1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

4 pytania

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 9 • Strona 1 z 1

4 pytania

Postprzez walczi » 13.09.06, 16:13

Witam, niedawno rozpoczalem kariere i jest pare niejasnosci o ktore chcialbym sie was zapytac :roll:
1. Zdarzylo mi sie juz trzeci raz ze statek nie mial wywieszonej flagi (gram na 85% realizmu i mam wlaczony widok 3d wiec napewno mi sie nie przewidzialo :) ) czy to normalne? czy jakis babol?
2. Jestem w trakcie pierwszego patrolu (koncowka) zatopilem 5 statkow na 100% z flaga brytyjska a jak daje exit patrol to pisze mi ze zatopilem 5 neutralnych statkow :? Nie wiem jak bedzie jak rzeczywisice zakoncze patrol bo tylko sprawdzalem i dawalem continue patrol.
3. Czy to normalne ze podczas calego patrolu ktory trwal ponad dwa tygodnie nie bylo ani jednego dnia zebym mogl uzyc dzialek?
4. Gram na modach SH3 commander SH3Gen i najnowszy Rub i z tego co wiem w Rubie jest zawarty mod milk cow, tylko nigdzie na mapie nie widze zaznaczonych krowek:/
walczi
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 30.08.06, 22:50

Postprzez FarszU » 13.09.06, 16:18

1. Chyba raczej babol.
2. Mogło Ci sie tak tylko wydawać. Ja też często mam takie "zwidy" ;)... No ale po pierwszym punkcie nie moge niczego powiedzieć na 100 % :D.
3. Zdarza się :P
4. Krówki są dostępne tylko w odpowiednich przedziałach czasowych. W readme tego modu albo pod klawiszem "F1" powinny być pokazane daty występowania krówek.
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez wibwk » 13.09.06, 17:19

Możliwe że źle się zainstalował RUB, za flagi są odpowiedzialne pliki flag.dat i flags.dat, w RUB były zmienione w stosunku do oryginału, za rozpoznanie swój/obcy plik DefSide.cfg też zmieniony.
Co do pogody to zdarzyło mi się przez trzy tygodnie być w ciężkim sztormie, nic nowego.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez walczi » 13.09.06, 17:48

Dzieki za odpowiedzi :) jesli chodzi o flagi to mysle ze wibwk moze miec racje bo napewno mi sie nie wydawalo mam nawet screenshoty. Ale doplynalem do portu dalem exit patrol sprawdzilem po raz kolejny czy mi sie liniki nie pomylily, ale nie jak byk pisze 5 statkow nautralnych, daje dalej "dock in the port" i ponad 1000 punktow renomy dostalem a za neutralnego z tego co wyczytalem na forum sa ujemne punkty renomy... Chyba jakis kolejny babol :?

I jeszcze jedno pytanie, otoz gra czasami mi sie albo zacina, albo wywala mnie do windowsa i gra sie wylacza i zdarza sie tez reset kompa podczas grania :? Wkurza mnie to troche bo gra mi sie wlacza jakies 10 min :?
walczi
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 30.08.06, 22:50

Postprzez wibwk » 13.09.06, 22:06

walczi napisał(a):Dzieki za odpowiedzi :) I jeszcze jedno pytanie, otoz gra czasami mi sie albo zacina, albo wywala mnie do windowsa i gra sie wylacza i zdarza sie tez reset kompa podczas grania :? Wkurza mnie to troche bo gra mi sie wlacza jakies 10 min :?

Może w plikach Roster masz wpisane jednostki które nie występują w katalogu Sea lub Air bo nie podejrzewam że Land również (chociaż i tam mogą być różnice), wtedy gdy kampania chce wprowadzić jednostkę do gry to się wykrzacza, jest tak też możliwe jeśli wprowadza jednostkę która jest rocznikowo niedostępna, błedy w plikach kampani lub zła instalacja moda.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez Deusmax » 13.09.06, 22:22

Ja mam czasem problemy z zapisanymi grami wszystko idzie ok do czasu gdy chce załadować włączy się na 10 sekund i nagle znajduje się w windowsie mam GW ale jak mialem czystą wersje tez mnie to spotykało ale nie tak czesto. Raz byłem tuż przed konwojem i wracam do niego następnego dnia zadowolony i co mnie spotyka aż grać się odechciewa.
Deusmax
Leutnant zur See
 
Tonaż: 134.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.06, 22:13
Lokalizacja: Toruń

Postprzez dragonfly » 13.09.06, 22:36

Ad.2
To tylko złudzenie optyczne - policz liczbę rzędów, a zobaczysz że tak naprawdę chodzi o jednostki alianckie.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Kurt Staufmann » 19.09.06, 21:18

Może z tymi pięcioma "neutralnymi" angolami chodzi o to, że zatopiłeś ich przed 3 września 1939 (wspominasz, że to był twój pierwszy patrol), z tego co pamiętam, gdy zaczyna się karierę w 1939 to na pierwszy patrol wypływa się już 1 września - a wielka brytania zmienia status na wrogi dopiero 3
:?: :?: :?:
a zresztą może opowiadam głupoty :oops:
w każdym razie wydaje mi sie że jest taka możliwość...
Kurt Staufmann
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 10.000 BRT

Dołączył(a): 10.08.06, 15:21
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez wibwk » 19.09.06, 23:10

To może być błąd lub niewiedza człowieka piszącego kampanię, jeśli na początku wojny wypływa statek czy nawet okręt który ma datę wypłynięcia przed przystąpieniem do wojny i wskazane "wyjście z tą datą" to będzie miał status "neutralny" aż do swojego punktu docelowego niezależnie od daty.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21


Posty: 9 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości