1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Wymiana okrętu

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 10 • Strona 1 z 1

Wymiana okrętu

Postprzez Derdek » 18.05.05, 09:24

Cześć wszystkim. Mam mały problemik z tą grą i potrzebuję pomocy od bardziej doświadczonych kolegów.
Posiadam okręt typu IId i chcę go wymienić na siódemkę.(punktów renown mam zdecydowanie wystarczającą ilość). I tu powstaje problem: przy próbie wymiany dostaję komunikat że mam za mało liczną załogę i muszę udać się do baraków, a mam pełną obsadę na mojej dwójce. Jak wymienić okręt??? Z góry dzięki.
Derdek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 18.05.05, 09:04
Lokalizacja: wawa

Postprzez Boba Fett » 18.05.05, 12:35

Po prostu potwierdz i juz. Okret dostaniesz a dopiero potem dobierasz brakujaca zaloge.
Boba Fett
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.05, 00:23
Lokalizacja: North Atlantic

Postprzez dragonfly » 29.05.05, 14:29

Tak trochę z innej beczki - czy warto przesiadać się z VIIC na IX? Mam jesień 1942 roku, pływam na U-783. Renoma ponad 5000, okręt napakowany wszyskimi dostępnymi bajerami. Z jednej strony ciekawi mnie jak będzie się pływało na dziewiątce, ale z drugiej szkoda mi oddawać okrętu z całeym wyposażeniem. Dziwne jest też to że nie mam w opcjach upgrade dostępnego typu IX, ale podejrzewam że to kwestia przynależności do Flotylli. Należę do 1 Flotylli z Brestu i z tego co się orientuję on chyba pływali tylko na siódemkach. Z przenosinami do 10 Flotylli nie byłoby pewnie problemu, bo oni mają na wyposażeniu IX. Tylko czy warto?
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Gość » 29.05.05, 19:59

Witam.
IX pływasz na dłuuuuugie rejsy, zabierasz duuuużo torped, masz działo 105mm na pokładzie i dużo AA.
Pod wodę chowasz się ok 40s a to długo jak Cie samoloty nakryją, na powierzchni pływasz szybciej niż VII, pod wodą wolniej.
Jak lubisz długie rejsy to sie przesiadaj.
Torped jest 36 (chyba), więc zatopiony tonaż w trakcie rejsu może być imponujący, natomiast do działa masz tylko 40 pocisków (chyba).
Gość
 

Postprzez dragonfly » 30.05.05, 09:39

No właśnie ta zasięg i ilość torped jest czynnikiem przemawiającym "za". Tym bardziej że często się zdarza się iż zanim dopłynę do wyznaczonego kwadratu patrolowania, nie mam już większości torped, bo po drodze spotykam tyle jednostek. Poczekam aż będzie dostępny typ IXD i wtedy się przesiądę. Wcześniejszych modeli IX nie będę brał. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Wojak » 08.08.07, 15:52

Ja mialem w 1942 roku VIIB tez full bayer i przesiadlem sie na XIB.
Po 1. Musiale zainstalowac nowe bayery na XI i nie starczylo mi reputacji
Po 2. Po przesiadce nie dostawalem informacji o konwojach i grupach uderzeniowych (koniec z konwojami)
Po 3. IX zabiera duzo wiecej torped ale wiekszosc ma w magazynach zewnetrznych (około 2/3 wszystkich torped)czyli tzreba preladowywac na powierzchni
Po. 4 Wysylaja cie na bardzo dlugie trasy do Afryki Ameryki i na karaiby
Po 5. Sam wybierz :D
Wojak
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 24.000 BRT

Dołączył(a): 08.08.07, 13:49
Lokalizacja: Beuthen/Obersleisen

Postprzez piechcik » 08.08.07, 16:26

W IX jest więcej luksusu... ;)
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55

Postprzez wibwk » 09.08.07, 12:25

Gdy ma się sztukę walki dobrze opanowaną to IX jest idealna, no może nie do ataków w portach i ciasnych/płytkich zatokach/fiordach, od połowy wojny uzbrojenie plot. jest tak potężne że zwykle gdy samoloty cię zaskoczą to wychodzisz cało, no chyba że mają rakiety lub działko 57mm. Ja nawet przeniosłem się z IX do 29 flotylli i na Śródziemnym zrobiłem masakrę, Eskadra Aleksandryjska i część Gibraltarskiej praktycznie przestały istnieć, (ale nie wiem czy takie przenosiny u wszystkich są możliwe), bardzo lubię VII ale w dziewiątce trzeba więcej myśleć (zwrotność i manewrowość) i to jest fajne.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez Uapa » 09.08.07, 22:11

Ja wybrałem IX bo zawsze pasjonowały mnie długie rejsy a to na Krewetki do Kapsztadu(tam do portu to wejdę i bez peryskopu i hydrofonu ;) )czy na Karaiby po rum poza tym jak się płynie w tak odległe zakątki świata to masę książek można przeczytać :)
Uapa
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 289.000 BRT

Dołączył(a): 21.04.05, 19:21
Lokalizacja: Alt Stettin

Postprzez gonsalez » 22.09.07, 20:38

No wlasnie odswieze troche temat. Mam maly problem: nie wiem na jaki okret sie przezucic.
Wybralem wstepnie typ VII- wole polnocny atlantyk niz dalekie rejsy typem IX.
Teraz pozostaje kwestia, ktora wersja: B czy C?
Z tego co sie doczytalem, to B zanurza sie szybciej lecz jest ciut wolniejszy i max glebokosc na ktora moze sie zanurzyc to ok 150 m. Natomiast wersja C mimo, ze wolniej sie zanurza, jest troche szybsza i do tego zanurzenie to 200 m !!!(a ponoc i wiecej) Sklaniam sie wiec by poczekac i przejsc od razu na wersje C. Jak nadejda ciezkie czasy to wieksze zanurzenie moze uratowac mi skore. Co radzicie?

Edit: poszedlem po rozum do glowy i przewertowalem forum:
http://www.ubootwaffe.pl/forum/viewtopic.php?t=1118
Tu mam odpowiedz. Przepraszam :oops:
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28


Posty: 10 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości