1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Mój prawie tragiczny patrol

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 3 • Strona 1 z 1

Mój prawie tragiczny patrol

Postprzez Deusmax » 28.09.06, 15:42

To był lipiec 1941 rejon patrolu miałem gdzieś koło kwadratu DH (koło Afryki) ale ponieważ napaliłem się na pancerniki i mam gw postanowiłem płynąć do Scapa Flow po drodze spotkałem w AM 36 T3 tanker(2 torpedy). Poświęciłem mase czasu aby dostać się do Scapa Flow ale nic ciekawego tam nie znalazłem nawet lekkiego krążownika więc udałem się w drogę powrotną do Brestu po drodze spotkałem konwój w AM 53. Pogoda 15 M/s widoczność minimalna godzina 10:09 praktycznie tylko dzięki sonarowi udało mi się zatopić aż cztery C3 i jeden ośmiotysięcznik, razem 45000 ton gdy skończyły mi się torpedy dałem zanurzenie awaryjne aby czasem nie zderzyć sie ze statkami które pozostały gdy już byłem 70 metrach i spokojnie sobie odpływałem nagle wielkie uderzenie baterie dziobowe zniszczone, radio i sonar zniszczone, kiosk wraz z działem pokładowym i działkem pp zniszczone, wytrzymałość kadłuba 68%, przecieki w kwaterach dziobowych przedziale sonar/radio przedziale dizli w przedziale baterii woda podeszła pod sam sufit, uszkodzenia na dziobie, dizle i silniki elektryczne ale działające ale z powodu zniszczenia baterii dziobowych stan naładowania na żółtym polu przez co prędkość 1 węzeł opadłem na 150 metrów ale wypuszczenie balastu powoli wyniosło mnie na powierzchnie przed zatonięciem uratowało mnie sporo szczęścia i to że misje wcześniej dałem oficerowi inżyniera przez co miałem pełną kreskę w przedziale inżynieryjnym. W czasie misji straciłem marynarza. Sądzę że to wszystko było spowodowane walnięciem w wrak idącego na dno statku zdarzyło mi się to pierwszy raz ale wyszedłem z tego obronną ręką. A nagroda mnie nie ominęła krzyż rycerski Niemiec z liśćmi dębu i złoty krzyż Niemiec wraz z innymi odznaczeniami i promocjami dla załogi.
Deusmax
Leutnant zur See
 
Tonaż: 134.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.06, 22:13
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Borman » 29.09.06, 10:18

cóz...kamikadze :shock:
Borman
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 58.000 BRT

Dołączył(a): 15.08.06, 21:48
Lokalizacja: Kraina Bongo Kongo

Postprzez dragonfly » 01.10.06, 18:43

dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań


Posty: 3 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron