1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

3 pytania odnośnie wprowadzania danych do tdc

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 3 • Strona 1 z 1

3 pytania odnośnie wprowadzania danych do tdc

Postprzez luk86t » 16.01.10, 12:55

Pytanie1
Chodzi o wprowadzenie odległości. Pytanie brzmi - wprowadzić tutaj należy odległość od uboota do wrogiej jednostki podczas wypuszczania torped (kiedy wroga jednostka znajdzie się w naszym zamierzonym namiarze)czy też wprowadzić tu odległość od uboota do docelowego punktu trafienia wrogiej jednostki - (długość trasy jaką przepłynie torpeda)? Wszędzie gdzie czytałem jest napisane, że wprowadzić odległość. Ale którą odległość? Przecież ona się stale zmienia. Z moich pierwszych obserwacji wynika że chyba jest to odległość jaką przebędzie torpeda. Mam rację?

Pytanie 2
Chodzi o wprowadzanie tego kąta AOB. Otóż wiem co to jest ten kąt jednak pytanie brzmi : Czy ten kąt to jest kąt względem kursu wrogiej jednostki a jego namiarem na nas...W MOMENCIE ODPALENIA TORPED na wybranym przez nas namiarze, czy też może jest to kąt pomiędzy kursem wrogiej jednostki a NASZYMI TORPEDAMI które pod tym właśnie kątem go osiągną. Ten kąt także się zmienia i no właśnie - który to jest ten kąt? Według mnie jest to ten kąt w momencie namierzenia i odpalenia torped. Mam rację?

Pytanie 3
Zastosowanie zapalnikow magnetycznych i kontaktowych. Podczas sztormu jakie zapalniki sprawdzają sie lepiej? Z jednej strony czytałem że kontaktowe, a z drugiej że należy dać po prostu głębiej magnetyczne. I w ogóle kiedy lepiej sprawdzają się kontaktowe? Zwykle używam magnetycznych ok metr pod jednostka. Czy warto używać kontaktowych? Czy magnetyczna torpeda zadziała tak samo jak kontaktowa jak ustawi się jej głębokość tak aby uderzyła w wybrane miejsce wrogiej jednostki?

Przeglądałem temat o manualnym celowaniu ale nie znalazłem tam odpowiedzi. Jestem dopiero początkującym w temacie SH3. Dziękuję z góry za pomoc.
luk86t
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 16.01.10, 12:18

Re: 3 pytania odnośnie wprowadzania danych do tdc

Postprzez Wojtek15 » 17.01.10, 08:55

1. Zawsze wprowadzasz odległość do celu, a nie po jakim dystansie torpeda ma dosięgnąć cel. To drugie oblicza nam kalkulator torpedowy.
2. AOB to kąt zawarty pomiędzy naszym kursem a kursem wrogiej jednostki. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem, ale powinieneś załapać ;).
3. Podczas sztormu najlepiej używać magnetycznych. Z własnego doświadczenia wiem, że magnetyki potrafią wybuchać przedwcześnie w złej pogodzie. Zdarzało się, że traciłem wszystkie z 4 wystrzelonych torped właśnie przez zapalnik magnetyczny.
Dużo też zależy od wersji gry na jakiej grasz. W wersji 1.4b z GWX 3 GOLD używanie magnetyków podczas sztormu mija się z celem.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Re: 3 pytania odnośnie wprowadzania danych do tdc

Postprzez luk86t » 17.01.10, 11:19

1. ok dzięki
2. o tym niżej
3. rozumiem, że chodziło Ci o kontaktowe, bo przypadkowo napisaleś o magnetycznych ;) gram na czystym sh3 z patchem 1,4b ale już niedługo na gwx.

http://img13.imageshack.us/img13/3417/beztytuuffl.jpg - zobaczcie ten profesjonalny :) obrazek aby zwizualizować o co mi chodzi i odpowiedzcie na pytanie - jaki kąt należy wprowadzić do tdc - a czy b? którą odległość należy wprowadzić do tdc? c czy d? z powyższej wypowiedzi wynika że c czy to prawda?

I tu mam jeszcze jedno pytanie odnośnie gwx. Sporo się naczytałem o wielu bugach w wersji 3,0. Czy zatem warto się za to brać czy może lepiej polecacie zainstalować po prostu gwx 2,0 bo z tego co czytałem bardziej ta wersja jest chwalona i ma mniej błędów. A szczerze jakoś nie zależy mi na bajerkach graficznych.
luk86t
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 16.01.10, 12:18


Posty: 3 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości