1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Skutecznosci eskorty w zalezna od narodowosci okretow.

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 5 • Strona 1 z 1

Skutecznosci eskorty w zalezna od narodowosci okretow.

Postprzez Franz Vuttke » 07.02.07, 08:56

Tak sie zastanawiam czy w SH3 albo jakims modzie (modach) wystepuje cos takiego. Jakis czas temu przypomnialem sobie ksiazke Macintyre'a, w ktorej jednoznacznie okresla kanadyjskie zalogi eskortowcow jako najgorzej wyszkolone a co za tym idzie o najgorszej skutecznosci. Zreszta przytaczane liczby przez niego liczby mowia same za siebie.
Ciekawy jestem czy daloby sie cos takiego odwzorowac w SH3...
Na razie spotkalem sie z okretami kilku narodowosic ale raczej prezentowaly ten sam poziom.
Franz Vuttke
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 26.01.07, 08:46
Lokalizacja: U-702 gdzies na Morzu Srodziemnym

Postprzez Abd » 07.02.07, 10:36

Poziom na pewno jest uzależniony od okresu, w jakim dochodzi do spotkania z okrętami wroga. Kiedy przeglądałem pliki konfiguracyjne, zauważyłem także zmienną, której nazwy nie pamiętam, ale było to coś w rodzaju "kultury bojowej", która przyjmowała wartości będące nazwami krajów/narodowości, np.: British, US, French (lub podobnie). To by wskazywało, że Twój postulat został zrealizowany i umiejętności są zależne nie tylko od okresu, ale także narodowości. Chyba że z braku czasu twórcy gry przygotowali sobie tylko pole do manewru, ale nie zdążyli dopracować różnic (tak było z kilkoma innymi 'ficzerami'); jeśli tak, to pole do manewru wciąż jest i czeka na modderów.

Jak jest w największych modach w rodzaju GWX czy NYGM - nie wiem.
Abd
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 84.000 BRT

Dołączył(a): 15.01.07, 18:37

Postprzez Franz Vuttke » 07.02.07, 10:47

Uzaleznienie poziomu od okresu wojny da sie jak najbardziej odczuc.
Franz Vuttke
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 26.01.07, 08:46
Lokalizacja: U-702 gdzies na Morzu Srodziemnym

Postprzez wibwk » 07.02.07, 13:06

Wartość bojowa w zależności od kraju faktycznie istnieje jako defaultowe dla edytora, jak to się ma do rozgrywki zależy tylko i wyłącznie od tego jaką wartość wstawił twórca kampanii przy danym okręcie oraz czy poprawnie zostały wprowadzone możliwe typy uzbrojenia i wyposażenia.
Wartość bojowa ma za to wielką wagę w przypadku statków i okrętów "generic" gdy do rozgrywki wprowadzany jest tylko rodzaj np.: DD, wtedy w zależności od kraju i roku samoczynnie jest określana jego zdolność bojowa i doświadczenie.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez driver134 » 07.02.07, 16:24

hmm. ja będąc na morzu czarnym zauwarzyłem że rosyjskie niszczyciele pomimo pingowania nie mogły mnie odszukać i było ich 4 w końcu z nudów się wynurzyłem i oczywiście po chwili się zanurzyłem dopiero wtedy mnie wykończyły bombami głębinowymi gram na seawolves i może śrudziemne
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron