1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Recenzja gry Fnigma Rising Tide

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 7 • Strona 1 z 1

Recenzja gry Fnigma Rising Tide

Postprzez amigo » 14.12.03, 14:46

Witam Panów.
Pragnę zweryfikować swoją poprzednią opinię o gierce „Enigma ”
Dla fanatyków realizmu historycznego gierka okaże się wielką kiszką, jednak dla miłośników O.P. i samych bitew jest ciekawa i pouczająca. Grafika i widok okrętów wręcz zwala z nóg. Takiego realizmu jeszcze nie spotkałem, efektowne są również eksplozje, wybuchy torped i strzały z dział i plo- tek. Efekty dźwiękowe i dźwięki silników, bez zarzutu. Manewry za i wynurzania się jednostek widziane na podglądzie ( F5) – są bardzo realistyczne, wyraźnie widać chmurę bąbli powietrza wydostająca się z kadłuba, przy jednoczesnym dźwięku szasowania. Nowatorskim rozwiązaniem gierki jest możliwość obserwacja np. przez własny peryskop realistycznego, manewru wynurzania się innej jednostki, najpierw woda zaczyna kipić, bulgotać i po chwili wśród pęcherzy powietrza i piany wynurza się kadłub- efekt nie do opisania- to trzeba zobaczyć. Podczas wynurzenia się na powierzchnię klawiszem (Y) odpalamy silniki diesla, słyszymy warknięcie silników i wydziela się obłok spalin (widok zewnętrzny). Okrętem sterujemy za pomocą myszki, lub klawiszami. Przy maksymalnym zwrocie, silniki automatycznie ustawiają się jeden w pozycji „ naprzód” drugi na „ wstecz”,
Co wydatnie zmniejsza promień skrętu okrętu ( warto zastosować w SH- 2) Ilość torped i amunicji nieograniczona. Zamiast mapy do dyspozycji posiadamy 2 radary 1 na pasku narzędzi ( klawisz Esc), drugi większy, załączany klawiszem (M).Gra składa się z misji i kampanii, w oby przypadkach mamy do wyboru opcje podwodna i nawodną. Możemy walczyć jako Niemcy, Amerykanie lub Japończycy. Rok 1937, Modele O.P. z okresu II wojny, flota nawodna różnie, widać jednostki z okresu I i II wojny, a także tankowce z lat 60. Grając w misjach mamy do wyboru 2 typy U-bootów VII c i IX c, oraz sporo typów jednostek nawodnych, w kampaniach, trzy pierwsze zawierają VII c, dalej jeszcze nie wiem. Na poziomie „ trudny „ w 3 kampanii trzeba się nagimnastykować aby przeżyć i ją zaliczyć. Komunikat o zaliczeniu kampanii otrzymujesz drogą radiową.
Tak jak wspomniałem jest to gra w typie strzelanek, Jaca , jako niepoprawny fanatyk realizmu historycznego zapewne nią wzgardzi, ale myślę, że warto ją odpalić i nacieszyć oczy realistycznym wizerunkiem okrętów, ich przebijaniem się przez realistyczne, sztormowe fale,
No i sama walka też jest ciekawa.
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez amigo » 14.12.03, 14:49

Przeproszam Panów za re bezsensowne cyferki -&#8222-, wklejane do teksty bez mojej wiedzy przez kompa, Jaca usuń je ,bo wstyd.
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jatzoo » 17.12.03, 11:04

Oj tam Amigo.... nie wzgardzę nią.... aż tak od razu - może troszkę później :wink:

Możesz mi ją podesłać razem z tą płytką (wiesz jaką) jak już będzie gotowa - pośpiechu nie ma 8)

Zawsze przyda się jakiś soft, na którym można odreagować po całym dniu pracy - mam nadzieję, że krew leje się równie mocno co w Kill Bill :twisted:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 18.12.03, 17:32

Witam Jaca.
Ponownie proszę o Twój prywatny adres. Enigmę i tak bym załączył do materiałów.
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jatzoo » 19.12.03, 08:47

Już masz go na priva :wink:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 30.12.03, 12:19

Amigo... Wczoraj.. Odpaliłem Enigmę :wink:

Grałem tylko przez 15 minut (była 2 nad ranem, a ja zmęczony po podróżach) - oto moje refleksje:

Zainstalowałem, i odpaliłem gierkę. W porównaniu do dema, w które grałem jakiś rok temu - to widać znaczną różnicę - nawet grafika wydaje mi się teraz bardziej dopieszczona... no i ani razu gierka się nie zawiesiła..

No więc pędźmy dalej, bo oczy już się zamykają :wink:
Próbuję ustawić jakiś poziom realizmu na 100%, ale nic takiego niestety nie widzę - tylko do korygowania poziom trudności :(

Zostawmy jakieś misje, i rozpocznijmy Kampanię :wink:
Teraz wybór stron - i tu pierwsza konsternacja. Jeżeli dobrze pamiętam, to podobna gra ma nawiązywać do II WŚ, a tutaj flaga jak nic tylko jakaś taka niezbyt podobna do tej, którą znam z Kriegsmarine (powiedziałbym nawet, że jest z IWŚ kiedy panowała Kaiserliche Marine). Jakież jest moje zdziwienie, kiedy zauważam w narożniku napis - jakże by nie inaczej - Kaiserliche Marine - a obok rok 1937 !!!
No ale cóż, 'tam' za oceanem to nawet nie wiedzą gdzie Polsca leży...

Kolejna sprawa, to okręt którym dowodzę - w briefingu jest jakaś wzmianka o U 45 - a jeżeli dobrze pamiętam to jednostka tego typu zwodowana została dopiero w 1938 roku !!!
No dobra.. czepiam się jak zwykle szczegółów... Zostawmy to w spokoju, i ruszajmy na konwój :wink:

Poziom trudności zmieniłem z Easy na Difficult - i załatwiam kilka okrętów z działa (dosłownie kilkoma strzałami)...
Po dłuższej chwili (i rozprawieniu się z nadlatującym Sunderlandem) postanawiam - jakże by nie inaczej, jak tylko staranować jakiś statek handlowy (raz się żyje :wink: )
Niestety... w odległości około 100 metrów moja ofiara zaczyna ostrzeliwać mój dzielny okręt.. Pierwsza salwa rozwala moje działo zabijając wszystkich z jej obsługi.. Niestety... druga salwa jest przeznaczona mi... Idę na dno razem z okrętem...

Jakieś podsumowanie tej misji - czytam sobie już tak jednym okiem - i co widzę - że służyłem na U 7 - no cóż być może źle doczytałem sobie na początku - ale też mały zgrzyt - U 7 to jednostka typu II, a nie VII :roll:

Ogólnie rzecz ujmując - bardzo ładna strzelanka :wink:


PS. Troszkę zjechałem tutaj tą Enigmę Amigo, ale nie obawiaj się, jak będę się potrzebował odstresować, to będzie ona w sam raz :D
Napewno płytka nie obleci kurzem...

PS2. Z tego co wiem, to Enigma w wersji PL ma chyba ukazać się u nas na początku stycznia...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 04.02.04, 13:08

"Enigma Rising Tide" została przeznaczona do gry z milionami przeciwników w sieci Internet. Jesteśmy w alternatywnej rzeczywistościdrugiej wojny światowej.Historia opowiada że w czasie pierwszej wojny światowej USA nie włączyły się do bitwy w Europie dzięki czemu Niemcy pokonały Francjęi Wielką Brytanie.W roku 1940 światem ogarnęło zupełnie inne państwo niż w historii nam dobrze znanej. Stany Zjednoczone próbują za wszelką cenne opanować nowe kolonie a Wielka Brytania zawiera sojusz z Japonią przeciwko Niemcom.Jedyną możliwością do egzystencji jest potężna flota wojenna.W tej grze możemy opowiedzieć się po jednej z stron i objąć dowodzenienad okrętem handlowym lub łodzią podwodną a nawet lotniskowcem.Bierzemy czynny udział w bitwach morskich w których razem z nami będziewalczyć ponad 150 graczy.


Opis pochodzi z innej witryny (ze wzgledu na jej tresc nie moge jej tutaj podac :wink: ).

To tak a'propos moich 'zdziwien' ta gra :wink:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03


Posty: 7 • Strona 1 z 1

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron