1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Enigma Rising Tide problem z instalką na Viście

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 5 • Strona 1 z 1

Enigma Rising Tide problem z instalką na Viście

Postprzez pawelciol » 29.06.11, 17:54

Po kilku latach przerwy postanowiłem sobie pograć z rzeczoną gierkę. Wcześniej grałem na wersji ze Złotej Kolekcji ( Nie ma nic wspólnego z Gold Edition )
No więc tak. Słyszałem dużo dobrego o wersji Gold Edition, znaczy się można pływać pancurkami, nowe plansze, nowe jednostki więc sobie myślę, czemu nie. Tak się stało, że wersja Gold Edition jest wedle stronki wiki za free, żeby nie było, że jakieś piractwo uskuteczniam. Dobra ściągnąłem sobie plik rara, rozpakowałem, dalej instalacja. Setup ładnie idzie..... i tyle. Ekran 'preparing to install' jest przez jakieś 10 minut, cały czas na 99% i żeby było ciekawiej od 99% zaczyna, potem znika, długooooo długo nic , aż po jakichś 30 minutach wyskakuje informacja 'Error uninstal shield in use, please disable uninstal shield and restart setup' Że co, sobie myślę. O co chodzi? Żaden inny program nie działa, w tle też mi się nie wydaje aby coś było. Więc o co chodzi? Gold Edition podobno była robiona na Vistę więc tu nie wydaje mi się, że nie problem.
Aha, wymagania sprzętowe na pewno spełnione.
pawelciol
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 07.06.09, 18:27

Re: Enigma Rising Tide problem z instalką na Viście

Postprzez pawelciol » 05.07.11, 10:40

Dobra, nie ma już żadnego problemu. Sprawa załatwiona. Temat do usunięcia.
pawelciol
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 07.06.09, 18:27

Re: Enigma Rising Tide problem z instalką na Viście

Postprzez Jatzoo » 05.07.11, 12:13

Szkoda usuwać, lepiej zapodać rozwiązanie problemu dla innych potrzebujących ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Enigma Rising Tide problem z instalką na Viście

Postprzez pawelciol » 08.08.11, 09:38

Jatzoo napisał(a):Szkoda usuwać, lepiej zapodać rozwiązanie problemu dla innych potrzebujących ;-)


Może i racja :)
Niemniej problem leżał w sprzęcie. Otóż sprzęt od pewnego czasu miał duże problemy z załapaniem, wiesza się cholernie znaczy się i gdy uruchamiałem z setupu, zwyczajnie nic się nie pokazywało, oprócz monitów z pierwszego postu wszelkie monity znikały. Gdy próbowałem po jakichś 15 minutach zrobić instalkę przez autorun po dłuższym czasie wywalało monit o błędzie. W końcu zrobiłem instalkę poprzez autorun i wtedy dało radę. ( W kwestii kompów jestem cep nad cepami więc sorcia za ewentualne dziwne wyrażenia :D )

Moja recka dla zainteresowanych, jeśli by było zapotrzebowanie mogę bardziej rozwinąć :)

Enigma w wersji Gold Edition jest na prawdę bardzo dobra w tej wersji, choć nie brakuje kilku nieco upierdliwych błędów, to gra się bardzo sympatycznie.
Pora na konkrety:
Sporo misji w kampaniach jest nieco przerobionych. Zmieniono niegrywalną misję 10 w kampanii nawodnej usa. Zmian jest sporo i dla kogoś kto grał w to jakiś czas temu zaskoczenie było bardzo duże. I bardzo pozytywne. Pancurki fajne choć artyleria daje sporo do życzenia. Skiny i tekstury sporej części jednostek są inne; i nie powiem, znacznie ładniejsze.
Kilka trudnych misji zmieniono, przez co są troszkę łatwiejsze a w kilku dano nieco inną ścieżkę przejścia, co zmusza niekiedy do główkowania nad odpowiednią taktyką.
Kolejnym niezwykłym w tej odsłonie elementem jest ( a raczej chyba powinno być :) ) możliwość dokładnego ustawiania głębokości wybuchu bomb głębinowych. Tutaj nasuwa się pytanie po co? Skoro dając głębokość koło 270-280 metrów mamy niemal 100% pewności zniszczenia wrażego o.p.-a Można także ustalić sposób zrzutu ( tylko zrzutnie, tylko miotacze, para, seria, pół serii, pół zrzutni ), choć to nie ma jakiegoś większego znaczenia bowiem dajemy serię i cieszymy się kolejnym sukcesem.

Znacznie ciekawiej sprawa wygląda w przypadku torped, tutaj możemy ustalić ich prędkość i głębokość zanurzenia ( co chyba wedle twórców miało dać możliwość także zwalczania wrogich okrętów podwodnych. Nie udało się to akurat :) ) Im wyższa prędkość tym mniejszy zasięg ( co w poprzedniej wersji nie było takie oczywiste :D )

Tutaj ostrzeżenie dla osób nie znających gry. Nie nastawiajcie się w żadnym wypadku na jakiegoś "Cichego Łowcę" czy "Dowództwo Niszczyciela", to jest nieco inna kategoria gier. Enigma to bardziej zręcznościówka niż symulator, choć element taktyczny jest w niej niekiedy bardzo mocno zarysowany. Polecam.
pawelciol
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 07.06.09, 18:27

Re: Enigma Rising Tide problem z instalką na Viście

Postprzez Jatzoo » 09.08.11, 11:34

Dzięki :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość