1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

mokry pokład (deck awash)

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 5 • Strona 1 z 1

mokry pokład (deck awash)

Postprzez kaa » 25.04.05, 23:44

żeby pływać z mokrym pokładem i jednocześnie wystawioną wachtą (lub obsadzonym uzbrojeniem artyleryjskim) trzeba wziąć na warsztat plik konfiguracujny naszego u-boota. w przypadku typu VIIb będzie to
..\data\Submarine\NSS_Uboat7b\NSS_Uboat7b.cfg
. interesuje nas sekcja [Properties], parametr SurfaceDepth. domyślnie jego wartość wynosi 5,8 metra. na próbę dodałem 1,5m (czyli mam teraz 8,3).

i co? na pierwszy rzut oka działa. załoga zostaje "na górze" mimo częściowego zanurzenia. obsługa 88 nie wymięka nawet przy wodzie po szyję (8.3m to chyba jednak za dużo - głupio trochę wyglądają te łby wystające z wody), choć armata wtedy jest unieruchomiona i bezużyteczna (przy wodzie po kolana działa normalnie). z wyżej położonym flakiem nie ma tych problemów*. nie testowałem tych modyfikacjacji w warunkach bojowych więc nie wiem czy pływanie z pokładem pod wodą rzeczywiście zmniejsza szansę wykrycia nas przez wroga (co jest celem tych wszystkich zabiegów) - na pewno trzeba płynąć bardzo wolno gdyż w przeciwnym razie zdradzą nas silne zawirowania i pieniąca się woda. wadą takiego pływania wynikającą z niedostatków gry jest ciągłe przełączanie napędu z diesli na akumulatory (gdy zaleje nas fala) i z powrotem (gdy pokład się wynurza) - szkoda że nie da się wymusić płynięcia na silnikach elektrycznych na powierzchni.

* to zróżnicowanie jest interesujące zważywszy na jednakowe ograniczenia użycia obu armat zależnie od pogody, podczas gdy flak powienien być "używalny" również przy gorszej pogodzie/większej fali niż 88.

a tak to wygląda:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez majama » 26.04.05, 05:51

a własnie, jaka jest granica siły wiatru kiedy jeszcze mozna uzywac dział? miałem taka przykra niespodzianke ze wynurzyłem sie aby zatopic cos z dziala a tu sie nie dało :(
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Jagdtiger » 26.04.05, 06:20

7 m/s albo 7 km/h. Zapomniałem w jakich jednostkach to się liczy.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez kaa » 26.04.05, 12:57

max to chyba 6 m/s czyli ok. 20 km/h. fajny sajt a propo.
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Boba Fett » 26.04.05, 14:45

Wczoraj czytalem sobie jak to S-13 na baltyku plynal przed zatopieniem "Wilhelma Gustlofa" wlasnie w pozycji mokrego pokladu. Dlaczego nie uwzglednili, dlaczego :cry:
Gdyby nie Kaa i jego proby... :( Moze w 1.4 by tak to wprowadzili ? ;)
Boba Fett
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.05, 00:23
Lokalizacja: North Atlantic


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość