1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Zapalnik: kontaktowy, magnetyczny

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 4 • Strona 1 z 1

Zapalnik: kontaktowy, magnetyczny

Postprzez marek128 » 01.03.07, 06:53

Jakich zapalników torped uzywacie najczęściej chodzi o okres 1939-45
oraz jaką ustawiać głębokość zanurzenia torpedy. Czy mod GWX jakoś to różnicuje?
marek128
Leutnant zur See
 
Tonaż: 125.000 BRT

Dołączył(a): 29.01.06, 11:54

Postprzez NiKuTa » 01.03.07, 11:49

TO zależy od sytuacji, stanu morza. Ja najczęściej używam zapalników magnetycznych, gdyż wybuch robi większe uszkodzenia statkowi. Poza tym jeśłi statek jest pod większym katem torpeda i tak ekspoduje a kontaktowa się ześlizgnie. Ale z tego ci mi wiadomo to topreda miał zapalnik kontaktowo-magnetyczny i nie był on przestawiany, tylko torpeda była wystrzeliwana i w zależności od tego jak torpeda przepłynęła pod kilem czy uderzyła uruchamiał się odpowiedni zapalnik. Tak właśnie jest w modzie NYGM i to mi sie podoba a GWX tego nie ma :(.
Jeśli puszczam torpedę magnetyczną puszczam ją w zależności od tego jaki jest stan morza 0.0 do 1 metr pod kilem statku celu.
Kontaktowa wale gdzieś tak w połowie tego jak statek jest zanurzony. W początkowym okresie lepiej nie używać magnetyków, ale nie wiem czy to jest uwzględnione gdyż jakoś nie widze różnicy. Wale torpedami i one praktycznie zawsze dochodzą do celu.
NiKuTa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 88.000 BRT

Dołączył(a): 09.10.05, 00:36
Lokalizacja:

Postprzez churchill » 01.03.07, 16:59

przy wzburzonym morzu lepiej nie używać magnetyków miałem sytuacje w której na 4 wystrzelone torpedy 3 wybuchły przed czasem (można sie frustracji nabawić) a jeśli jest spokojne używam magnetyków prawie zawsze bo chyba wszyscy już wiedzą że czynią większe szkody
churchill
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 05.10.05, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez zulu » 06.03.07, 09:08

Temat wałkowany milion razy użyj funkcji szukaj
http://ubootwaffe.pl/forum/search.php
zulu
Leutnant zur See
 
Tonaż: 113.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.05, 21:42
Lokalizacja: Warszawa


Posty: 4 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron