1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Coś mi trzeszczy w SH III

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 14 • Strona 1 z 1

Coś mi trzeszczy w SH III

Postprzez Spider » 15.05.06, 09:53

Witam
Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników tego forum.
Otóż mam dziwny problem w SHIII, a mianowicie gdy trafie np w tankowiec i ten wybuchnie to albo gra mi resetuje kompa albo dziala ale baaaarozo wooolno i z głośników strasznie trzeszczy. Tak się dzieje też np gdy wybuchnie blisko mojego uboota kilka bomb. jakby tego malo to gdy wychodze z gry to też reset kompa murowany.
Mam SHIII + 1.4 łatka, bez modów, giere przeinastalowałem już 2 razy i ciągle to samo. Co dziwne miesiąc temu chodziło dobrze.
mój komp to Win XP, Celeron 2GHz, 512 MB ram i raderon 9550 , aha Windowsa też przeistalowałem

Praktycznie uniemożliwia to gre przy ataku na konwój, na 99 % przypadków gdy w cos trafie to reset kompa.

Bedę wdzięczny za każdą pomoc
Pozdrawiam
Spider
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 22.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 20:38
Lokalizacja: Biszcza

Re: Coś mi trzeszczy w SH III

Postprzez The Edge » 15.05.06, 10:13

Spider napisał(a):...na 99 % przypadków gdy w cos trafie to reset kompa.
Na pewno nie karta graficzna, nie pamięć, nie procesor...
DirectX 9c? Instalowałeś z płyty?
A jeżeli tak - to włącz DXDIAG i sprawdź przyspieszenia sprzętowe dla grafiki i muzyki też... Strzelam (mam lekiego świra na punkcie jakości dźwięku), że: jeżeli karta dźwiękowa nie obejmuje DirectX 9 - to w momencie wybuchu w eter chcą wyjść instrumenty, których Twoja karta muzyczna może "nie znieść"... Mówię też na przykładzie opcji kompresji czasu "Sound 3D" w Commandzerze, której celu nie kumam - a może już kumam...:)
Sama instalacja DirectX 9 też może nic nie dać, jeżeli Twoja karta muzyczna jest stara - takie mają najczęściej możliwość obsługi DirectX na poziomie 6.0 najwyżej - np. Soundblaster AWE 64, Diamond Viper V770 (rok prod. 98).
Śmiem nawet twierdzić, że pewien system operacyjny jest na tyle wredny, że wywołuje konflikty "muzyczne" tylko dlatego, że sterownik karty muz. nie ma certyfikatu, podpisanego przez laboratoria.... :roll:
A więcej pomysłów będą mieli Eksperci ;)
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś mi trzeszczy w SH III

Postprzez The Edge » 15.05.06, 10:16

Spider napisał(a):Co dziwne miesiąc temu chodziło dobrze.
Jeżeli tak - to przypomnij sobie, czy w tym czasie nie instalowałeś jakichś programów do palenia płyt, Media Playerów, Divixów i innych "urządzeń", mieszających w sterownikach dźwieku zazwyczaj skutecznie ;)
Zainstaluj ponownie kartę muzyczną - taki jest mój odkrywczy pomysł :D
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Myszkin » 15.05.06, 10:56

Trochę offtop: The Edge - nie dubluj tak swoich postów :) . Jeśli chcesz kogoś po raz n-ty zacytować w swoim poście, to musisz ręcznie wpisać [quote=tu w cudzysłowiu wpisujesz nick cytowanej przez Ciebie osoby]tu wklejasz cytowany tekst[/quote]

Simpli?

Pozdrawiam,
I Esteta tego Forum.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez The Edge » 15.05.06, 11:17

Myszkin napisał(a):Simpli?
.... :roll: ....:D;) Quote/quote kumam - problem w tym, że nie pamiętam o tym, gdy chcę dorzucić coś do tego, co już powiedziałem - a że nie mogę kasować swoich wypocin....;)
....słuchaj... nie chciałbys dla odmiany popływać jakimś destroyerem, lotniskowcem.... :twisted:
pzdr, co złego to ja ;)
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Myszkin » 15.05.06, 11:20

The Edge napisał(a):problem w tym, że nie pamiętam o tym, gdy chcę dorzucić coś do tego, co już powiedziałem - a że nie mogę kasować swoich wypocin....;)


Ale możesz kliknąć "zmień" - wtedy możesz edytować napisanego przez siebie posta. :)
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez dragonfly » 15.05.06, 11:25

Miałem dokładnie to samo. Pewnie masz płytę główną ASRocka'a K7S8X. Musisz zainstalować nowe sterowniki do zintegrowanej z płytą karty dźwiękowej - SiS 7012. Tak radził mi Uapa i pomogło.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Spider » 15.05.06, 17:19

zainstalowałem nowe sterowniki i mój uboot śmiga jak motorówka :)
duże piwo dla Ciebie Dragonfly
Spider
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 22.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 20:38
Lokalizacja: Biszcza

Postprzez FarszU » 23.05.06, 20:53

Hmm no to i ja się przyłacze :) Mi niestety też SH III trzeszczy ( i to bardzo ! :/) Otóż problem polega na tym, że tuż po formacie dysku wgrałem sterowniki i inne tego typu shity i zainstalowałem SH 3. I teraz... opalam podwodniaka i co?... Słysze w tle jak gra logo ubisoftu tralalala ale nie widze nic na ekranie ( black screen ) ... no ale nic jade dalej tralalala muzyczka gra a tu nagle ... CRASH! Czarny ekran dalej, muzyczka przestała grać (ZonK :D) i komp nie reaguje na żadne polecenia ( ctrl + tab, ctrl +alt + delete ). Pozostaje mi tylko reset. Czasami komp sam wyciąga tak inteligentne wnioski o resecie i sam sie restartuje :O. Ma ktoś jakąś rade ?
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez The Edge » 24.05.06, 13:58

FarszU napisał(a):tuż po formacie dysku
A to był format C: rzeczywiœcie, czy cofałeœ się do Win? W przypadku "trzeszczenia wizualnego" - trzeba wywalić wszystkie programy, korzystajšce z grafiki...;) ...czyli WSZYSTKIE poza Win :D Trzeba odinstalować również kartę graficznš i muzycznš - to musi byc czysty Win, jakbyœ dopiero kompa kupił. Kartę graficznš trzeba zainstalować od nowa, bez nakładki.
FarszU napisał(a):wgrałem sterowniki i inne tego typu shity i zainstalowałem SH 3.
A odinstalowałeœ GO wczeœniej? ;) ....a opowiesz mi dokładnie o tym, JAKIE wgrywałeœ sterowniki? ;) Jakich programów? Lub inaczej: skoro Win był czysty, to:
a) sterowniki Win z płyty systemowej, instalacja całej grupy Multimedia z dysku startowego;
b) instalacja karty graficznej, póŸniej muzycznej;
c) instalacja sterownika monitora - z płyty producenta monitora, nie z nieprofesjonalnych sterowników Win - bo ten zazwyczaj twierdzi, że nie widzi innych sterowników, prócz swoich - œliczny, monopolistyczny KIT. I nie słuchaj Win - że "zainstalowany sterownik jest najlepszy, jaki znalazł". KIT nr 2. Sam mu wskaż drogę do płyty w stacji i wskaż konkretny plik sterownika - bo sam ma z tym problemy, serio.
d) zaraz po pkt 3 - dopiero teraz ustaw właœciwoœci Ekranu: truecolor 32 bity i rozdzielczoœć, jaka Cię interesuje. Jeżeli w tym oknie tkwi (karta przykładowa): Monitor Plug and Play na NVidia Riva TNT2 - tzn. że sterownik Win wcišż psuje zabawę. To musi być monitor Twój, a nie Plug and Play szmaciarski Win. Jeœli masz np. Samsunga - musi być: Samsung XXX na NVidia Riva TNT2. Wtedy wiesz, że oba sterowniki (monitor, karta) sš na miejscu.
e) dalej ustawienia Ekranu: Zaawansowane. Zakładka Karta. Jak brzmi wartoœć w "Rozmiar pamięci"? ;) SH3 mówi, że 128Mb powinno być najmniej ;)
f) Zakładka Monitor: jaka jest Częstotliwoœć odœwieżania? Zagladnij do instrukcji monitora, jaka jest domyœlna dla monitora i takš ustaw. Jeżeli nie możesz tego ustalić: ustaw domyœlna dla karty. Jeżeli nie możesz: ustaw najwyższš możliwš.
g) Zakładka Zarzadzanie kolorami: domyœlny profil monitora jest? Jeżeli nie - kliknij "Dodaj" i szukaj domyœlnego profilu kolorów na płycie producenta monitora, nigdy w Win. Jeżeli nie masz płyty - szukaj w katalogu Karty Graficznej - powinno ich tam być co najmniej kilka (choc niekoniecznie konkretnie dla Twojego monitora);
h) jeżeli w tych ustawieniach Ekran posiadasz również Ustawienia DirectX - kliknij tam "Domyœlnie", nie włšczaj żadnych dodatkowych opcji;
i) Masz instalatora DirectX 9.0c? ;)
j) Włšcz Panel sterowania, System, Menadżer urzadzeń - czy karta graficzna i monitor sš zainstalowane poprawnie? Jeœli tak - wejdŸ na jedno i drugie i zobacz, czy ich sterowniki sš włšczone i funkcjonujš prawidłowo;
k) Włšcz Informacje O Systemie: Składniki: Urzšdzenia powodujace problemy: jest powód? Jeœli nie:
l) DXDIAG, zakładka grafiki: DX 3D, DX DRAW, Teksturowanie AGP: przyspieszenie sprzętowe włšczone? Jeżeli nie - włšcz. Jeżeli nie możesz - chyba nic z tego nie będzie, za słaby sprzęt;
ł) Jeżeli sš włšczone wszystkie 3 = zrób Test Direct Draw i Direct 3D - do końca. Jeżeli sprzęt przejdzie najwyższe próby - to masz pewnoœć, że to nie wina systemu, karty graficznej ani monitora = a to podstawa ;)
m) Na którym dysku zainstalujesz teraz Silenta? To tego dysku włšcz Właœciwoœci: w Zaawansowanych ustaw pamięć virtualnš w pozycji "Niech system Win zarzšdza"; kliknij też opcję "Programy";
n) Włóż płytę SH3 - wpierw zainstaluj DX 9.0 (tak, drugi raz :D;) ), póŸniej Łódkę. Jeżeli odpalisz Silenta po tym = wina leżała w innych programach, których (wg tej całej scenki) jeszcze NIE zainstalowałeœ ;)
m) Jeżeli zainstalowałeœ SH3 - i wcišż jest to samo, to:
- masz starego CDROMa, który oczekuje "dawki mocy" potrzebnej do odczytu - ze strony DOSa... A takiej już nie dostanie w dzisiejszych czasach ;) - screen "bufor DMA" w wątku "Pytania laika". Instalacja SH3 a odpalenie - to nie to samo. Do instalacji wystarczy czšstka pamięci, przy odpalaniu SH3 cały RAM przez chwilę pochłania zespół: "napęd CD/DVD + pliki SH3 w kompie".. Zmień napęd na DVD (kup ;) );
- w Panelu sterownia, System, Menedżer Urzšdzeń, Kontrolery dŸwięku, video i gier = Kodery/dekodery video. Musisz sprawdzić każdy - czy jest włšczony i funkcjonuje prawidłowo;
- w grupie programów Ubisoft (jesli tak zainstalowałeœ) - znajdŸ "Ustawienia" (czy jakoœ tak) w Silent Hunter III i zobacz, gdzie masz "braki sprzętowe"...
Nic więcej :D na tę chwilę nie mogę Ci doradzić... chyba, że coœ się urodzi (albo zmieni na lepsze) w trakcie kolejnej próby zainstalowania wszystkiego od nowa ;)
Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 01.06.06, 09:01 przez The Edge, łącznie edytowano 5 razy
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez FarszU » 24.05.06, 14:28

No więc po formacie powiem Ci co DOKŁADNIE zrobiłem.
1) Install Windows
2) Install Antyvirus
3) Install sterowniki do kart. graficznej (oczywiście najnowsze stery od nVidii ), muzycznej, monitorka, directX 9.0C
4) Download & Install Windows Media 10
5) Install Silent HUnter III
6) ... CRASH ...

Poza tym poustawiałem wszystkie rozdzielczosci, odswiezanie ekranu iTePe praktycznie dokładnie tak jak było przed formatem

Braków sprzętowh nie mam... Jedyny krzyżyk jaki sie pojawia to przy zalecanych ( nie minimalnych ) wymaganiach procka... Reszta cacy
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez FarszU » 24.05.06, 17:19

No i sam znalazłem odpowiedź na dręczące mnie pytanie :D... Wystarczyło zainstalować Service Packa 2 i wszystko śmiga ;).
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez dragonfly » 24.05.06, 20:00

Hehehe. Ja windy bez SP2 nawet nie ruszam.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez The Edge » 25.05.06, 08:11

FarszU napisał(a):No i sam znalazłem odpowiedź na dręczące mnie pytanie :D... Wystarczyło zainstalować Service Packa 2 i wszystko śmiga ;).
8)
:wink:
.....ale żeby nudno nie było - obu Wam rzucę rękawicę, bom bez walki oddawać pola nieprzywyknięty :mrgreen: ;)
Wszystko śmiga dopiero w momencie, gdy pomożemy działać systemowi? Z założenia: system powinien bez problemów zarządzać całym zestawem - a jesli potrzebuje do tego narzędzi, nie będących standardem oprogramowania: to coś tu jest nie tak... ;) W mojej "scence" nie ma żadnych pozycji pod tytułem: Vision Power Turbo Injection ver. 2.18 for Win... ;):D
.........a w jakich zaletach tkwi moc uzdrawiająca Service Pack'a? ;)
Pozdro :)
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław


Posty: 14 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości