1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

A czy znacie PG??

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 7 • Strona 1 z 1

A czy znacie PG??

Postprzez dominik » 21.01.04, 10:27

Witam i już wyjaśniam skrót PG. Chodzi mi tutaj oczywiście o Panzer Generalsa. Ukazały się trzy edycje owej gierki. Według mnie jest ona najlepszą grą strategiczną dotyczącą II wojny światowej. Jej główny atut polega na realiźmie kampanii oraz prostocie grania. W PG gra się z niekłamaną przyjemnością. Zresztą może któryś z Was miał z nią styczność? Proszę zatem o podzielenie się wrażeniami. A może dysponujecie pierwszą wersją Panzera?? Do usłyszenia!!
dominik
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 51.000 BRT

Dołączył(a): 06.01.04, 20:40
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez U-boot » 21.01.04, 20:56

dominik --> może to trudno uwierzyć ale ja przez tą grę PG kupiłem moj pierwszy komputer, było rok 96 zeszłego wieku a komp AMD 486 DX4 z zegarem 100MHz wymiatał z 16 RAmami i dyskiem wielkości 850 Mb :-)
Ten komputer odziwno cały czas funkcjonuje poprawnie (jako maszyna do pisania - Word, excel) a jedną z niewielu gier jakie na nim są to nieśmiertelny Panzer General.
Komp stoi u mnie w rodzinnym Raciążku i w tą niezapomnianą gierkę gram najczęsciej tylko w wakacje :-))
Ach te czołgi z doświadczeniem pięć pełnych gwiazdek, samoloty - szczególnie Ju-87 wymiatały - grało się w to i gra z wielką przyjemnością.
Niestey kolejne wersję tej gry nie były już dla mnie atrakcyjne, i wyrzucalem je wnet po zainstalowaniu.

Pozdrowionka
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jagdtiger » 23.01.04, 00:14

Też otarłem się o wszystkei części tej. Można o niej wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest w niej realizm. Cała masa rzeczy się w niej nie zgadza, jest kupę błędów, mimo to miała wysoką grywalność. Jednak moim zdaniem nic nie przebije Steel Panthers. Chyba nikt mnie nie przekona, że istnieje jeszcze jakaś bardziej realistyczna i bardziej grywalna gra od SP.

Przy okazji polecam forum:
http://jagdtiger.medi.net.pl/forum/
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez dominik » 23.01.04, 19:02

Akurat o SP nie słyszałem. Co do Panzera to jednak pozostanę przy swoim. Oczywiście możnaby go jeszcze bardziej udziwnić i skomplikować ale wówczas gra straciłaby swój urok. Natomiast wszystkie kampanie są odwzorowane na autentycznych faktach, oczywiście poza dwiema amerykańskimi oraz tym starciem pomiędzy aliantami. Jeżeli macie dostęp do PG I to z wielką chęcią chciałbym tę wersję od was w jakiś sposób pozyskać. Osobiście dysponuję bowiem jedynie PG II.
dominik
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 51.000 BRT

Dołączył(a): 06.01.04, 20:40
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Jatzoo » 02.02.04, 21:48

PG I jest do dostania prawie w kazdym hipermarkecie w koszach z tanim oprogramowaniem - cena w granicach 4,99 :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez U-boot » 03.02.04, 09:57

Jatzoo --> jak mozesz taka gre, cenic tak nisko ??
to jest zabytek !!
PG I, jest cenny jak zabytkowa waza z epoki chinskich ceszarzy, to ze stara nie oznacza, ze wrzucimy ja do tanich rzeczy :-)
Wiek tylko podkreśla jej klasę.

Pozdrowionka
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Korvettenkapitan » 29.09.04, 21:14

Z PG najbardziej kojarzy mi się kampania norweska. Nie tylko wojska lądowe i Luftwaffe, ale także Kriegsmarine z pancernikami, krążownikami, niszczycielami i kilkoma flotyllami U-bootów. Dziwne, że w obliczu przewagi Royal Navy, zatopiłem całą flotę przeciwnika i nie straciłem ani jednej jednostki morskiej :wink: Ale może to był tylko poziom "easy".

W PG grało się fajnie, ale zgodzę się, że jest w niej sporo nierealizmu.

Jednak miała swój klimat, którego nie ma wiele współczesnych gier.

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem


Posty: 7 • Strona 1 z 1

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość