1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Już można zamawiać!!

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 51 • Strona 1 z 31, 2, 3

Już można zamawiać!!

Postprzez PL_U-96 » 21.02.05, 22:31

Panowie DOWODCY jedyny wydawca na POLSKE gier UBI SOFT-u firma CENEGA ma juz w przedsprzedazy SH3 za jedyna 99 PLN wraz z przesylka a oto link: http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=1016
PL_U-96
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 93.000 BRT

Dołączył(a): 19.09.04, 18:11
Lokalizacja: Sosnowiec / 100lica

Postprzez tobruk » 21.02.05, 22:56

cena niegroźna, tyle tylko że chyba muszę do tego doliczyć nowy komputer :D
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jagdtiger » 11.03.05, 11:54

A czym będzie się różnić wersja DVD od CD ? Proszę tylko nie mówić, że nośnikiem :)
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jatzoo » 11.03.05, 11:57

Tak.. z tego co donoszą 'spece' Cenegi - będzie to jedynie różnica nośnika - podobno Polska i Szwecja to jedyne kraje w Europie, gdzie będzie wydanie CD, bo DVD to u nas niezbyt dostatek podobnoż :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Grom » 11.03.05, 12:21

Jatzoo napisał(a):Tak.. z tego co donoszą 'spece' Cenegi - będzie to jedynie różnica nośnika - podobno Polska i Szwecja to jedyne kraje w Europie, gdzie będzie wydanie CD, bo DVD to u nas niezbyt dostatek podobnoż :-)

Momencik Jatzoo. Czy tak mi się wydawało czy tylko USA miało być na DVD, a reszta świata na CD ?
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jagdtiger » 11.03.05, 12:35

To ja nierozumiem. Po co robić grę na nośniku mniej popularnym? Zwykłe CD odpali się wszędzie i na odtwarzaczu CD i na odtwarzaczu DVD. Natomiast nośnik DVD tylko w odtwarzaczu DVD. Po co więc wydawać grę na nośniku, który może obsłużyć mniej urządzeń? Ja widzę w tym sens tylko wtedy, gdy na płycie ma być bardzo dużo danych. Np oprócz samej gry jeszcze jakieś dodatki jak np wywiady, filmiki itp...Ale skoro obie wersje niczym mają się nie różnić to ja tego za cholere nie zrozumiem.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Grom » 11.03.05, 12:41

Jagdtiger napisał(a):To ja nierozumiem. Po co robić grę na nośniku mniej popularnym? Zwykłe CD odpali się wszędzie i na odtwarzaczu CD i na odtwarzaczu DVD. Natomiast nośnik DVD tylko w odtwarzaczu DVD. Po co więc wydawać grę na nośniku, który może obsłużyć mniej urządzeń? Ja widzę w tym sens tylko wtedy, gdy na płycie ma być bardzo dużo danych. Np oprócz samej gry jeszcze jakieś dodatki jak np wywiady, filmiki itp...Ale skoro obie wersje niczym mają się nie różnić to ja tego za cholere nie zrozumiem.

Jagd. Nie odnoś popularności napędu DVD w skali świata do warunków w Polsce. Bo niestety ale już nikt nie kupuje napędów CD od dawna, nawet CD-RW zaczyna powolutku przechodzić do lamusa. Płyta DVD daje możliowść upakowania większej ilości danych od płyty CD. Dlaczego akurat taka polityka Ubisoftu trudno powiedzieć. Niech już w końcu ten symulator wyjdzie, a czy na CD czy na DVD ja nie odpuszczę.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jatzoo » 11.03.05, 12:54

Grom - w sprawie podziału na DVD\CD wszystko zmienia się z dnia na dzień - ale pewnie 'reszta świata' się wkurzyła że mają być obsłużeni na CD i pewnie zaprotestowała :-) Ale tak na poważnie - to sam już nie wiem - co innego piszą na Forach Ubi, co innego mówi Cenega (wydawca na PL)...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jagdtiger » 11.03.05, 14:53

Ktoś mi powie czy mój GF3 Ti500 obsługuje Vertex & Pixel Shaders 1.1 ?
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Korvettenkapitan » 11.03.05, 22:49

Cena wydaje się niezbyt "zabójcza" - mimo to wolę poczekać na opinie...

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Jagdtiger » 12.03.05, 14:38

A oglądaliście trailera o użyciu działa pokładowego? Ukazał się bardzo niedawno tuż po trailerze o działach plot. Jest tam pokazane jak się obsługuje "menagera załogi". Do obsługi tego działa trzeba przydzielić kilku ludzi, którzy odpoczywali na kajutach. Przypuszczam że każdy członek załogi będzie miał jakieś umiejętności i różnić się będą między sobą w celowaniu. Jak przydzielimy jakiegoś kompletnego laika w obsłudze działa to będzie bardziej pudłował od kogoś kto ma to w jednym palcu. Można też oczywiście obsługiwać działo własnoręcznie. Wspomnę jeszcze, że można rozkazać celowania z działa w określone miejsce statku. Niedługo wypiszę w tym temacie co wyczytałem na stronie tej gry, co autorzy mają zamiar w niej umieścić. Może jest jeszcze ktoś kto się do tego nie doczytał. Coraz więcej wskazuje na to, że będzie to gra przełomowa i że tym razem się nie zawiodę...
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jagdtiger » 12.03.05, 14:59

Obrazek
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jagdtiger » 12.03.05, 17:48

To co doczytałem na stronie twórców gry i co według nich będzie w nowej odsłonie Silent Huntera 3> Mogłem coś przekręcić i źle przetłumaczyć (pomocny okazał się Musashi) więc proszę mnie za to nie linczować:
- najważniejsze to dynamiczna kampania
- konwoje będą pływać po trasach odpowiadających faktom historycznym
- istotną sprawą w dynamicznej kampani będzie współpraca między U-Bootami. Krótko mówiąc - będą wilcze stada
- mają być uwzględnione niemieckie uzbrojone statki handlowe, tak zwane pancerniki kieszonkowe, które tak jak U-Booty miały za zadanie zwalczać flotę handlową Aliantów
- będzie można natknąć się na bitwę morską
- w grze będzie historyczna baza nazw statków i okrętów odpowiadająca faktycznym rodzajom i typom sił nawodnych
- statki będą nadawały (o ile zdążą) sygnał SOS, w którym będą podawać swoją nazwę
- przed wyruszeniem w patrol okręt będzie zaopatrzony w standardowy zestaw torped, będzie można to jednak modyfikować i zabierać na pokład takie torpedy jakie nam odpowiadają
- mają być uwzględnione ciche silniki w typie XXI
- wnętrza okrętów będą charakterystyczne dla danego typu
- okręty będą posiadały różne rodzaje peryskopów (obserwacyjne, bojowe)
- w grze będzie około 70 różnych typów okrętów i statków oraz około 20 różnych typów samolotów, będą oczywiście też statki i okręty neutralne
- w czasie pobytu w porcie będzie można rekrutować dodatkową załogę, ewentualnie będzie można uzupełnić stan załogi, która ucierpiała w czasie patrolu
- będą możliwe kolizje sojuszniczych statków i okrętów
- niestety nie będzie rozbitków po zatopionych statkach
- z biegiem czasu będzie można montować na własnym okręcie nowe urządzenia i broń. Oczywiście będzie też możliwa zamiana na nowy model
- załoga będzie się męczyć na stanowiskach bojowych, aby uzupełnili siły trzeba będzie odesłać ich na koje i na ich miejsce dać tych co już zdążyli odpocząć. Uwzględnione są również morale, na które będzie miała wpływ jakość naszego dowodzenia. Wyjątkowo zasłużonych będzie można odznaczać medalami
- będzie można jako kapitan poruszać się po okręcie w widoku 3D, gdzie będzie widać nawet odznaczenia poszczególnych członków załogi. Odwiedzić będzie można np sekcję silnikową albo torpedową
- długość napraw w porcie będzie zależna od stopnia uszkodzenia okrętu. Jak U-Boot dość mocno oberwie to będzie się mogło to wiązać z kilkumiesięcznym pobytem w suchym doku
- na jednym z trailerów widać jak okręt obrywa jedną torpedą i natychmiast tonie. Odpowiada to najniższemu stopniowi trudności. W przypadku ustawień realistycznych statki będą często tonęły bardzo długo a czasami po oberwaniu np w pomieszczenie z amunicją zatoną natychmiast przełamując się na pół
- w grze dodana będzie amunicja smugowa
- dostępne będą też mniejsze jednostki jak kutry torpedowe, trawlery i kutry rybackie
- w czasie np wybuchów bomb głebionowych będzie można dać całą naprzód bez obawy wykrycia
- dostępne będą "mleczne krowy" jednak niestety nie będzie można wcielić się w ich kapitana. Może w jakimś dodatku? :)
- twórcy zapowiadają dodanie większej ilości modeli statków i okrętów w dodatkach, które wyjdą później (o ile SH3 odniesie sukces)
- AI odpowiedzialne za sterowanie statkami ma być lepsze niż w poprzednich częsciach. Teraz mało prawdopodobny będzie powrót z patrolu o ile będziemy wdawać się w pojedynki artyleryjskie z okrętami, uważać też trzeba na uzbrojone statki handlowe
- w niszczeniu konwojów będą też pomocne siły lotnicze
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Korvettenkapitan » 13.03.05, 17:39

Witam.

Jagdtiger napisał(a):mają być uwzględnione niemieckie uzbrojone statki handlowe, tak zwane pancerniki kieszonkowe


Nie chcę się czepiać (a tym bardziej linczować :D ), ale to były krążowniki pomocnicze. Poza tym, w opisie chyba nie ma niczego do czego można się przyczepić.
Jeśli to nie jest mój sen, to gra zapowiada się apetycznie...

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Jagdtiger » 13.03.05, 20:47

Mój błąd...a co do zapowiedzi twórców i z tego co widziałem na trailerach i screenach to może to być w końcu najlepszy symulator okrętu podwodnego jaki do tej pory wyszedł.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Korvettenkapitan » 14.03.05, 20:28

Witam.

Jagdtiger ---> nic nie szkodzi, przecież każdemu się błąd może zdarzyć :)

Oby SHIII spełnił te lata oczekiwań po SHII. Grafika jest magiczna, oby realizm też był, a wszystkie znaki mówią, że będzie i to.

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Jatzoo » 14.03.05, 22:13

Cenega oglosiła oficjalną Polską premierę, która nastąpi...... na przełomie kwietnia/maja :-(
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jagdtiger » 15.03.05, 07:09

A gdzie znalazłeś tą informację? Przekopałem całą stronę Cenegi i znalazłem tylko datę premiery - 2005. Nic nie napisali o miesiącu. Jest też tylko informacja, że rozpoczęła się lokalizacja gry.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jatzoo » 15.03.05, 09:18

hehe.... bo ta informacja pochodzi od jednego z pracowników Cenegi - na stronie firmy jej nie znajdziesz :-)

"Dostalem zezwolenie na podanie informacji, ze Silent Hunter 3 PL prawdopodobnie bedzie wydany ma przelomie kwietnia i maja. Oczywiscie sa to bardzo ogolnikowe i nie najmilsze informacje, ale zauwazcie, ze NAPRAWDE (wiem to bo osobiscie maczam w tym palce :) nacisk polozony jest i bedzie na jakosc tlumaczenia - nie bedziemy sie wiec na sile spieszyc, raczej wole by wszystko bylo dokladnie sprawdzone, a przedluzone o te kilka dni. No i niestety jest jeszcze jeden 'przedluzac' - wersja zrobiona przez nas musi isc do akceptacji do Ubi i dopiero wtedy wraca do nas :((( - i to moze nam najwiecej przesunac termin."

Szukaj nas na forum GOL'a :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jagdtiger » 15.03.05, 12:19

znalazłem :)
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez drajwer » 15.03.05, 16:41

Jagdtiger napisał(a):Ktoś mi powie czy mój GF3 Ti500 obsługuje Vertex & Pixel Shaders 1.1 ?


Masz farta, o ile wiem to były pierwsze modele kart z tą wersją Pixel Shadera :lol:
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Jagdtiger » 15.03.05, 22:32

A akcie desperacji już zdążyłem karte zmienić na radka 9800 :)
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jatzoo » 16.03.05, 09:55

Dziś 16.03.2005, a więc jesteśmy w 'połowie' światowej premiery (15-USA, 16-Canada, 17/18-UK/Reszta świata) - zatem czas na małe podsumowanie...

Niestety nie jest dobrze... żeby nie powiedzieć tragicznie, a wielu z tych co zamówili grę w pre-orderze przeżywa prawdziwą traumę z powodu tego, co robią niektóre (choć pewnie z każdą godziną okaże się że już wszystkie) sklepy www przesuwając terminy dostarczenia gry, a w kilku przypadkach nawet cofają status zamówienia z 'wysłana' na 'pakowanie'.

Do tego dochodzi sytuacja, że są 'wybrańcy' którzy otrzymali już grę (pre-order) - a Ci sami co zamówili z tego samego źródła w tym samym czasie nadal czekają :-\

Mało tego.. całą traumę pogłębia fakt, że gra jest już dostępna np. w zwykłej sprzedaży na terenie Niemiec (chociaż w USA gdzie można ją zakupić od wczoraj znalezienie jej na półce sklepowej graniczy z cudem) - i 'pre-order' który ktoś zamówił już w styczniu i czeka tyle tygodni, okazał się jednym wielkim niepowodzeniem... i ściemą :-(

Dodatkowo okazuje się, że powtórzy się zapewne sytuacja z SH2 - razem z grą może się ukazać już pierwszy patch łatający co po niektóre bugi gry (a do poprawy jest niestety dość wiele - choć w większości sa to drobne sprawy).

Ogólnie mówiąc... wygląda jakby nad premierą SH3 (i samą grą) zaległo jakieś fatum....


..co niektórzy twierdzą, że przyłożył do tego rękę niejaki zapomniany przez większość - Janus :-D
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jagdtiger » 16.03.05, 11:44

eee...nie ma co panikować. Nie ma na razie wilczych stad i mlecznych krów. Ale na to można mieć nadzieje w dodatkach. Natomiast ze stabilnością samej gry nie ma problemów.

Natomiast z tą przedsprzedażą to faktycznie kaszana. Chyba nie spodziewali się, że tyle ludzi to kupi i wytłoczyli za mało kopii. Mam nadzieję że w polskich sklepach pojawi się w dniu premiery...
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez drajwer » 16.03.05, 12:13

Ja nie mam zamiaru czekać do połowy kwietnia czy nawet maja. Zamówiłem już swój egzemplarz u Pana Osiołka :wink: . Mam nadzieję najdalej w weekend już wypłynąć na szerokie wody. :P
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Następna strona

Posty: 51 • Strona 1 z 31, 2, 3

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron