

witam proponuje zakupić sobie modelarza nr 7 / 2005
są tam plany polskiego orp "Orzeł"dóść dokładne
tego nowego lkasa kilo dosć prosyt kadłub kroplowaty a jak byś sie natknoł na na zaworki i ih sterowanie to daj znaćna forum bo sam sie zastanawiam nad ih zastosowaniem i jak byś miał jakieś zdięcia butelkowca to zamieść je na forum
pozdrawiam
FUS23
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 33.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.06, 19:55
Lokalizacja: SZTUTOWO - GDAŃSK

Postprzez Pawelroy » 21.09.06, 17:04

Zdjec nie posiadam bo nie mam cyfrowki, ale nie ukrywam ze rewelacyjnie to nie wyglada :) Co do zaworków jak coś znajde napewno dam znać... mam pare planów VII w pdf ale sa nie dokładne Orła mam jako Paper model zeskanowanego znalazłem na dc... Narazie czekam na przypłynięcie materiałów do dalszego rozruchu w kwestji kadłuba wtedy na coś się zdecyduje.. Narazie się zawiesiłem na rozplanowaniem serwo mechanizmów i ich zastosowaniem bo na moje nie szczęście posiadam aparature 4kanałową od śmigłowca z żyro, mixerem i regulatorem w jednym :( Będe musiał poszukać jakiegoś taniego zwykłego odbiornika 4kanałowego... zobaczymy jak to wyjdzie.. myślałem nad wykorzystaniem jednego serva jako przełocznika pomiedzy róznymi funkcjami przyjecie balastu - opróżnienie go gdzie pompy balastowe mialy by osobne zasilanie, no ale wszystko wyjdzie w praktyce pozdrawiam:)
Pawelroy
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 19.09.06, 20:22
Lokalizacja: 3City

zawór

Postprzez DAreus » 22.09.06, 19:11

witam

jaki zawór i o do czego ma służyć? powietrze czy woda???
bo do powietrza to kosztuje 40 E i jest malutki ( 10 mm ) działa 2/2,a do wody w fazie prób i jak się uda do końca to bedzie za 35 zł.

pozdr
Darek
ale troche cierpliowści bo leże w szpitalu. :cry: :cry:
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez FUS23 » 22.09.06, 19:48

witam ja to bym potrzebował 2 do powietrza :(
mam pytanko czy regiel 30A pociągnieśilnik sped 600


pozdrowienia dla DAREUSA szybko wracaj do zdrowia i kończ swe podwodne maleństwo
FUS23
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 33.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.06, 19:55
Lokalizacja: SZTUTOWO - GDAŃSK

regler

Postprzez DAreus » 22.09.06, 20:10

witam

moim zdaniem nie . 30A to za mało stanowczo i pójdzie z dymem . ja mam 120 A i to jest bezpieczne.
zaworki sa 2/2 i wytrzymują 500 000 cykli z ciś. 10 ATM. szeroki na 10 mm długie na 20 mm ,cewki na 6v i 12V.dostepne w Rectus Polska

Pozdr
DAreus
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez FUS23 » 22.09.06, 21:09

zaraz zaraz na tej stronce są też zaworki do ćeczy czyli do wody hehe
dareus jest wielki
FUS23
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 33.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.06, 19:55
Lokalizacja: SZTUTOWO - GDAŃSK

zawór

Postprzez DAreus » 23.09.06, 11:13

witam
nie wielki tylko wysoki bo mam w dowodzie 176 cm :lol: :lol: :lol:
a Rectus to mój były partner z budowu GM w Gliwicach . poza tym zminiłem prace 11 razy i zawsze gdzieś sa kumple :lol: :lol:
zawory do powietrza się kupuje bo są tańsze i mniejsze a uszczelki maja z PP i tylko mogą stracic 20 % wytrzymałosci co przy podanej ilości cykli wystaczy na całe życie :D :D
mam gdzies nawet ich numery katalogowe. ważne zeby były 2/2 czyli bez odpowietrznika inaczej bedzie problem .

pozdr
Dareus

ps
zawór plus cewka plus kostka na m5
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez FUS23 » 24.09.06, 18:58

witam ile oriętacyjńe kosztuje taki zaworek i jak sie nim steruje czy można bespośredńo z odbiornika czy serwem na mikro stykach aha jak byś miał jakieś konkretne parametry tych zaworów napięcie pracy pobór prądu jakieś to daj znać
aha i jak bym chciał zrobić pompkę z dwóch trybów taką jak ta to mogę użyć trybów o różnej wielkości czy muszą być takie same

pozdrawiam
dareus zdrowiej bo bez ciebie to wszystko padnie
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 27.09.06, 16:31 przez FUS23, łącznie edytowano 1 raz
FUS23
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 33.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.06, 19:55
Lokalizacja: SZTUTOWO - GDAŃSK

Postprzez tobruk » 24.09.06, 20:23

FUS23 napisał(a):
dareus zdrowiej bo bez ciebie to wszystko padnie

i zatonie :cry:
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

zaworki

Postprzez DAreus » 25.09.06, 17:14

witam

czytaj tekst dokładnie to sie dowiesz. wyżej pisąłem ile kosztuje całość z cewkami itp. Na stronie Rectusa skoro byles to widziłałeś wszystko , a jak nie to zadzwoń do nich i powiedz czego szukasz. seria to chyba mini lub 300 nie pamiętam .skoro pisalem ze cewki na 6 i 12 V to znaczy ze jak podłączysz do nich takie napięcie to się otworzą. czym je podłaczysz to twoja sprawa.

a na resztę nie odpiszę bo mnie krew zalewa jak to czytam. może masz problemy z pisaniem poprawnym , to już wiemy. ale są edytory tekstu i czasami się po prostu postaraj. bo ja ( i moi koledzy pewnie też) wymagamy troche szacunku :!: :!:

apropo zdrowia to dziękuję za życzenia , ale na głowę nie jestem chory tylko na kręgosłup :P :P :P :P

dzieki za zyczenia
Pozdr
Dareus
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez FUS23 » 27.09.06, 16:35

przepraszam że się zapomniałem
i jak z tą pompką da rade na dwóch różnych trybach i jakie wydajności mają takie pompki
FUS23
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 33.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.06, 19:55
Lokalizacja: SZTUTOWO - GDAŃSK

tryba

Postprzez DAreus » 27.09.06, 17:20

witam
FUS
co Ty chcesz osiągnąć tymi dwoma różnymi trybami?????
a co do wydajności to tak odpowiem:
jak szybko jedzie auto????
to zależy od wielu warunków ,więc każdy producent je podaje.....
i na to odpowiedzi nie znajdziesz nic konkretnego lub od 1 ml do 20 l /min/

Pozdr
Dareus
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez FUS23 » 27.09.06, 19:30

to w takim razie co powiesz na zbiornik balastowy z zbiornikiem sprężonego powietrza w środku i odpowietrzanie balastu by mógł się napełnić wodą przez zaworek z dętki samochodowej taki sam jak w zbiorniczku z sprężonym powietrzem
czy to nie będzie zbyt mała przepustowość czy trzeba by połączyć dwa takie zawory jak sądzisz :?:
aha i gdzie można dostać przezroczyste rury z plexi aby zapakować cały sprzęt do środka :D

pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
FUS23
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 33.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.06, 19:55
Lokalizacja: SZTUTOWO - GDAŃSK

Postprzez Jakub_RC » 28.09.06, 02:56

Witam wszystkich.
Widzę że dyskusja wrze;)
jak tam Twój elektryczny zawór DAreus? Ja tylko dodam, że mój mechaniczny spisuje się znakomiecie. Niedługo wrzucę fotki do mojego tematu gdyż system rakietowy gotowy i sprawny (bójcie sie ;> )

pozdrawiam wszystkich i wracam do akcji.
Jakub_RC
Oberleutnant zur See
Oberleutnant zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 233.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

op

Postprzez DAreus » 28.09.06, 09:50

witam
Jakub RC

zawór sie produkuje i może coś z tego wyjdzie. będzie oszczędny pod względem prdu bo potrzebuje tylko jedno sterowanie . i poza Twoim rozwiązaniem ma tą róznice że jest niezależny od reszty sterowania. jak pójdzie woda do okrętu to też zadziała z pompą a u Ciebie niestety nie :cry: :cry:
poza tym mamy odmienne rozwiązania i technika jest inna . na szczęście mamy to opisane na stronie i będzie mniej pytań jak ja uruchomię .
na Twojego też jest już link:-)

FUS

o powietrzu już pisałem jakie zawory i gdzie . Amigo pisał o zalewaniu tez.
ja ci powiem dziecinny sposób na sprawdzenie tego co chesz ,a wystarczy sie skupić .

wejść słoik lub butelkę ,zrób w deklu dziurkę jak ten zawór i wrzuć to do wody!!! zapal sobie papieroska , włącz zegarek i zmierz czas to sie dowiesz czy to warto.
zadajesz takie pytania że naprawde powinienies sobie z tym sam poradzić .
Pozd
DAreus
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez FUS23 » 29.09.06, 15:44

witam
przepraszam że zadaje tyle głupich jak dla was pytań ale dopiero zamierzam zbudować OP
i wszystko staram się przewidzieć wiem że to niemożliwe planuje żeby wszystko działało jak trzeba znalazłem link gdzie można kupić rury z plexi
http://www.akces-plexi.pl/go/_info/?id=3901
może komuś sie przydadzą dzięki za wszystkie info na forum i specjalne podziękowania dla Amigo
pozdrawiam
FUS23
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 33.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.06, 19:55
Lokalizacja: SZTUTOWO - GDAŃSK

Postprzez Pawelroy » 30.09.06, 14:03

Jest ktos wstanie przesłac mi plany jakiegoś prostego OP?? Mam teraz troche wiecej czasu wolnego i moge zacząc zabawe :) Pozdrawiam wszystkich pawelroy@o2.pl
Pawelroy
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 19.09.06, 20:22
Lokalizacja: 3City

Postprzez Naxos » 01.10.06, 12:06

Naxos
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 31.07.06, 09:49
Lokalizacja: Shangri La


Posty: 21 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość