1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Dwie instalacje SH3 na jednym kompie.

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 11 • Strona 1 z 1

Dwie instalacje SH3 na jednym kompie.

Postprzez szymek » 20.04.06, 22:06

Witam serdecznie wszystkich Asów broni podwodnej!
Jestem na tym forum nowy, chociaż czytam je od wielu miesięcy.
:shock:
W SH3 gram od dawna, ostatnio z modem GW i kilkoma innymi mniejszymi.
Pozwoliłem sobie założyć nowy temat , gdyż nigdzie na forum nie
znalazłem odpowiedzi na pytanie jak w temacie.
Chciałbym pograć na multi, a tam musi być czysta instalacja + 1.4b.
Z własnej gry singlowej z modami graficznymi i skinami też nie chciałbym
rezygnować. Boję się, że jak zainstaluję na nowym koncie to stracę
długo wypracowywaną grę.
Proszę o podpowiedzi, sugestie.... itp.

pozdro.
szymek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 18.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 21:33
Lokalizacja: Gostyn Wlkp.

Postprzez majama » 20.04.06, 22:51

ja mam dwie instalacje, prosta sprawa:
1. zmieniasz nazwe tego folderu gdzie masz juz swoje SH3 np na "SilentHunterIIIsolo"
2. Dokonujesz ponownej instalacji gry w tym samym katalugu jak bylo wcześniej
3. Mozesz teraz grac w multi bo masz czysta gre (ewentualne dodatki graficzne i muzyczne uwazam ze nie szkodza)
4. Jak chcesz sobie pograc w swoje zmodowane kampanie, to zmieniasz katalog gry "SilenHunterIII" na np. "SilenHunterIIImulti" a wcześniej zmieniony folder pierwszej instalacji "SilentHunterIIIsolo" zamieniasz z powrotem na normalne "SilentHunterIII"
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez szymek » 21.04.06, 07:34

Serdeczne dzięki "Majama" , balem się żę w rejestrach XP coś się
skaszani, ale jak ty tak masz no to chyba wszystko będzie dobrze.
Zauważ tylko , że w Moje Dokumenty będę miał jeden katalog SH3
odpowiedzialny za dwie gry ( z różnymi sejwami ) czy tak może być?
Chciałbym też wiedzieć jak to jest z pauzą na multi. Co się stanie
jak na wcisnę "pauzę" i odejdę na chwilę od gry ( np. z przyczyn
fizjologicznych he he ....)

pozdro.
szymek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 18.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 21:33
Lokalizacja: Gostyn Wlkp.

Postprzez majama » 21.04.06, 15:04

Ja nie używam savów w tej drugiej instalacji, bo w multi nie ma savów jesli jednak na obu chcesz grac misje samotne to raczej zapamietak która postać jest z jakiej instalacji bo ci gra pobładzi i jeszcze mozesz stracic pliki kampanii.
A pauza to tez zaden problem, bo nie ma pauzy w grze multiplayer. Czuj sie jak na prawdziwym okrecie, tam tez nikt nie robil zawieszenia broni gdy mu sie kupy zachciało.
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez amigo » 21.04.06, 22:37

Witaj po prostu po zainstalowaniu sH III- goły + path 1,4, całość kopiujesz do innego folderu, wóczas mozesz odpalić albi czystego, albo z modami, ja tak stosuje i jest OK
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez majama » 18.05.06, 09:50

Jeśli uzywacie SH3commandera to trzeba uważac zeby nam nie narobił zmian w tej instalacji co nie trzeba (czyli tej do multi). Ja to rozwiązałem tak że wrzuciłem całego SH3Commandera do katalogu SilentHunter3 z ta instalacja do grania kampanii (zmodowaną) i teraz poprostu jesli nie podmienie folderow tak jak trzeba to mi skrót do SH3Commander.exe nie dziala.
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez The Edge » 20.05.06, 12:48

majama napisał(a):...zmieniasz katalog gry "SilentHunterIII" na np. "SilenHunterIIImulti"...
Kiedyś tak zrobiłem - a mimo wszystko nie pozwolił mi zainstalować II wersji... :(
To było na zasadzie:
1) zmiana nazwy całego katalogu;
2) płyta w napędzie - automat uruchamia Setup. I wówczas okazuje się, że komp nie ma zamiaru pozwolić nam się "zaśmiecać" i że jakim prawem chcemu instalować SH3, skoro komp czuje, że SH3 już jest zainstalowany.... :? Mimo zmiany nazwy.. No chyba, że zmieniłem nazwe katalogu SH3 w "Moich dokumentach", gdzie są dane moich karier... Ale to mogło być tylko na zasadzie pomyłki - więc sprawdzę dziś raz jeszcze.
3) Wkładając płytę - wg kompa: chciałem wprowadzać zmiany w już zainstalowanej wersji; więc takie opcje wywalił na ekran... Opcja "zainstaluj" w ogóle nie była na płycie dostępna, nawet poprzez Eksplorację i poszukiwania plików w stylu Install we wszystkich katalogach, dostepnych na płycie...
Pewnie wystarczyło coś małego zmienić jeszcze; np. Opróżnić Kosz albo pogłaskać go po dysku :D - ale się "wykruszyłem" po kilku próbach - więc będę wdzięczny za "parę słów do mikrofonu" :D
Pozdro :)
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez FarszU » 20.05.06, 16:13

Gdy zmieniasz nazwe katalogu z SH3 na "jakiś tam inny" to poprostu odpalasz setup z plyty z Silentem i dajesz repair/napraw ( czy jakos tak ) ... I on wtedy tworzy na nowo katalog z poprzednia nazwa Silent Hunter i tam pakuje pliki ( tzn. instaluje ), nadal myśląc że podmienia stare pliki. :) W ten sposób można łatwo stworzyć kilka instalacji SH3. Natomiast sejwy w moich dokumen tach wciąż mają taka sama nazwe dla każdej instalacji. Dlatego przeżucając się między instalacjami najlepiej robic kopie bezpieczeństwa tych sejwó co by sie coś nie pokiełbasiło.
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez The Edge » 20.05.06, 17:11

FarszU napisał(a):repair/napraw
Samo sedno - teg chciał gnój jeden :D Dobra, zreperujemy, danke schon ;)
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez majama » 21.05.06, 11:38

Ja nie przerzucałem nigdzie tego folderu z moich dokumentow, ale pamietam aby kampanie grac zawsze na jednej instalacji a multi na drugiej
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez majama » 31.10.06, 20:34

moge tylko dodac że w instalacji do grania w multiplayer nie używam sewów bo w multiplayerze nie ma ich poprostu :)

A po reinstalacji windowsa mam juz gotowa swoja gre ze swoimi starymi modami
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin


Posty: 11 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości