1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Kiosk - problem

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 5 • Strona 1 z 1

Kiosk - problem

Postprzez Pitt35 » 08.04.06, 14:54

Witam

W ramach odskoczni od podelu postanowiłem zacząć robic drugi.
Zacząłem od kiosku i mam mały problem. Nie wiem jak to cos sie nazywa więc zaznaczyłem to na czerwono.

Kiosk powinien być taki:

Obrazek

A producent każe zrobić tak:

Obrazek

Ale coś mi nie pasuje bo na wszystkich zdjęciach spotykam taką wersję:

Obrazek

Możecie mi wytłumaczyc co to za urządzenie i czy powinienem trzymać się planów i zrobić tak jak producent nakazuje czy zrobić tak jak na planiku na pierwszym zdjęciu?

Acha szukam Panowie zdjęć lub jakiś rysunków jakiś pokryw od takiego kiosku. Czy wiecie do czego te pokrywy służyły?

Obrazek

Wszystkie zdjęcia z książki Warship Pictorial Kriegsmarine Type VII U-boots
Pitt35
Leutnant zur See
 
Tonaż: 161.000 BRT

Dołączył(a): 31.10.05, 23:13

Postprzez Jatzoo » 08.04.06, 21:14

1. Obudowa kompasu magnetycznego - raczej różnie z nimi bywało - raz 'kanciaste' a raz 'obłe' połączone z kioskiem.

2. Są to pokrywy do kontenerów w których przechowywano tratwy ratunkowe (na forum już był poruszany ten temat, tam znajdziesz fotki).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Heinrich » 09.04.06, 11:30

Trochę zboczę z tematu. Na prezentowanym powyżej kiosku znajduje się emblemat okrętu- ryba piła. Na filmie " Okręt " też się taki sam znajdował.
Czy chodzi o ten sam U-96 ? Przy okazji ; zna może ktoś zródła, gdzie można pogłębić wiedzę odnośnie tych emblematów ?
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Pitt35 » 09.04.06, 14:14

Jatzoo napisał(a):1. Obudowa kompasu magnetycznego - raczej różnie z nimi bywało - raz 'kanciaste' a raz 'obłe' połączone z kioskiem.

2. Są to pokrywy do kontenerów w których przechowywano tratwy ratunkowe (na forum już był poruszany ten temat, tam znajdziesz fotki).


Dzięki :D przynajmniej wiem co to teraz jest. Czyli można zrobic i taka wersje z osłoną obłą i kanciastą i chyba nikt się nie będzie czepiał że tak nie było.
Co do tych luków na tratwy ratunkowe czy może Jatzoo orientujesz się czy w tego typie U-Boota były zawsze montowane czy tylko w jakimś okresie?

Heinrich napisał(a):Trochę zboczę z tematu. Na prezentowanym powyżej kiosku znajduje się emblemat okrętu- ryba piła. Na filmie " Okręt " też się taki sam znajdował.
Czy chodzi o ten sam U-96 ? Przy okazji ; zna może ktoś zródła, gdzie można pogłębić wiedzę odnośnie tych emblematów ?


To chyba jest godło 9 U-Flottile z Brestu. Gdzies na forum była mowa o książce z emblemetami. Czy ktoś jest w jej posiadaniu?
Pitt35
Leutnant zur See
 
Tonaż: 161.000 BRT

Dołączył(a): 31.10.05, 23:13

Postprzez Jatzoo » 09.04.06, 18:22

Co do tych luków na tratwy ratunkowe czy może Jatzoo orientujesz się czy w tego typie U-Boota były zawsze montowane czy tylko w jakimś okresie?


Akurat w tym przypadku bardziej chodzi o wersje kiosku i usytuowane w nim luki. Tratwy ratunkowe zawsze były na U-Boocie.

To chyba jest godło 9 U-Flottile z Brestu. Gdzies na forum była mowa o książce z emblemetami. Czy ktoś jest w jej posiadaniu?


Pewnie tak :wink:
http://www.ubootwaffe.pl/forum/viewtopic.php?t=762
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron