1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Głupota SH4

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 23 • Strona 1 z 1

Głupota SH4

Postprzez NiKuTa » 23.05.07, 14:53

Zaczne od tego ze jak usłyszałem o SH4 i czym będziemy pływać od razu powiedziałem do kumpla
" wiesz co nie chce mi sie gnębić japonców, małe wyzwanie". Kumpel sie zasmiał. Wolałbym popływać japońcami to juz by było ciekawsze.
A teraz powracajac do gry.
SH4 jest jeszcze gorsze od SH3 tuz po wydaniu. SH3 robiło jakis skok do przodu pod względem, kampani, grafiki, samej gry. SH4 nie ma takiego skoku. TO gmiot jakich mało.
- AI jako eskorta żałosne. Pływam se pomiedzy nimi i wiem ze mi nic nie zrobią.
- Samoloty to samo, czyli tak jak w SH3 nic nie robią - zero skoku pomimo prawie 2 lat przepaści.
- zerowa inteligencji AI jeśli chodzi o bitwy morskie, strzelają do siebie i to wszytko. Niszczyciele nie urzywają tego co jest ich zabójcza bronią - torped i tak dalej czyli bitwy morskie to dalej kicha.
- zrobione samoloty, statki itp.
- model zniszczeń jest żałosny. zatopić Fuso 3 torpedami, a Yamato 4 torpami.
- taran w grze jest jeszcze gorszy niż w SH3. Tam jak coś taranowałeś to dostawałeś uszkodzeń, w SH4 nic sie nie dzieje. Taranujący niszczyciel najczęściej tonie. śmiech na sali.
- interfejs gry
- a co najgorsze sa jakies błedy w bazie danych gry i np wyliczanie manualne odległości zawsze wyjdzie ci błędne bo coś po chrzanili :/
- tych bagów można wymienić w nieskończoność
- powiem tak po paru dniach gry nie widze nic na plus w grze.

Niestety trzeba bedzie czekać ze 2 lata az SH4 będzie coś sobą reprezentował. Mam nadzieje ze wyjdą mody i będę mógł popływać Ubotem lub japsem w SH4 bo pływanie amerykańcem przeciw japsom będzie prościutkie.
NiKuTa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 88.000 BRT

Dołączył(a): 09.10.05, 00:36
Lokalizacja:

Postprzez driver134 » 23.05.07, 15:02

Ogólnie masz racje ale nie zgode się z tym że SH4 nie zrobiło skoku do przodu względem grafiki ja mam SH4 na maxa i grafa jest piękna nawet PlayStation 3 i Xbox 360 mają gorszą grafe pozdro.
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NiKuTa » 24.05.07, 00:52

No tak zapomniałem ze ludzie któzy grają w symulatory i zależy im na realizmie stawaija grafe ponad to.
Jestem ze swiata Il2 sturmowik tam jest takie poweidzienie. "No tak przecież gramy dla grafy".

Dodam iz gdyby grafa w SH4 nie zmieniła sie znacząco od tej w SH3 a realizm w SH4 wygladałby tak jak opisałem wyżej lub szedłby w tym kierunku byłbym w niebo wzięty a tak jest dupa.
NiKuTa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 88.000 BRT

Dołączył(a): 09.10.05, 00:36
Lokalizacja:

Postprzez driver134 » 24.05.07, 22:35

Też gram w IŁ2 Sturmovik kozacka giera a co do grafy w grach to jest ona ważna nawet głupie celowanie w wysokich rozdzielczościach jest łatwiejsze i wroga z dalszej odległości widać
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shalashaska » 24.05.07, 23:21

Grałem w wszytskie IŁ-y i też zawsze były zbugowane.
shalashaska
Leutnant zur See
 
Tonaż: 127.000 BRT

Dołączył(a): 21.03.07, 18:32

Postprzez Brodołak » 25.05.07, 06:46

Pytanie a która gra nie ma bugów :D

Oczywiście duża ich ilość wręcz uprzykrza grę
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez NiKuTa » 25.05.07, 07:52

Ale ja to wiem ze kazda gra ma bagi. Ale dlaczego powtarzana sa te same bagi co w SHIII, które potem poprawiali moderzy. Dlaczego SH4 pomimo dwóch lat istnienia nic nie wnosi, bo przecierz SH4 to SH3 tylko z nowsza grafą. Dlaczego gra zanim jeszcze ujrzała swiatło dzienne ma juz patcha.
Dlaczego symulatory pochodzace ze stajni ubikacji zawsze sa Najbardziej realistyczne tylko na okladce pudełka? A po instalacji gry okazuje sie ze jest to najbardziej realistyczna strzelanka!!

Nie miałbym nic przeciwko bagom w grze, nawet dużej ilości bagów, gdyby te bagi były nowe, bo np wprowadzili nowy system AI bitewnego, czy cos co jest nowe. Ale w tej grze nowa jest tylko grafika, i modele 3D statków. Chodz te modele to smiech na sali. Jakie samoloty USA w stawaili, jakie okręty japońskie no po prostu porażka.
NiKuTa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 88.000 BRT

Dołączył(a): 09.10.05, 00:36
Lokalizacja:

Postprzez Brodołak » 25.05.07, 08:54

Czasami głupota ludzka nie ma wytłumaczenia :D, w tym przypadku decydowały chyba względy finansowe /chciano by gra ukazała się jak najszybciej na rynku, nie bacząc na niedociągnięcia/.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez piechcik » 25.05.07, 15:02

SH4 to kicha, nie ma u-bootów. Ja odczuwam wrażenie jakby twórcy gry na siłę zrobili wszystko żeby nie grać niemcami...
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55

Postprzez Raff » 25.05.07, 15:18

piechcik napisał(a):SH4 to kicha, nie ma u-bootów. Ja odczuwam wrażenie jakby twórcy gry na siłę zrobili wszystko żeby nie grać niemcami...
napisz coś o tym więcej, bo ja uważam że jest wprost przeciwnie. Inaczej po co robiliby wszystkie Silenty na niemcach?
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez piechcik » 25.05.07, 15:26

SH2,3 nie jest niemieckie tylko rumuńskie...
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55

Postprzez Raff » 25.05.07, 18:08

piechcik napisał(a):SH2,3 nie jest niemieckie tylko rumuńskie...
bystrzak z ciebie... To przeczytaj 2 posty wyżej i zrozumiesz kontekst, może źle się wyraziłem. I w SHII i w SHIII gramy niemcami. Tak samo było w SHI, i we wcześniejszych Silent Stormach.
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez piechcik » 25.05.07, 18:19

No dobra niech ci będzie, chodziło mi tylko oto że graczom nie podoba się zatapianie alianckich statków, więc autorzy 4 część gry zrobili wszystko żeby to zmienić. Ja uważam że u-booty byłyby fajniejsze.
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55

Postprzez driver134 » 25.05.07, 18:28

A ja wam powiem tak SH III i SH 4 lubie tak samo a pozatym gust jest jak dupa każdy ma swój POZDRO.
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Brodołak » 25.05.07, 20:05

Poza tym seria cichego łowcy zaczęła sie od symulatora amerykańskich o.p, więc autorzy po dwóch odsłonach, gdzie U-booty występowały w głównej roli, postanowili wrócić do źródeł i "stworzyć SH 1" w nowej gruntownie zmienionej wersji.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez GMac » 29.05.07, 14:01

Tylko zamiast powrotu do źródeł mamy jakiś przeskok to dziadka pradziadka z innego świata równoległego. Nie powiem nic nowego na tym forum że SH4 to porażka, a już miałem nadzieję że ponownie popływam amerykańcami.
piechcik: Ja uważam że u-booty byłyby fajniejsze.
A od której części zacząłeś przygodę z cichaczami ? Ja zacząłem od SH1 i pewnie z sentymentu uważam że Subki są lepsze niż U-boot'y bo trudniej nimi grać. Szczególnie na początku wojny gdy konstrukcja torped była całkowicie nieracjonalna i posyłanie cygar w cel jest jak gra w rosyjską ruletkę :]

Pozdrawiam.
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Postprzez churchill » 08.06.07, 17:58

Ja w SH4 nawet nie zacząłem grac pomimo iż przy SH2 SH3 spędziłem pare ładnych lat swojego życia to przyznam że 4 częśc nawet nie zwróciła mojego większego zainteresowania (nie ten ocean) dodam jeszcze tylko tyle że gdyby zamiast SH4 miałby wyjśc DC 2 lub kolejny silent z U bootami w roli głównej (czy to z 1 czy z 2 wojny)ta zapewne zabijałbym sie o to żeby jak najszybciej dostac gre w swoje łapska a tak to obejrzałem zaledwie kilka filmików stwierdziłem że grafika jest naprawde ładna i nic poza tym po prostu szkoda mi czasu na gre która nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu
churchill
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 05.10.05, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez dragonfly » 19.07.07, 15:39

Niestety co do głupoty eskorty, muszę się tutaj zgodzić. Nawet na patchu 1.2 i modzie Real Fleet Boat 1.28, nadziałem się na pięknego "kwiatka". Na realizmie 100% i poziomie trudności kampanii Hard, eskorta to debile. Wpłynąłem do partu na Wake Island niewykryty. Załatwiłem dwa tankowce. Zaalarmowany eskortowiec, wpływając do portu... zarył o skały i zatonął. A ja w spokoju załatwiłem resztę jednostek w porcie. Porażka...
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Re: GŁupota SH4

Postprzez Gunter Hessler » 07.05.11, 14:42

Ja odkryłem następujący błąd. Gdy atakuje mnie niszczyciel z odległości ok 600m odpalam torpedę. Zawsze trafia. On nawet nie próbuje jej uniknąć.Mam wersję 1.5
Gunter Hessler
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 32.000 BRT

Dołączył(a): 11.01.11, 18:00

Re: GŁupota SH4

Postprzez pawelciol » 11.06.11, 19:34

Gunter Hessler napisał(a):Ja odkryłem następujący błąd. Gdy atakuje mnie niszczyciel z odległości ok 600m odpalam torpedę. Zawsze trafia. On nawet nie próbuje jej uniknąć.Mam wersję 1.5


Jesteś pewien, że to błąd? Jak sądzę, chodzi Ci o wystrzelenie torpedy do płynącego na Twój okręt Japończyka? Przypuśćmy teoretycznie takie zdarzenie.

Na okręt płynie wrogi niszczyciel. Płynie z dużą prędkością, widoczny jest "głównie" jego dziób. Okręt podwodny wystrzeliwuje torpedę z tych 600 metrów Torpeda ma swoją prędkość, wrogi niszczyciel także. Zbliżają się do siebie z sumowaną prędkością ( na przykład; torpeda 36 węzłów, niszczyciel 25 co daje nam 61 węzłów czyli około 113 km/h. czyli około 31 m/s* ). Tutaj jeszcze kłania się równanie ruchu. Wszystko to góra kilkanaście sekund. Nie chce mi się dokładnie liczyć ale wydaje mi się, że z takiej odległości miał by marne szanse na wyminięcie celnego strzału. Zależy oczywiście jakiego rodzaju torped używasz. Choć na "normalnym" SH IV nie ma to chyba żadnej różnicy :)

PS. Granie na niemodowanym SHIV to jak latanie Iliuszynem tudzież cośtam tigra :); smieszno, straszno, (nie)intierestno :) Polecam TMO, bądź FOTRS albo jeśli lubisz może mniejszy realizm i łatwiejszą grę ale i nowe akweny to "Jyunsen B Mod" albo "Great War: Battle for Baltic".

* Obliczenia robione za pomocą http://miary.hoga.pl/default.asp
pawelciol
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 07.06.09, 18:27

Re: GŁupota SH4

Postprzez Gunter Hessler » 20.06.11, 12:03

Jak najbardziej uważam ze to błąd.Przez to gra jest banalnie prosta. Na przykład konwój eskortuje 8 niszczycieli. Jestem w stanie zatopić wszystkie
Gunter Hessler
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 32.000 BRT

Dołączył(a): 11.01.11, 18:00

Re: GŁupota SH4

Postprzez pawelciol » 23.06.11, 11:59

Gunter Hessler napisał(a):Jak najbardziej uważam ze to błąd.Przez to gra jest banalnie prosta. Na przykład konwój eskortuje 8 niszczycieli. Jestem w stanie zatopić wszystkie


No to chyba, że tak, AI eskorty zbyt wysokie na zwykłym SHIV nie jest :D i do tego przywyknij :D
pawelciol
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 07.06.09, 18:27

Re: GŁupota SH4

Postprzez Raiden » 11.05.16, 13:23

....
Się może człowiek dowiedzieć fajnych takich ciekawostek.... :D
Mogłem na wstępie pozaglądać w takie wątki (co zresztą jest przez Moderatorów preferowane - też byłem nim, to wiem :D ), no ale SH IV było dla mnie nowością i chciałem na szybko podzielić się wrażeniami. Tak więc wciąż będę utrzymywał swój wątek i dzielił się z Wami przemyśleniami, bo wydaje misie, że taka świeża krew jest najlepsza - dla Forum :)
....
Strasznie czasochłonna ta łódka, nie sądzicie??
Nie dość, że pływasz - to jeszcze musisz wpadać na Forum i poczytać :mrgreen: Co oczywiście (to drugie) jest bardzo pomocne; dlatego fajnie, że wrzucaliście tu swoje przemyślenia :)
....a teraz już się wylogowuję i lecę popływać; do przeczytania, 3mcie się 8)
Raiden
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 34.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.16, 20:24


Posty: 23 • Strona 1 z 1

Powrót do SH IV



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron