1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Jaka konfiguracja kompa

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 4 • Strona 1 z 1

Jaka konfiguracja kompa

Postprzez Mave » 01.01.10, 14:20

Moj komp Atlhon64 3000+, 512RAM, ATi Radeon 9200 256MB (128bit) i SH3 chodzil mi plynnie i nigdy sie nie zacinał..az gdy zainstalowalem sobie GWX 3.0. Zdaje mi sie ze problem tkwi w pamieci RAM (za malo) :P Bo czasami komp mi sie zamulal strasznie gdy ladowala mi sie jakas misja w GWX'ie. Zwięjszylem pamiec wirtualną i powiedzmy ze jest git:) Misje sie ładują po 5 minut ale dziala...czasami w trakcie gry cos tam sie dlugo laduje ...czyli generlanie problem tkwi w Pamieci RAM? Karta grafiki mi wystarczy taka jaka jest? pzdr:)
Mave
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 13.000 BRT

Dołączył(a): 20.12.08, 12:45

Re: Jaka konfiguracja kompa

Postprzez pw524 » 01.01.10, 16:13

Kolego RAM + grafika.
Ja mam troszkę lepsze parametry a mimo to na GWX + mod 20km Atmosphere delikatnie klatkuje. Grałem kiedyś na identycznej karcie jak twoja i niby było dobrze ale troszkę jednak brak płynności a jeszcze jak zainstalujesz jakiś mod graficzny to strasznie klatkuje, karta nie wyrabia.
Te parametry spokojnie wystarczyły by na gołe SH ale GWX znacznie podnosi wymagania sprzętowe.
Podsumowując da sie grać na sprzęcie jaki masz ale żeby było naprawdę dobrze to przydała by się mała modernizacja, zwłaszcza ze niedługo SH V.
Aha ładowania gry nie przeskoczysz zawsze się długo ładuje.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka konfiguracja kompa

Postprzez GMac » 04.01.10, 07:43

Karta Radeon 9200 128bit (są jeszcze wersje SE które są 64bit kompletnie do grania się nie nadają), której byłem posiadaczem, w GWX nie radzi sobie z obliczaniem płomieni i dymów oraz dużą ilością obiektów na raz. Tnie się więc przy dużych konwojach i w pobliżu płonących jednostek. Zminimalizować trzeba particles w menu oraz nie wgrywać modów poprawiających jakość płomieni i dymu, mod dodający przelewającą się woda po konstrukcji okrętu również odpada. 512RAM rzutuje na długość wczytywania, w trakcie rozgrywki nie powinno zbytnio utrudniać, no chyba że jesteśmy wewnątrz konwoju i wychylimy na chwilę peryskop by rozeznać się w sytuacji, co oznacza gwałtowne wczytanie tekstur wszystkich obiektów. Co do RAMu jaki posiada komputer, dla GWX'a im więcej tym lepiej.
Ostatnio edytowano 06.01.10, 20:52 przez GMac, łącznie edytowano 2 razy
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Re: Jaka konfiguracja kompa

Postprzez RPRT07 » 06.01.10, 17:04

Ja mam 6GB 1066MHz, a mój drugi komp 1GB 266MHz i nie widzę zadnej różnicy. Za to zauważyłem znaczne poprawienie rozgrywki po podkręceniu procesora z 2,5GHz na 3,4GHz. Ta gra korzysta głównie z procesora przez co dałem kiedyś pytanie, czy jest mod umożliwający grze wykorzystanie potencjału 2 lub więcej rdzeni, Co do karty graficznej to wszystko zależy od rozdzielczości w jakiej grasz i od tych wszystkich modów, które dodają wizualne efekty. Ważne w karcie graficznej jest rodzaj pamięci i wysokość taktowania, szyna bitowa i pamięć karty nie gra tu żadnej większe roli (no chyba, że masz 32MB lub 64MB, ale to nie te czasy już)
RPRT07
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 32.000 BRT

Dołączył(a): 29.12.09, 23:54
Lokalizacja: Poznań


Posty: 4 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron