1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Pytania początkującego

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 12 • Strona 1 z 1

Pytania początkującego

Postprzez Blitzkrieg » 31.07.09, 15:53

Witam od paru dni wkręcam się SH3 i powiem, że gierka jest niesamowita. Co za tym idzie mam parę pytań. Czytałem poradnik ten z gier online (wiecie na pewno, jaki) i chodzi o kurs przechwycenia, generalnie rozumiem, o co chodzi tylko lipa jest, że są mile i kilometry, czy macie wydrukowaną, jaką tabelkę np z kursu i sobie to przeliczacie? Np widzę sobie okręt na mapie załóżmy, że płynie prosto nie skręca widać jego kierunek, ale prędkości nie widzę czy np wzdłuż jego kierunku prowadzić linie linijką i od mojego okrętu, np cyrklem gdzie po punktu przecięcia się linii i szacować prędkość dokonując korekt w miedzy czasie czy jak inaczej tak bardziej fachowo mam ten kurs przechwycenia wyznaczyć. Gość w poradniku pokazuje np jakiś sposób z kolei w filmiku tutorial nawigation inaczej to pokazują. Jak najsensowniej to robić? Wiecie może dla was to trywialne, ale rozumiecie zapewne jak dla kogoś, kto nigdy w to nie grał jest skomplikowane. Zdolność logicznego myślenia posiadam, żyrokompas itp obczajam :D więc jak ktoś dobrze mi te wyznaczanie kursu wytłumaczy to na pewno zrozumiem :) Może jakieś screeny. Tak wogóle to w googlu nie widzę żadnej strony po polsku poświęconej tej niesamowitej grze aż dziwne tak mało osób w to gra? Więc i dla początkującego to ciężki start żadnych opisów nic dosłownie po polsku nie ma aż natrafiłem na to forum :D
Blitzkrieg
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 31.07.09, 15:35

Re: Pytania początkującego

Postprzez Wojtek7060 » 31.07.09, 17:33

Co do wyznaczania ,,poprawki" na wroga i przecięcia mu drogi, wiele ci nie pomogę ale dam Ci kilka dobrych rad:
-bądź ,,kozakiem" to zn. unikaj sytuacji w stylu ,,za dużo eskorty,nie mam szans" bzdura! Przez takie głupie stwierdzenie tracisz 60% świetnego łupu(ja raz przez taką akcję prawie straciłem 30 tys. tonażu)
-jeśli pływasz ,,kaczuszką(VII-A)" to używaj torped TYLKO na grube ryby.
-gdy eskorta szuka cię Azdykiem to NIGDY nie pozostawaj w bezruchu, zawsze oddalaj się od wroga
-dobrym manewrem jest przepływanie pod ,,brzuchami" niszczycieli na 1 węźle(nie szybciej!)
-atakuj konwoje tylko w nocy(dużo mniejsze prawdopodobieństwo wykrycia)
-jak najszybciej wyszkol załogę
Te rady mogą wydawać Ci się śmieszne ale mi to dużo pomogło.Zagraj w Aces of the Deep.
Wojtek7060
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 54.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.09, 14:56

Re: Pytania początkującego

Postprzez Blitzkrieg » 31.07.09, 20:07

Dzięki za porady a ktos jeszcze niech pomoże w tym wymierzaniem kursu przechwycenia :)
Blitzkrieg
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 31.07.09, 15:35

Re: Pytania początkującego

Postprzez z8k » 31.07.09, 21:25

Wojtek7060 napisał(a):-jeśli pływasz ,,kaczuszką(VII-A)" to używaj torped TYLKO na grube ryby.


Kaczki to były dwójki.

Pozdro
z8k
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 08.08.06, 20:08
Lokalizacja: Zgorzelec i Wrocław

Re: Pytania początkującego

Postprzez Blitzkrieg » 01.08.09, 12:22

A jeszcze taka ciekawostka czemu znika mi oficer wachtowy po zanurzeniu jak go miałem gdy okręt był wynurzony i po ponownym wynurzeniu już tego oficera nie ma??? I jeszcze jedno czy warto mi jako początkującemu instalowac mod GWX bo tak wszyscy piszą o nim co on daje mniej więcej bo po nazwach tego co zawiera jakoś sie rozientować nie mogę. No i dalej ludzis czeak z tym kursem przechwycenia :)
Blitzkrieg
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 31.07.09, 15:35

Re: Pytania początkującego

Postprzez irek » 01.08.09, 13:00

Witam....

Co do oficera wchtowego to jest to błąd gry.... nic na to sie nie poradzi :( . Natomiast jeśli chodzi o GWX3.0 to jak najbardziej polecam ten mod. Co on daje..... hmmmmm.... przede wszystkim poprawia grafikę, dodaje nowe, ulepsza, dzwięki. W tym modzie zawartych jest kilka mniejszych, które możesz sobie zainstalować przez JSGME....
GWX 16 Atmospher - zwieksza zasięg widzenia z 8km do 16km;
Alternate Flotillas - niektóre flotylle były likwidowane podczas wojny i ten mod powoduje, że możemy sie przenosić pod koniec wojny z baz w zachodniej Francji do Norwegii;
Axis Mediterranen Aircraft Skins - zmienia na historyczne oznakowanie niemieckich samolotów działajacych w rejonie basenu Morza Śródziemnego;
Enhanced damage effect - lepsza grafika, dodaje efekty dymu i ognia.... czyli jest lepszy obraz uszkodzeń...
Open Hatch - powoduje ze właz między centrala a pomieszczeniem dla podoficerów oraz mesą dla d-cy jest otwarty;
VIIc41- zmienia VIIC na VIIC/41. Ten mod należy włączyc dopiero w 1941 roku;
No medals on crew- brak odznaczeni na roboczych uniformach załogi;
Merged Campaing- włacza ruch na wszystkich akwenach jednocześnie;
St. Naz and Schlueseand other units - dotyczy ruchu w portach i całego otoczenia portowego;
Depth Charge Shake - szok i przerażenie załogi po blisko wybuchajacych bombach głebinowych;
Water Stream and exhaust smoke - dodaje przelewajacą sie wode przez pokład okrętu i spaliny z rur wydechowych;
integrated Orders - powoduje ze wydajemy rozkazy zarówno myszą jak i klawiaturą;
Jest jesccze jeden mod Late War Sensors Snorkel .... ale instalujemy go dopiero gdy jest mozliwość ulepszenia naszego okrętu przez FuMB-29 lub FuMB-37. Tego moda nigdy nie instalujemy na poczatku gry, ponieważ moze nam rozwalic instalkę gry.
Jest jescze kilka mniejszych modów, które uaktrakcyjniaja podstawowa wersję SH3 ale to już zależy od upodoban gracza.
Jest jeszcze jeden, dla mnie podstawowy mod SH3 Commander, jest to program w którym ustwiamy pewne parametry gry.... oraz uaktrakcyjnia wizulanie nasza karierę...
Pozdrawiam
irek
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 91.000 BRT

Dołączył(a): 24.07.08, 12:22

Re: Pytania początkującego

Postprzez maras8512 » 02.08.09, 17:55

witam jestem ruwniez poczatkujacy i fajnie by bylo gdyby ktos puscil linki na aktualne mody kture zmieniaja grafike itp. oraz maly instruktarz jak gdzie i po co tak jak to jest w przypadku gry sturmowik http://sturmovik.pl/mody z gory dziekuje
maras8512
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.09, 18:46

Re: Pytania początkującego

Postprzez Wojtek7060 » 03.08.09, 06:59

Włącz zakładkę Silent Hunter III i na górze masz Mody-linki.
Wojtek7060
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 54.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.09, 14:56

Re: Pytania początkującego

Postprzez irek » 03.08.09, 09:03

Witam......

witam jestem ruwniez poczatkujacy i fajnie by bylo gdyby ktos puscil linki na aktualne mody kture zmieniaja grafike itp. oraz maly instruktarz jak gdzie i po co
wiekszość spraw nurtujących graczy zostało już poruszonych na forum. Warto przejrzeć, używając opcji szukaj, a znajdziesz odpowiedzi na wiekszość nurtujących Cię pytań.

Pozdrawiam....
irek
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 91.000 BRT

Dołączył(a): 24.07.08, 12:22

Re: Pytania początkującego

Postprzez Blitzkrieg » 03.08.09, 18:38

Już sobie obmyśliłem metode jak wyliczyć kurs przechwycenia jak statek będzie płynął powiedzmy bez zmiany toru, ale pojawia się pytanie czy poznam prędkość statku nie mając z nim kotaktu wzrokowego? Bo tak patrze przez peryskop i mam podaną jak gra się na automatycznym namierzaniu.
Blitzkrieg
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 31.07.09, 15:35

Re: Pytania początkującego

Postprzez maras8512 » 05.08.09, 19:29

tak ale zaden prawie nie dziala ma ktos z was moze dzialajace linki dziekowac :D
maras8512
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.09, 18:46



Posty: 12 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron